Eski ile Yeni Felsefe Arasında Cilt 2 / Osmanlı İmparatorluğu Döneminde Türk Felsefesi

Remzi Demir

Eski ile Yeni Felsefe Arasında Cilt 2 / Osmanlı İmparatorluğu Döneminde Türk Felsefesi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2006-01-09
YAZAR Remzi Demir
ISBN 9756665173
DOSYA FORMATI 11,61 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

"Philosophia Ottomanica, Osmanlı İmparatorluğu Dönemi'nde Türk Felsefesi adını verdiğimiz bu çalışmanın temelde iki maksadı vardır: Bunlardan birincisi, Osmanlılar Dönemi'nde incelenmeye değecek yoğunlukta ve olgunlukta bir "felsefe etkinliği"nin bulunduğunu kanıtlamak ve ikincisi ise, söz konusu etkinlik sonucunda ortaya çıkan düşünsel birikimin bazı özgün yönlerinin mevcut olduğuna dikkat çekmektir.Bu çalışmanın ikinci cildinde ‘Philosophia Antiqua’ ve ‘Philosophia Nova’ olarak isimlendirilebilecek iki ana dönem arasında kalan ve bir nevi geçiş dönemi felsefesi özellikleri gösteren XVII. ve XVIII. yüzyıllardaki felsefe işlenmektedir."

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Eski ile Yeni Felsefe Arasında Cilt 2 / Osmanlı İmparatorluğu Döneminde Türk Felsefesi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Eski ile Yeni Felsefe Arasında Cilt 2 / Osmanlı İmparatorluğu Döneminde Türk Felsefesi.

...da Cilt 2 / Osmanlı İmparatorluğu Döneminde Türk Felsefesi ... Philosophia Ottomanica: Osmanlı İmparatorluğu Dönemi'nde Türk... ... . Türk Felsefesi adını verdiğimiz bu çalışmanın temelde iki gösteren XVII. ve XVIII. yüzyıllardaki felsefe işlenmektedir." ...eski felsefe, eski ile yeni felsefe arasında kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. 2 Cilt ( osmanlı imparatorluğu döneminde türk felsefesi ) eski felsefe, eski ile yeni felsefe arasında. ...Arasında Cilt 2 / Osmanlı İmparatorluğu Döneminde Tü ... Remzi Demir: Osmanlı Döneminde İmparatorluğu Türk Felsefesi ... . ...Arasında Cilt 2 / Osmanlı İmparatorluğu Döneminde Türk Felsefesi. Türk Felsefesi adını verdiğimiz bu çalışmanın temelde iki gösteren XVII. ve XVIII. yüzyıllardaki felsefe işlenmektedir." ...Osmanlı İmparatorluğu Döneminde Türk Felsefesi, Cilt 2: Eski ile Yeni Felsefe Arasında kalan ve bir nevi geçiş dönemi felsef...