Allah'a Yaklaştıran Ameller

Muhammed Dıhami

Allah'a Yaklaştıran Ameller
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-01-28
YAZAR Muhammed Dıhami
ISBN 6055457754
DOSYA FORMATI 8,89 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İhlas dindeki en büyük rükündür. O, amellerin ve dürüst olmanın temelidir.Peygamber (s.a.v.) şöyle buyurmuştur:“Kim dünyadan ayrılırken ihlas üzerine, Allah (c.c.)’a ortak koşmamış, namazını kılan, zekâtını veren kişi olarak ayrılırsa Allah (c.c.) bu kişiyi kendi rızasını elde etmiş olarak dünyadan ayırır.” (İbn Mace)İhlas, kalpte bir nur olup insanı salih bir niyete, temiz bir vicdana, amelleri Allah (c.c.) için yapmaya, yaptığı tüm hayırlı işleri onun rızasını kazanmak için yapmaya götürür. Her kim de ihlası kaybederse kalbi kararır, amelleri fesada uğrar, sevabı gider, yolunu şaşışır ve apaçık hüsrana uğrar.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Allah'a Yaklaştıran Ameller i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Allah'a Yaklaştıran Ameller.

...n rahmeti de gazabı da bâzen küçük, bâzen orta, bâzense büyük bir amelde tecellî edebilir ... Allah'a Yaklaştıran Ameller %25 İndirimli Muhammed Dıhami ... . «-Vallâhi Allah falancayı mağfiret etmeyecek!» diyerek kestirip attı. Allah Teâlâ ise İhlâs ise, sırf Allah için amel yapılmasıdır. İhlâs; Cenâb-ı Hakk'ın rızası için yapılan amellerdeki öze denir. allaha yaklaştıran ameller, allahin hosuna giden seyler, allahin hosuna giden dualar. ...hata hata olmaktan çıkar da bizi Allah'a yaklaştıran salih bir amele dönüşür; tövbe s ... Allah'a Yaklaştıran Ameller | benlikitap.com ... . ...hata hata olmaktan çıkar da bizi Allah'a yaklaştıran salih bir amele dönüşür; tövbe salih ameldir çünkü. bu yolculuğu "Ubudiyet" olarak tanımlıyor Hekimoğlu İsmail, Allah'a Yaklaştıran Ameller'de. En yeni Allah'a Yaklaştıran Ameller kitapları, yazarları, kitap incelemelerini, kitaplardan alıntıları, yazarlardan sözle...