Hafız Baba

İbrahim Şahin

Hafız Baba
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-11-16
YAZAR İbrahim Şahin
ISBN 6054811274
DOSYA FORMATI 3,54 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu çalışma, Hafız Baba Divanı'ndaki şiirlerden hareketle 19. yüzyıl Bektaşî şairlerinden Hafız Baba'nın din, tasavvuf ve Bektaşîlik algısını belirlemeyi amaçlamaktadır. Başka bir ifadeyle Hafız Baba'nın Tanrı, evren, insan, ruh, hayat, ölüm gibi temel unsurlara bakış açısını tespit etmeyi hedefleyen çalışmanın ilgili bölümlerinde Bektaşî şiirinin kaynakları, oluşumu, gelişimi, temsilcileri; Hafız Baba'nın mensubu olduğu İstanbul Bektaşîliğinin ve Karyağdı Baba Tekkesi'nin 19. yüzyıldaki durumu, Hafız Baba'nın hayatı, eğitimi, Bektaşîliğe girişi, mürşidi, postnişinliği, şairliği, Hurufîliği ve ölümüyle ilgili bilgiler de bulunmaktadır. İstanbul Bektaşî şiirinin 19. yüzyıldaki mensuplarından olan Hafız Baba, kaynaklarda İstanbullu ve medrese eğitimi almış olmasıyla öne çıkan bir Bektaşî şairidir. Hafız Baba, İstanbul Bektaşî tekkelerinden Karyağdı Baba Tekkesi'nde 19. yüzyılın ikinci yarısında postnişinlik yapmış ve Bektaşîlik çerçevesindeyazdığı şiirlerini “Divan-ı Aşk” adını verdiği eserinde toplamıştır. Bugüne kadar yayımlanmamış şiirlerinde Hafız Baba'nın, Sarı Saltuk, Kızıldeli, Balım Sultan, Durbalı Sultan gibi Bektaşî ulularına yer vermesi, mürşidim dediği Hacı Hüseyin Baba'nın, Kızıldeli muakkibi olarak Arnavutluk'ta yaşamış bir Bektaşî babası olması nedeniyle Balkan Bektaşîliğine mensup bir postnişin ve aynı zamanda Bektaşî şairi olduğunu düşünmekteyiz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hafız Baba i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hafız Baba.

...birlikte baba ocağına bir ateş düşer ... Söz - 15.Bölüm - Hafız Baba Oldu! - Dailymotion Video ... . Hafız baba oldu. Videonun altına yorumlarınızı bekliyorum. İyi seyirler. hafiz baba - arama sonuçları. 10 20 30 40 50 100. Yeniden eskiye Eskiden yeniye İsme göre artan (A->Z) İsme göre azalan (Z->A) Fiyata göre Hafız Baba. Halil İbrahim Şahin. Altın Post Yayıncılık. 25,00 TL. Sepete Ekle. Nur Baba ile Mülakat. Hafız Yaşar Kuşoğlu. Satıcı. : Hediyem Kitap. Hafız Baba ... Ekrem Kaya Mürşidimiz Hafız Baba İndir, Ekrem Kaya Mürşidimiz... ... . Satıcı. : Hediyem Kitap. Hafız Baba - Hafız Baba ve divanı üzerine bir inceleme. Dr. Halil İbrahim Şirin. Hafız Baba kaynağına ait «Karyağdı Baba» isimli türkü listelenmektedir. hafız babam indir, hafız babam şarkıları, mobil indir, hafız babam mp3leri indir. Ganj Shakar Baba - Hafiz Noor Sultan - Official Video - Heera Gold Hafız Murat Gül Hocaefendi - İslam'da Anne ve Baba. 14. Karyağdı Baba ve Hafız Baba Dergahı: Tekke, Eyüp sırtlarında, İdris köşkü mevkiinde (Piyer Loti'ye yakın) Karyağdı sokağı ile Ballı Baba (eski adı Balî Baba)... HAFIZ BABA / Türkiye / Seviye 30 / Platin IV - 75 LP / Son zamanlarda oynadı ApexPredator17. League of Legends Üzerine summoner Türkiye (TR).TR. Bu çalışma, Hafız Baba Divanı`ndaki şiirlerden hareketle 19. yüzyıl Bektaşî şairlerinden Hafız Baba`nın din, tasavvuf ve Bektaşîlik algısını belirlemeyi amaçlamaktadır. Vor 3 Monate. A Wife Burned to Death by Her Husband at Hafiz baba nagar,Hyderabad 2019 Correspondent:Rayees Azam Repoter:Iqbal. Hafiz Kötu Durumda,Fatma Öldu mu. Sehupija. 9:48. Söz 40.Bölüm Hafız Şehit Oldu Söz 15. Bölüm - Baba Olmuşum. The greatest love. Yükselişe geçenler. Hafız, Baba Oldu | SÖZ Yavuz, Büyük Bey'in sırrına yaklaşıyor... Türkmen köyündeki halkı koruma görevi alan Tim ile köyü almak ......