Genellenebilirlik Kuramı

Neşe Güler

Genellenebilirlik Kuramı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-12-01
YAZAR Neşe Güler
ISBN 6053643999
DOSYA FORMATI 10,94 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ülkemizde, "Genellenebilirlik Kuramı" üzerinde çalışmak isteyenlerin Türkçe kaynak sıkıntısı yaşıyor olması bu kitabın yazılmasının temel sebebidir. Kitabın kapsamında, kuramla ilgili temel tanımların açıklandığı, kuramın dayandığı istatiksel modelin sunulduğu, tek yüzeyde ve çoklu yüzeylerde çaprazlanmış ve yuvalanmış desenlerin örneklerle verildiği, sabit yüzeylerde genellenebilirlik çalışması ve karar çalışmalarının yer aldığı bölümler bulunmaktadır. Ayrıca her bölümün sonunda, bölümle ilgili bilimsel dergilerde yayınlanmış son yıllarda yapılan çalışmaların bir kısmı okuyucunun rahatlıkla ulaşabilmesi için kaynakça olarak verilmiştir. Kitaptaki konular örneklendirilerek, kuramın uygulanmasındaki hesaplamalar bu örnekler üzerinden verilmeye çalışılmıştır. Son bölümde ise bu örneklerin EduG bilgisayar programı ile analizleri sunulmuştur.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Genellenebilirlik Kuramı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Genellenebilirlik Kuramı.

...enebilirlik kuramı klasik test kuramını da kapsayan, onun uzantısı olan bir kuram niteliği Genellenebilirlik kuramına ilişkin analizler genellikle GENOVA paket programıyla yapılmıştır ... Genellenebilirlik Kuramı ve Uygulaması [Kategorisiz Ürünler] ANI... ... . Hakan Atılgan. "Genellenebilirlik kuramı (G Kuramı) davranış ölçülmesinde güvenirliğin değerlendirilmesini, güvenilir gözlemlerin tasarlanmasını... Elde edilen puanların Klasik test kuramı (KTK) ve Genellenebilirlik kuramına (GK) göre güvenirlik kestirimleri yapılmış ve puanlayıcılar arası tutarlık dereceleri belirlenmeye çalışılmıştır. ...performansa dayalı durum belirlemeden elde edilen ölçümlere Genellenebilirlik Kuramı'nda karışık desen uygulanmış ve dört facetli desende Genellenebilirlik ve Karar çalışmalar ... [PDF] Genellenebilirlik Kuramı - Free Download PDF ... . ...performansa dayalı durum belirlemeden elde edilen ölçümlere Genellenebilirlik Kuramı'nda karışık desen uygulanmış ve dört facetli desende Genellenebilirlik ve Karar çalışmaları yürütülmüştür. 26...