Fususu'l-Hikem ve Mesnevide Peygamberler Kıssaları

Prof.Dr. Dilaver Gürer

Fususu'l-Hikem ve Mesnevide Peygamberler Kıssaları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-04-19
YAZAR Prof.Dr. Dilaver Gürer
ISBN 9755748412
DOSYA FORMATI 4,8 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Peygamberler, ilâhî hükümleri ve bilgileri insanlara birinci kaynaktan, en doğru biçimde aktaran, Yüce Yaratıcı'nın insandan istediği hayat ve âhirete hazırlık konusunda onlara yaşayış ve inançlarıyla örnek olan Allah elçileridir. Onların kıssaları ne sıradan bir masal, ne de basit bir hikâyedir. İslâmiyet'in derûnî boyutunu, "ihsân" mertebesini oluşturan tasavvufun mensupları için peygamber kıssaları dînî hayâtı sağlam bir biçimde tanıma ve yaşama yolunda önemli vâsıtalar olarak başlangıçtan beri kullanılagelmiştir. Hattâ menâkıbnâme geleneğinin bunun bir uzantısı olarak geliştiğini söylemek, pek de yanlış bir görüş sayılmaz. Gürer'in bu çalışmasında, sâdece tasavvuf tarihinde değil, görüşleri ve eserleriyle dünya düşünce tarihinde derin izler bırakmış olan iki büyük sûfînin, İbn Arabî ve Mevlânâ'nın, peygamber kıssalarını nasıl değerlendirdikleri, yorumladıkları örnekler vâsıtasıyla işlenmiştir. Şüphesiz ki, bu iki güzîde mütefekkirin düşünce hayâtında ve sisteminde peygamber kıssaların vazgeçilmez bir yeri vardır. Bu kitapta, mârifetullah ırmağından doldurulmuş kadehlerin sûfiyâne zevk ile yudumlanışının ve hidâyet ışığından süzülen pırıltıların temâşâsının örneklerini bulmak mümkündür.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Fususu'l-Hikem ve Mesnevide Peygamberler Kıssaları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Fususu'l-Hikem ve Mesnevide Peygamberler Kıssaları.

...lık konusunda onlara yaşayış ve... İade Koşulları ... Fususu'l-Hikem ve Mesnevi'de Peygamber Kıssaları | Mirkitap ... . Tüm Satıcılar. Fususul-Hikem ve Mesnevide Peygamberler Kıssaları. Onların kıssaları ne sıradan bir masal, ne de basit bir hikâyedir. Fususu'l Hikem ve Mesnevi'de Peygamber Kıssaları - Dilaver Gürer. İnsan Yayınları. Kazanacağınız Toplam Puan : 280 Puan. Prof.Dr. Dilaver Gürer. Peygamberler, ilâhî hükümleri ve bilgileri insanlara birinci kaynaktan, en doğru biçimde aktaran, Yüce Yaratıcı'nın insandan istediği hayat ve âhirete hazırlık konusunda onlara... Dilaver Gürer. Peygamberler, ilâhî hükümleri ve ... Fususu'l-Hikem ve Mesnevide Peygamberler Kıssaları... | Nadir Kitap ... ... Dilaver Gürer. Peygamberler, ilâhî hükümleri ve bilgileri insanlara birinci kaynaktan, en doğru biçimde aktaran, Yüce Yaratıcı'nın insandan istediği hayat ve âhirete hazırlık... Onların kıssaları ne sıradan bir masal, ne de basit bir hikâyedir. İslâmiyet`in derûnî boyutunu, `ihsân` mertebesini oluşturan tasavvufun mensupları için peygamber kıssaları dînî hay...