Tasvir (Ciltli)Teori ve Pratik Arasında İslam Görsel Kültürü

Tasvir (Ciltli)Teori ve Pratik Arasında İslam Görsel Kültürü
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-05-17
YAZAR
ISBN 6055245894
DOSYA FORMATI 7,49 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İslam sanatına ve İslam tasvir sanatlarının mirası olan görsel kültüre dair araştırmalar, birbiri ile ilişkili ve ancak birbirinden farklı alanları incelemeyi zorunlu kılmaktadır. İlgili literatür bir yönden ilahiyat, felsefe ve İslam düşünce geleneğine, diğer yönden antropoloji, tarih, sosyoloji, sanat tarihi ve modern imge bilimi gibi disiplinlere temas etmektedir. İslam medeniyetinin yarattığı, geniş bir coğrafyaya yayılan, çok dilli ve çok kültürlü varlık alanı, geniş bir perspektifi zorunlu kılmaktadır. 19. yüzyılda oryantalist araştırmacılar öncülüğünde başlatılan tetkikler ve yapılan yayınlar, gerek Batı’da gerekse İslam coğrafyasında, İslam medeniyeti ve sanatı hakkında bazı kabullerin ve kanaatlerin yerleşmesinin vasatını oluşturmuştur. Görsel olan merkeze alındığında bu yaklaşım, İslami olanın bütünüyle tasvirsizliği, imgesizliği önerdiği iddiasındadır. Bu kitabın hazırlanma nedeni, İslam sanatı ve görsel mirası merkezinde tartışarak, bu iddianın doğruluğu ve geçerliliği hakkında sağlıklı bir kanaate varma isteğidir. Tasvir ve genel manada estetik ile kuramsal bir ilişki kurmak felsefi bir uğraşı iken maddi kültürü ve sanat eserlerini incelemek sanat tarihinin işidir. Birbiriyle ilişkili bu iki alanı, sanatın kuram ve pratiğini, İslam görsel kültür mirası üzerinden buluşturmayı ve tartışmaya açmayı amaçlayan bu kitap, farklı disiplinlerde tasvir meselesine dair çalışmalar yapan değerli akademisyen ve araştırmacıların yazılarını bir araya getirmektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tasvir (Ciltli)Teori ve Pratik Arasında İslam Görsel Kültürü i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tasvir (Ciltli)Teori ve Pratik Arasında İslam Görsel Kültürü.

...türe dair araştırmalar, birbiri ile ilişkili ve ancak birbirinden farklı alanları incelemeyi zorunlu kılmaktadır ... Tasvir Teori ve Pratik Arasında İslam Görsel Kültürü Cilti - akrep.com ... . Kargo dahil en ucuz108,95 TL Ücretsiz kargoWorld /3 %0Axess /3 %0Satıcıya Git. Tasvir-Teori ve Pratik Arasında İslam Görsel Kültürü. İslam sanatına ve İslam tasvir sanatlarının mirası olan görsel kültüre dair araştırmalar, birbiri ile ilişkili ve ancak birbirinden farklı alanları incelemeyi zorunlu kılmaktadır. slam sanatına ve İslam tasvir sanatlarının mirası olan görsel kültüre dair araştırmalar, birbiri ile ilişki ... Tasvir Teori ve Pratik Arasında İslam Görsel Kültürü | Dünya Bizim ... . slam sanatına ve İslam tasvir sanatlarının mirası olan görsel kültüre dair araştırmalar, birbiri ile ilişkili ve ancak birbirinden farklı alanları incelemeyi zorunlu kılmaktadır. İslam sanatına ve İslam tasvir sanatlarının mirası olan görsel kültüre dair araştırmalar, birbiri ile ilişkili ve ancak birbirinden farklı alanları incelemeyi zorunlu kılmaktadır. Tasvir (Ciltli) Teori ve Pratik Arasında İslam Görsel Kültürü. Görsel olan merkeze alındığında bu yaklaşım İslami olanın bütünüyle tasvirsizliği imgesizliği önerdiği iddiasındadır. Tasvir (Ciltli) Teori ve Pratik Arasında İslam Görsel Kültürü. İslam sanatına ve İslam tasvir sanatlarının mirası olan görsel kültüre dair araştırmalar birbiri ile ilişkili ve ancak birbirinden farklı... Ayrıca kitabın sonuna kapsamlı bir dizin hazırlayarak hem bir dil bütünlüğü oluşturmaya hem de kitabın kullanılabilirliğini arttırmaya gayret etmişlerdir. Tasvir: Teori ve Pratik Arasında İslam Görsel... İslam sanatına ve İslam tasvir sanatlarının mirası olan görsel kültüre dair araştırmalar, birbiri ile ilişkili ve ancak birbirinden farklı alanları incelemeyi zorunlu kılmaktadır. İslam sanatına ve İslam tasvir sanatlarının mirası olan görsel kültüre dair araştırmalar, birbiri ile ilişkili ve ancak birbirinden farklı alanları incelemeyi zorunlu kılmaktadır. Nicole Kançal Ferrari ve Ayşe Taşkent'in editörlüğünü yaptığı Tasvir Teori Ve Pratik Arasında İslam Görsel Kültürü adlı kitap, Klasik Yayınları'ndan çıktı. Tasvir-Teori ve Pratik Arasında İslam Görsel Kültürü. ₺148.20₺190.00. İslam sanatına ve İslam tasvir sanatlarının mirası olan görsel kültüre dair araştırmalar, birbir... D_r0001703857002. Nicole Kançal Ferrari. İslam sanatına ve İslam tasvir sanatlarının mirası olan görsel kültüre dair araştırmalar, birbiri ile ilişkili ve ancak birbirinden farklı alanları incelemeyi zorunlu kılmaktadır. Cilt Durumu Ciltli. Sayfa Sayısı 443. Yayın Tarihi 2017. İslam Düşmanlarını Sevmenin Zararları. EN UCUZ FİYAT ₺ 6,40 2 mağazada var. İslam sanatına ve İslam tasvir sanatlarının mirası olan görsel kültüre dair araştırmalar, birbiri ile ilişkili ve ancak birbirinden farklı alanları incelemeyi zorunlu kılmaktadır....