Rumeli ve Akdeniz Adalarında Türk Varlığı

Aydın Ayhan

Rumeli ve Akdeniz Adalarında Türk Varlığı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-12-03
YAZAR Aydın Ayhan
ISBN 6055227180
DOSYA FORMATI 10,81 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Osmanlı Devleti'nin nizam-ı alem mefkuresinin önemli bir ayağını oluşturan balkan ve Orta Avrupa coğrafyası, bilindiği gibi uzun bir hakimiyet döneminin ardından önce tedricen, daha sonra I. Dünya savaşına müteakip tamamen terk edilecektir.Balkanlara ve Orta Avrupaya ayak basmakla, yeni bir dünya barışının (paix Ottoman) kurucusu olan Osmanlı Devleti, Balkanlardan çekilirken, bölge için olduğu kadar, kendi için de günümüze kadar devam edegelen uluslararası bir kaos siyasetinin kurbanı olacaktır. Ancak, uluslararası siyasi kavgaların dışında, Osmanlı Devleti hüküm ferma olduğu bu coğrafyada fetihlerden, idari yapılanmaya, kültürden, irfana, iktisattan, içtimai yapıya kadar günümüz dünyasında tasnifi hala tamamlanmamış muazzam bir tarih ve kültür bakiyesini de geride bırakır.Bu eser, Akdeniz'i bir içdeniz, Balkanları "Urumeli" adıyla vatanlaştıran Osmanlı Türk zihniyet manzumesini ihtiva eden, tarih ve kültür envanterini sunmakla, geleceğin bölge barışının tesisinde emsal bir kaynak olarak katkı sağlayacağı kanaatindeyiz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Rumeli ve Akdeniz Adalarında Türk Varlığı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Rumeli ve Akdeniz Adalarında Türk Varlığı.

...ıyla vatanlaştıran Osmanlı Türk zihniyet manzumesini ihtiva eden, tarih ve kültür envanterini ... Rumeli ve Akdeniz Adalarında Türk Varlığı Kitabını... - Nobel Kitap ... ... GYS Türk Patent ve Marka Kurumu. ...bırakır.Bu eser Akdeniz'i bir içdeniz Balkanları "Urumeli" adıyla vatanlaştıran Osmanlı Türk zihniyet manzumesini ihtiva eden tarih ve kültür envanterini sunmakla geleceğin... Rumeli ve Akdeniz Adalarında Türk Varlığı. Aydın Ayhan. Yayınevi: Doğu Kütüphanesi. Sultan 2. Mahmud Devri Ve Türk Kemankeşleri. 19. Türk İmparatorluğu (1288-1924). 35. %35. Tü ... Rumeli Ve Akdeniz Adalarında Türk Varlığı - DENİZCİ KİTAPLIĞI ... . Sultan 2. Mahmud Devri Ve Türk Kemankeşleri. 19. Türk İmparatorluğu (1288-1924). 35. %35. Türk Askeri Muzikaları Tarihi. Mahmut Ragıp Gazimihal. Doğu Kütüphanesi. ...kültürden, irfana, iktisattan, içtimaî yapıya kadar günümüz dünyasında tasnifi hâlâ tamamlanamamış muazzam bir tarih ve kültür bakiyesini de geride bırakır.Bu eser, Akdenizi bir içdeniz... Bu eser, Akdeniz'i bir içdeniz, Balkanları "Urumeli" adıyla vatanlaştıran Osmanlı Türk zihniyet manzumesini ihtiva eden, tarih ve kültür envanterini sunmakla... %28. Rumeli ve Akdeniz Adalarında Türk Varlığı. Doğu Akdeniz'in Paylaşım Mücadelesi ve Türkiye. Türklerin Rumeli'ye Vedası. Ellis Ashmead Bartlett. Ürün Sepetinize Eklendi! Rumeli ve Akdeniz Adalarında Türk Varlığı. 32,41 TL. %33. Türk Askeri Muzikaları Tarihi. Mahmut Ragıp Gazimihal. Doğu Kütüphanesi. Bu eser , Akdeniz'i bir içdeniz , Balkanları "Urumeli" adıyla vatanlaştıran Osmanlı Türk zihniyetini anlatıyor. haber7. 13 Ocak 2016, Çarşamba 16:30:09. Kafkasya Dağlı Halkların Göçü ve Kısa Tarihi Tarih » Bölgeler-Ülkeler » Rumeli ve Akdeniz Adalarında Türk Varlığı. 17.13 +KDV. 16.80 €. ...bırakır.Bu eser, Akdenizi bir içdeniz, Balkanları Urumel adıyla vatanlaştıran Osmanlı Türk zihniyet manzumesini ihtiva eden, tarih ve kültür envanterini sunmakla, geleceğin bölge barışının... Bu eser, Akdeniz'i bir içdeniz, Balkanları "Urumeli" ...