Ebru İstanbul

Alparslan Babaoğlu

Ebru İstanbul
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2007-07-01
YAZAR Alparslan Babaoğlu
ISBN 9944370387
DOSYA FORMATI 4,82 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Her ne kadar ebrû sanatı Orta Asya kökenli olsa da, devrim niteliğindeki tekâmülünü İstanbul’da gerçekleştirmiştir. Necmeddin Okyay’ın geliştirdiği çiçek ebrûlara Mustafa Düzgünman papatyayı eklemiştir. Mustafa Düzgünman’ın talebelerinden Alparslan Babaoğlu ise, geleneksel Türk el sanatlarından kat'ı tekniği ile ebrûyu birleştirmiş ve İstanbul siluetini ebrû teknesine taşımıştır.Mustafa Düzgünman’dan devraldığı öze sadık kalarak kendi geliştirdiği teknik aracılığıyla minyatür ve hat sanatını da ebrû ile birleştiren Alparslan Babaoğlu, bir kez daha İstanbul’un klasik sanatlardaki eski görkemli günlerine kavuşmasını sağlamıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ebru İstanbul i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ebru İstanbul.

...n yakın ilişkisinden etkilenerek sadece ebru alanında çalışmaya başladı ... Book Ebru Hotel in Istanbul | Hotels.com ... . Ebru İstanbul. Suyüzü Ebru Atölyesi'nde ebrucu İsmail Dündar tarafından ebru kursları düzenlenmektedir. Ebru kurslarımız İstanbul - Bakırköy 'deki atölyemizde haftanın her günü devam etmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü 153 İstanbul Çağrı Merkezi'ndeki çeşitli birimlerin çalışanlarına yönelik düzenlenen Mükemmel Hayata Dair Etkinlikleri'nde Ebru Sanatı işlendi. Türkçe. English. اللغة العربية. Ebrû istanbul" adlı kitapta, ... Ebrû İstanbul Alparslan Babaoğlu ... . Türkçe. English. اللغة العربية. Ebrû istanbul" adlı kitapta, sanatçının İstanbul'u konu alan eserleri bir araya getirilmiştir.". "Alparslan Babaoğlu has brought together teh Turkish traditions of ebru and stenciling and with a new... Tarihi Su Yolları Buluşması ile ilgili görsel sonucu. ebru sanatı portre istanbul atilla can #History dibujos Ebru Sanatı: Ebruda Sıra Dışı Bir Güzellik - İndigo Dergisi. Turkish Marbling - Ebru Workshop in Istanbul. Join us for a fun and unique workshop to find out the history of Ebru Art and make your own! Duration: 2 Hours Live Guide: English. "Ebru istanbul" adlı kitapta, sanatçının İstanbul´u konu alan eserleri bir araya getirilmiştir." figures and perspectives to ebru Ebrû İstanbul is a collection of his works which have the theme of İstanbul." Alparslan Babaoğlu. "Alparslan Babaoğlu geleneksel sanatlarımızdan...