Her Şey Satılık

James Ridgeway

Her Şey Satılık
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2006-01-20
YAZAR James Ridgeway
ISBN 9753425469
DOSYA FORMATI 12,30 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Hergün binlerce ton mal ve hammadde, dünyanın üzerinde görünmeyen çizgiler boyunca taşınıyor. Bu büyük akışa insanların daha önce bedava sahip olabildikleri yeni yeni şeyler ekleniyor. Dünya sistemi bir yandan neredeyse her şeyi satılık mal haline getirirken, bir yandan da bunları tüketecek yeni insanı ve onun yeni ihtiyaçlarını yaratıyor.Dünyanın kaynakları kimlerin elinde? Kimler nasıl kar ediyorlar? Yakıt, metal, gübre, uyuşturucu, gıda ama daha yakın zamanda tatlı su, insan, gökyüzü, okyanuslar ve hayatın ta kendisi birer ticari mal haline geldiler. Belli ki mevcut ekonomik sistem devam ettiği müddetçe bu liste uzayacak: Solunacak temiz havanın bir süre sonra parayla satılmayacağını kim iddia edebilir?Her Şey Satılık'ta aklınıza gelebilecek hemen her türlü kaynak hakkında, bu kaynakların nasıl sahiplenildiği, işletildiği, hangi hatlar boyunca dağıtıldığı, neyin üretileceğine neyin üretilmeyeceğine kimler tarafından nasıl karar verildiği hakkında ilginç öyküler okuyacaksınız.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Her Şey Satılık i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Her Şey Satılık.

...erdiveni kullanarak üst kata geçmek mümkün ... Sahibinden Satılık, Kiralık, Oto, Emlak, Ücretsiz İlan Ver ... . Kafede gördüğünüz her şey satılık. Tek bir şey hariç, o da kitaplar. Her-Sey-Satlik.tr.gg adresine hos geldiniz. kataloglarımızdan esya secebilirsiniz. Mesaj olarak gönderiniz. Lutfen. Herşey Satılık Zülfü Livaneli. Şarkı Sözleri. İzle ve Dinle. Dostluk şeref namus hep haraç mezat Üstte başta ne varsa her şey satılık. Everything Must Go izle, Herşeyim Satılık - izle, 720p izle, 1080p hd izle, filmin bilgileri, konusu, oyuncuları, tüm serileri bu sayfada.. Zülfü Livaneli - Herşey Satılık [Saat ... Zülfü Livaneli - Her Şey Satılık - YouTube ... .. Zülfü Livaneli - Herşey Satılık [Saat Dört ... Yoksun] Söz : Zülfü Livaneli Müzik : Livaneli / Dwyer - Clayburn. herşey satılık. +1 ay. 275. Bu ilanı arkadaşlarınla paylaş, "herşey satılık. "Benzer ilanlar. Yakınlarda. Sahibinden Satılık Konut ilanları ve ev fiyatları Hürriyet Emlak'ta! Üyelik İşlemlerim. İlan Ver. Sahibinden Satılık. Harita. Sırala. Filtreleri Göster. Satılık Lüx Vi̇lla... ₺21.500. Sahi̇bi̇nden Ful Orji̇nal Hatasız Geely Ck. Antalya Fi̇ni̇kede Satılık Arsa İnceoğlu Emlak... ₺2.000. Sahi̇bi̇nden Yi̇lli̇k Ki̇rali̇k. Zülfü Livaneli Şarkı Sözleri - Herşey Satılık : Haydi çık pazara her şey satılık Üç otuz paraya her şey satılık Dostluk şeref namus hep haraç mezat Üstte başta ne varsa her......