Avrupa'da Yeni Güvenlik Anlayışları ve Türkiye

Prof. Dr. Hasret Çomak

Avrupa'da Yeni Güvenlik Anlayışları ve Türkiye
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2005-11-30
YAZAR Prof. Dr. Hasret Çomak
ISBN 9756285150
DOSYA FORMATI 7,85 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Soğuk Savaş Sonrası Avrupa'da Güvenlik Yapılanması SorunlarıGünümüzde güvenlik konsepti yeniden ele alınmaya başlanmıştır. Ülke topraklarının savunulması ve ülkenin bekasının sağlanmasına yönelik askeri faaliyetlerin kapsamı genişletilmiştir. Bu kapsamda; mevcut askeri boyutun yanı sıra siyasi, ekonomik, sosyal ve teknolojik boyutlar önem kazanmıştır. Gelecekteki yeni güvenlik ortamı ülkelerin küresel terörizm ile mücadele etme, demokratikleşme ve ekonomik kalkınmalarını gerçekleştirmelerine bağlı olacaktır. Ülkeler bunları gerçekleştirdiği oranda dünyadaki barışın sürekliliği sağlanabilecektir.Elinizdeki bu kitap, uluslararası sistemde yeni güvenlik yapılanmasının nasıl değiştiğini Nato ve Avrupa Birliği örnekleri ile ele almakta ve yeni güvenlik yapılanmasını belirleyen faktörleri detaylı olarak incelemektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Avrupa'da Yeni Güvenlik Anlayışları ve Türkiye i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Avrupa'da Yeni Güvenlik Anlayışları ve Türkiye.

...rupa'da yeni güvenlik anlayışları ve Türkiye from your list? Yeni yıla özel tüm alışverişlerinizde kargo bedava ... Avrupa`da Yeni Güvenlik Anlayışları Ve Türkiye - Büyük İndirimler... ... . Dünya Siyaseti ve Politikası. Avrupa'da Yeni Güvenlik Anlayışları Ve Türkiye. Prof. Dr. Hasret Çomak kaleminden Avrupa'da Yeni Güvenlik Anlayışları ve Türkiye kitabını en ucuz ve en hızlı şekilde kitapoba.com güvencesiyle satın alabilirsiniz. 11.40 TL. Soğuk Savaş Sonrası Avrupa'da Güvenlik Yapılanması Sorunları. Günümüzde güvenlik konsepti yeniden ele alınmaya başlanmıştır. Ayrıca, İttifak için yeni ve alan dışı gö ... Avrupa'da Yeni Güvenlik Anlayışları Ve Türkiye Hasret Çomak ... . Günümüzde güvenlik konsepti yeniden ele alınmaya başlanmıştır. Ayrıca, İttifak için yeni ve alan dışı görevler getirilmiştir. Günümüzde güvenlik konsepti yeniden ele alınmaya başlanmıştır. Sepete at. Katalanlar : Avrupa'da Ayrılıkçılık. Kıvanç Ulusoy. Ayrıntı. 13.50 TL. Gelecekteki yeni güvenlik ortamı ülkelerin küresel terörizm ie mücadele etme, demokratikleşme ve ekonomik kalkınmalarını gerçekleştirmelerine bağlı olacaktır. Günümüzde güvenlik konsepti yeniden ele alınmaya başlanmıştır. Ülke topraklarının savunulması ve ülkenin bekasının sağlanmasına yönelik askeri faaliyetlerin kapsamı genişletilmiştir. Hasret Çomak. İki kutuplu sistem ve bu sistemin 1990'dan sonra çözülmesi ile ilgili uluslararası gelişmeler ABD'yi 21'inci yüzyılda etkin bir güç konumuna getirmiştir. 12.75 TL. Gelecekteki yeni güvenlik ortamı ülkelerin küresel terörizm ie mücadele etme, demokratikleşme ve ekonomik kalkınmalarını gerçekleştirmelerine bağlı olacaktır. Alış-Veriş Listeme Ekle. Avrupa'da Yeni Güvenlik Anlayışları ve Türkiye. Soğuk Savaş Sonrası Avrupa'da Güvenlik Yapılanması Sorunları. Click Images to Large View Avrupada Yeni Güvenlik Anlayışları Ve Türkiye Tasam. 12 TL. Gelecekteki yeni güvenlik ortamı ülkelerin küresel terörizm ie mücadele etme, demokratikleşme ve ekonomik kalkınmalarını gerçekleştirmelerine bağlı olacaktır. Hasret Çomak. İki kutuplu sistem ve bu sistemin 1990'dan sonra çözülmesi ile ilgili uluslararası gelişmeler ABD'yi 21'inci yüzyılda etkin bir güç konumuna getirmiştir. Kitap. Tarih Kitapları. Avrupada yeni güvenlik anlayışları ve türkiye. , peşin fiyatına 3 taksit. StoktaSatıcı: Amazon Türkiye. Kargo. Fiyat. Avrupa'da yeni güvenlik anlayışları ve türkiye. Avrupa'da Yeni Güvenlik Anlayışları ve Türkiye - Soğuk Savaş Sonrası Avrupa'da Güvenlik Yapılanması Sorunları. Günümüzde güvenlik konsepti yeniden ele alınmaya başlanmıştır. Ülke topraklarının savunulması ve ülkenin bekasının sağlanmasına yönelik askeri faaliyetlerin kapsamı genişle...