Andersen'den Masallar

Hans Christian Andersen

Andersen'den Masallar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-01-23
YAZAR Hans Christian Andersen
ISBN 9754473308
DOSYA FORMATI 3,11 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

H. C. Andersen’in masalları nükte ve dokunaklılığı bir araya getirir; yazarın hafif ama kurnaz dokunuşları, insanoğlunun bencillik ve budalalığını gösterir. ‘Kral Çıplak’ta, kralın budalalığına işaret etmek için bir çocuk kullanılır ve aşırı kendini beğenmişliği, sonuçta kralı gülünç duruma düşürür. Aptallık cezalandırılır; tıpkı ‘Çirkin Ördek Yavrusu’nun alçak gönüllülüğü ve güzel ahlakının hikâyenin sonunda ödüllendirilmesi gibi, Andersen’in neşeli ve hayat dolu üslubu, ‘Küçük Deniz Kızı’, ‘Küçük Prenses ve Bezelye Tanesi’, ‘Sihirli Kutu’, ve ‘Karlar Kraliçesi’ gibi bu kitaptaki seçme eserlerine yansımaktadır.Bu yaratıcı ve eğlendirici masallar, 150 sene evvel, ilk yazıldıkları zamanki evrensel popülerliklerini bugün de sürdürmektedirler.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Andersen'den Masallar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Andersen'den Masallar.

...ı gecesi. Dışarıda hava çok sert. Eğer kimse almadıysa, bugün bile gidip görebilirsiniz onu ... Bu Sayfadan Andersen Masalları Hakkında Bilgi Alabilirsiniz. ... . Gördünüz mü: işte size hakiki bir masal! Linkback: https://www.buyuknet.com/andersen-masallari-t46261..html. Andersen Masalları. İnsanları değerli kılan dış görünüşü değil, içinde taşıdığı kişiliğidir. Andersen Masalları. Çoğu zaman dikkat etmediğimiz, küçük şeyler, yaşamımızdan pek çok örnekler taşır. Andersen'den Masallar... Çocuklarınıza dinletmeden önce seçici olmanızı özellikle tavsiye ... Andersen masalları (masallardan seçmeler, seçme...) ... . Andersen'den Masallar... Çocuklarınıza dinletmeden önce seçici olmanızı özellikle tavsiye ederim. Zira bazı masallar epey hüzünlü... Lütfen bu konuda hassas... Andersen'in Hayatı, Andersen Kimdir (Andersen Masalları). Çoban Kızı İle Baca Temizleyicisi Masalı (Andersen Masalları). Dünyanın En Güzel Gülü Masalı (Andersen Masalları). andersen'den masallar. şükela: tümü | bugün. bir zamanlar trt'de yayinlanan ve unlu masal yazari andersen'in masallarini cizgi film olarak ele alan cocuk programi. UÇAN SANDIK MASALI Bir zamanlar bir tüccar varmış; öyle zengin, öyle zenginmiş ki, istese bütün caddeleri, sokakları gümüş paralarla kaplatabilirmiş. Ama böyle bir şey yapmamış tabii; parasını nerede. Asıl başarısını ve dünya çapındaki ününü ise çocuklar için yazdığı masallar ile kazandı. 30 yaşındayken ilk masal kitabını yazdı. Andersen'in masallarında şaka ve hüzün iç içedir. Andersen Masalları. Andersen bir masalında, yatağın altına konmuş bir bezelye tanesinden rahatsız o...