Tesettürü Yeniden Düşünmek

Katherine Bullock

Tesettürü Yeniden Düşünmek
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2005-11-11
YAZAR Katherine Bullock
ISBN 9758285378
DOSYA FORMATI 12,9 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

1991 yılında televizyonda Türk kadınlarının tesettüre dönüyor olduklarını gösteren bir haber izlemiş, çok şaşırmış ve onlar adına üzülmüştüm. İçimden, Zavalılık diye düşünmüştüm, kültürleri bu kadınların beyinlerini yıkıyor. Bu düşüncelerin sahibi, üç yıl sonra İslam'ı seçmeye ve örtünmeye karar verir. Bu süreçte yaşadıkları ve gözlemledikleri ise, onu doktora konusunu tesettür olarak değiştirmeye yöneltir.İşte, elinizdeki kitap, Dr. Katherine Bullock'un Toronto Üniversitesi'nde yaptığı doktora çalışması ile başlayan tesettür araştırmalarının sonuç ve bulgularını bize sunuyor.Dr. Bullock, Tesettürün başka bir öyküsünü sunma teşebbüsüdür diyor kitabı için. Huzur ve sevinci İslam'da bulan ve onun kadınları baskı altına almadığına ve tesettürün onları ezmediğine inanan benim gibi insanların öyküsü..

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tesettürü Yeniden Düşünmek i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tesettürü Yeniden Düşünmek.

...ürkçe'ye kazandırılan Müslüman Kadınları ve Tesettürü Yeniden Düşünmek başlıklı kitabı, onun doktora çalışması esnasında başlayan tesettür ... Müslüman Kadınları ve Tesettürü Yeniden Düşünmek Katherine... ... ... Dr. Bullockun Karakalem Yayınları tarafından Türkçeye kazandırılan Müslüman Kadınları ve Tesettürü Yeniden Düşünmek başlıklı kitabı, onun doktora çalışması esnasında başlayan tesettür... Tesettürü Yeniden Düşünmek. Hepsinden önemlisi, kitabımın Türkçe'ye çevrilmiş olmasının, tesettürü tercih eden, ama ailesinden ve/veya devletten baskı gören kadınların hayat ... Tesettürü Yeniden Düşünmek - Katherine Bullock ... . Hepsinden önemlisi, kitabımın Türkçe'ye çevrilmiş olmasının, tesettürü tercih eden, ama ailesinden ve/veya devletten baskı gören kadınların hayatlarını kolaylaştıracağını ümit etmek istiyorum..." Dr. Bullockun Karakalem Yayınları tarafından Türkçeye kazandırılan Müslüman Kadınları ve Tesettürü Yeniden Düşünmek başlıklı kitabı, onun doktora çalışması esnasında başlayan tesettür... Ve tesettürü yeniden düşünüyoruz. Kendi iç muhasebemizi yapıyoruz. Böyle bir ortamda elbette ferdî olarak tesettürü yeniden düşünmek, iç dünyamızda muhasebeler yapmak önemli....