Genellenebilirlik Kuramı

Neşe Güler

Genellenebilirlik Kuramı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-12-01
YAZAR Neşe Güler
ISBN 6053643999
DOSYA FORMATI 4,18 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ülkemizde, "Genellenebilirlik Kuramı" üzerinde çalışmak isteyenlerin Türkçe kaynak sıkıntısı yaşıyor olması bu kitabın yazılmasının temel sebebidir. Kitabın kapsamında, kuramla ilgili temel tanımların açıklandığı, kuramın dayandığı istatiksel modelin sunulduğu, tek yüzeyde ve çoklu yüzeylerde çaprazlanmış ve yuvalanmış desenlerin örneklerle verildiği, sabit yüzeylerde genellenebilirlik çalışması ve karar çalışmalarının yer aldığı bölümler bulunmaktadır. Ayrıca her bölümün sonunda, bölümle ilgili bilimsel dergilerde yayınlanmış son yıllarda yapılan çalışmaların bir kısmı okuyucunun rahatlıkla ulaşabilmesi için kaynakça olarak verilmiştir. Kitaptaki konular örneklendirilerek, kuramın uygulanmasındaki hesaplamalar bu örnekler üzerinden verilmeye çalışılmıştır. Son bölümde ise bu örneklerin EduG bilgisayar programı ile analizleri sunulmuştur.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Genellenebilirlik Kuramı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Genellenebilirlik Kuramı.

... kuramı; klasik test kuramının genişletilmiş hali olarak, sayısız ölçme durumu için oldukça güçlü bir istatistiksel yol olan varyans analizini (ANOVA) ... Genellenebilirlik Kuramı ve Uygulaması [Kategorisiz Ürünler] ANI... ... ... Genellenebilirlik kuramı alternatif karar çalışmaları ile senaryolar ve gerçek durumlar için elde edilen g ve phi katsayılarının tutarlılığının incelenmesi. Genellenebilirlik kuramı. Anahtar Kelimeler: Vee diyagramı, Güvenirlik, Klasik Test Kuramı, Genellenebilirlik Kuramı. kuramı olan klasik test kuramı (KTK), madde tepki kuramı (MTK) ve genellenebilirlik (G) kuramına. Dr. Neşe... Description. genellenebilirlik kuramı. 2008 y ... [PDF] Genellenebilirlik Kuramı - Free Download PDF ... . kuramı olan klasik test kuramı (KTK), madde tepki kuramı (MTK) ve genellenebilirlik (G) kuramına. Dr. Neşe... Description. genellenebilirlik kuramı. 2008 yılında 'Klasik Test Kuramı Genellenebilirlik Kuramı ve Rasch Modeli Üzerine Bir Araştırma' başlıklı tezini vererek doktorasını tamamladı. PDF Kitaplar ™ okuyucuların ücretsiz pdf kitaplarını paylaşma platformudur Genellenebilirlik Kuramı bedava - PDF Kitaplar ™. Genellenebilirlik Kuramı online oku ve ücretsiz indir. Kitap başlığı. Diğer kategorisinde yer alan Genellenebilirlik Kuramı ve Uygulaması, birçok otorite tarafından beğenilmiş fakat yeri geldiği zaman da içeriği bakımından eleştirilmiştir. Bizim konumuz ise bu değil. ülkemizde,"Genellenebilirlik Kuramı" üzerinde çalışmak isteyenlerin Türkçe kaynak sıkıntısı yaşıyor olması bu kitabın yazılmasının temel sebebidir. genellenebilirlik kuramı nedir? sorusunun cevabı. genellenebilirlik kuramı nedir? Örneklemden elde edilen ölçümlerin evrene genellenmesiyle ilgili olarak, ölçme araçlarının verilecek kararların ve... Neşe Güler, Gülden Kaya...