2017 Vademecum Modern İlaç Rehberi

Kollektif

2017 Vademecum Modern İlaç Rehberi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-06-13
YAZAR Kollektif
ISBN
DOSYA FORMATI 12,53 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

1987`den günümüze sağlık alanında çalışanlara destek veren Vademecum Kitap, Vademecum veritabanının kısıtlı baskı halidir. Her yıl yayınlanan Vademecum Kitap`a o yıl içinde Sağlık Bakanlığı`ndan yeni ruhsat alan ilaçlar eklenip, ruhsatı iptal edilen ve/veya üretimi/ithalatı yapılmayan ilaçlar çıkarılarak güncellenmektedir. İçerik, Vademecum veritabanından sağlanmaktadır.Kitapta; İlk bölümde ATC indeks güncellenmiş olarak yer alıyor. İkinci bölümde, jenerik indeks bulunuyor. Bu bölümde, piyasada bulunan ilaçların etken maddesi dikkate alınarak sınıflandırma yapılıyor. Her etken maddenin altında o maddeyi içeren ilaçların adı, formu ve firması alfabetik sıraya göre yer almakta. Üçüncü bölümde, ilaçların Vademecum`a özel monografisi alfabetik dizinde yer alıyor. Artan ilaç sayısı dikkate alınarak, kimi ilaçların doz ve/veya dikkat bilgileri benzer ilaçlara yönlendiriliyor. Kullanım kolaylığı için monografi bilgilerinin altında tablo formatında gebelik kategorisi, ilacın araç kullanımına etkisi ve aç veya tok alım bilgisi ve o ilaca özel oluşturulmuş QR kod bulunuyor. Kitapta yer alan eşdeğerlilik konusu sadece kimyasal yapının kalitatif ve kantitatif benzerliği dikkate alınarak sınıflandırılmıştır. Eşdeğerin olmadığı durumlarda, varsa benzer form ve farklı yitilikteki ilaçlar, alternatif (Alt.) olarak belirtilmekte. Alt. başlığı altında yer alan ilaçlar o ilacın tam eşdeğeri olmayıp, sadece söz konusu ilacın bulunmadığı şartlarda yerine kullanılabilecek alternatif ilaçları göstermekte.Eşdeğerlik ve alternatiflik konusu tartışmalı olduğundan, konu sadece okuyucuya ipucu vermek için ele alınmış olup, gerekli inisiyatifi temel bilgiye sahip olan doktor ve eczacının kullanması gerekir. Kitap baskısında ilaçların değişken fiyat, barkod, ambalaj görseli gibi bilgilerine yer verilememekte. Ancak bu güncel bilgilere QR kod ile, mobil cihazlar aracılığıyla "Vademecum Online” üzerinden erişebiliyor. Dördüncü bölümde, parenteral solüsyonlar, parenteral beslenme ürünleri, enteral beslenme ürünleri, tıbbi amaçlı oral besinler, formül mamalar, ilaç benzeri ürünler, besin destekleri, irigasyon solüsyonları, kırmızı, yeşil, mor ve turuncu reçeteye tabi ilaçlar ve FDA gebelik kategorilerine göre etken maddeler ile diğer yararlı olabilecek bazı bilgiler yer almakta. Beşinci ve son bölümde, ilaç firmalarının adresleriyle birlikte, ürettikleri ve/veya ithal ettikleri ürün listeleri yine QR kod ile sunuluyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz 2017 Vademecum Modern İlaç Rehberi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap 2017 Vademecum Modern İlaç Rehberi.

...Rehberi. 13.89 +KDV. Beşinci ve son bölümde, ilaç firmalarının adresleriyle birlikte, ürettikleri ve/veya ithal ettikleri ürün listeleri yine QR kod ile sunuluyor ... Vademecum Modern İlaç Rehberi 2019 ... . Vademecum Modern İlaç Rehberi 2017 (Ciltli) Kolektif. Ürün Adı: Vademecum 2017 Modern İlaç Rehberi - Komisyon - Pelikan Yayıncılık. Mağaza: Ürün Gezegeni. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. Vademecum 31 yaşında. 2019 Baskıyı Kaçırmayın! Tamamı Güncellenmiş Türkiye'nin En Kapsamlı İlaç Rehberi. Ürün Sepetinize Eklendi! Vademecum Modern İlaç Rehberi 2019. Kolektif. ... Vademecum Modern İlaç Rehberi 2017 (Ciltli) Kolektif ... . 2019 Baskıyı Kaçırmayın! Tamamı Güncellenmiş Türkiye'nin En Kapsamlı İlaç Rehberi. Ürün Sepetinize Eklendi! Vademecum Modern İlaç Rehberi 2019. Kolektif. Kitap Tanıtımı. Vademecum 31 yaşında. 2019 Baskıyı Kaçırmayın! Tamamı Güncellenmiş Türkiye'nin En Kapsamlı İlaç Rehberi. Vademecum Modern İlaç Rehberi 2019. Yeni. Ücretsiz Kargo. Vademecum 31 yaşında. 2019 Baskıyı Kaçırmayın! Tamamı Güncellenmiş Türkiye'nin En Kapsamlı İlaç Rehberi. Bu güne kadar bireysel çabalarla geliştirilerek yaşatılan Vademecum'un bundan sonra kurumsal hizmet anlayışıyla daha aktif ve kapsamlı bir şekilde sunulacağına inancım tamdır. ...Fizyoterapi Fizyoloji Gastroenteroloji Genel Cerrahi Göğüs Cerrahisi Göğüs Hastalıkları Göz Hematoloji-Onkoloji Hemşirelik Histoloji ve Embriyoloji İlaç Rehberleri İmmünoloji Kadın Hast. ve... 140 TL. Vademecum Modern İlaç Rehberi 2020, 9789944014403, Vademecum Modern İlaç Rehberi, Vademecum, Modern İlaç Rehberi, Ecz. Tamamı Güncellenmiş Türkiye'nin En Kapsamlı İlaç Rehberi. Sağlık sektöründe referans kaynak olmanın haklı gururunu yaşayan Vademecum 30. yaşını doldurdu . Vademecum 2017. 418.55 TL%45. Vademecum Modern İlaç Reh... Kitapta her yıl olduğu gibi, İlk bölümde, Dünya Sağlık Örgütü'nün oluşturduğu ilaç sınıflandırma sistemi olan ATC indeks yer alıyor. • İlaç bilgilerinin hazırlanmasında kısa ürün bilgileri ve güncel literatür bilgileri dikkate alınmaktadır. https://www.guneskitabevi.com/urun/vademecum-modern-ilac-rehberi-2020....