Hala Bu Mektep

Kazım Karabekir

Hala Bu Mektep
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH
YAZAR Kazım Karabekir
ISBN 9753432127
DOSYA FORMATI 9,35 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu kitapta, Cumhuriyet'ten önce, mahalle mekteplerinde şeriat esaslarına göre verilen eğitimin, biraz da karikatürize edilmiş bir fotoğrafı var. Kitapta yer alan çocuk oyunu, bu eğitim sistemini hedef alıyor. Öyle bir sistem ki, hurafelere, safsatalara ve ezberciliğe dayalı; dayakla ve zorbalıkla yapılıyor... Oyununun yazarı, Kurtuluş Savaşı'nın ünlü komutanı, 'muhafazakar' olarak kabul edilen Kazım Karabekir. Onun 'savaş çizmelerini çıkarır çıkarmaz', kaleme aldığı bu piyes, 1923 yılında, Akhisar'da yayımlanan Yeni Yol isimli çocuk dergisinde yer almış. Kazım Karabekir'in içerik olarak çok değerli, aynı zamanda tarihi önemde bir belge niteliğini taşıyan bu yapıtını, eğitimcilerimize ve çocuklarımıza yeniden sunuyoruz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hala Bu Mektep i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hala Bu Mektep.

...ı. Kazım Karabekir. Bu kitapta, Cumhuriyet'ten önce, mahalle mekteplerinde şeriat esaslarına göre verilen eğitimin, biraz da karikatürize edilmiş bir fotoğrafı var ... Hala Bu Mektep - Kâzım Karabekir- | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın Adr ... . Kitapta yer alan çocuk oyunu, bu eğitim sistemini hedef alıyor. Hala Bu Mektep-Kaynak Çocuk Yayınları-9789753432122-Kâzım Karabekir-%26 indirimli. Bu kitapta, Cumhuriyet'ten önce, mahalle mekteplerinde şeriat esaslarına göre verilen eğitimin, biraz da... Diğer kategorisinde yer alan Kazım Karabekir - Hala Bu Mektep kitabı en uygun ve indirimli fiyatla seni bekliyor. Hızlı kargo ile. Burada fiyat net, kitap jet! ... Hala Bu Mektep ... ... Diğer kategorisinde yer alan Kazım Karabekir - Hala Bu Mektep kitabı en uygun ve indirimli fiyatla seni bekliyor. Hızlı kargo ile. Burada fiyat net, kitap jet!...