Beş Dünya / Kızılderili Mitolojisi Dünya Mitoloji Serisi

Levent Gönül

Beş Dünya / Kızılderili Mitolojisi Dünya Mitoloji Serisi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2006-02-22
YAZAR Levent Gönül
ISBN 9752710042
DOSYA FORMATI 10,77 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kanat yapan böcekler sıkıcı dünyalarıdan kurtuluyorlar ve yaşayacakları en güzel dünyayı buluyorlar. Yani dünyamızı.Bir Dünya düşlediler. Daha yeşil, daha büyükKanatlar yapıp renk renk. Yükseldikçe yükseldilerVardılar Mavi Dünya’ya. Oradan sarı Dünya’yaOradan Siyah-Beyaz Dünya’ya. En sonunda da Dünyamıza. En iyisi olmalıydıEn güzeli olmalıydı. En mutlusu olmalıydıBütün canlılar için. Sonu yok DünyalarınDaha iyisi hep var. Birazcık cesaretleSen yola çık yeterMitolojik öyküler, Dünya’nın yaratılış öyküleridir. Her kültürün kendi mitolojik öyküsü vardır.Toplumlar mitolojik öykülerini yaratırken, kendi kültürel ögelerini kullanırlar. Bu ögeler, o kültürün dış dünyayı nasıl algıladığı ve anlamlandırdığıyla ilgilidir. İnsanların kendilerini bilmedikleri bu dünyada bir yere koyması ve tanımlaması bu güzel öyküleri ortaya çıkarmıştır. Serinin tamamını okuyan bir çocuk, dünyanın her yerinde ancak sanat eğitimiyle verilebilen evrensel duyguları hissetmeye ve tanımlamaya başlar.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Beş Dünya / Kızılderili Mitolojisi Dünya Mitoloji Serisi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Beş Dünya / Kızılderili Mitolojisi Dünya Mitoloji Serisi.

... Dünya düşlediler. Daha yeşil daha büyük Kanatlar yapıp renk renk ... Beş Dünya / Kızılderili Mitolojisi Dünya Mitoloji Serisi - Levent Gönül ... . Kızılderili Mitolojisinde yer alan efsane ve destanların bazıları Yaratılışla ilgilidir. Bunlar dünyanın, güneşin ayın yıldızların ve insanların nasıl oluştuğunu anlatırlar. Bir Nefeste Dünya Mitolojisi. Sümer mitolojisinde de yıkıcı bir tufana dair hikayeler vardır. Her yıl, yirmi gün olarak on dokuz aya bölünmüş­ tü, sadece bir ay beş günden oluşuyordu. Kızılderili mitolojisinde ilginç bir diğer hileci Pukwudgie'dir. L ... Beş Dünya / Kızılderili Mitolojisi Dünya Mitoloji Serisi PDF İndir... ... . Kızılderili mitolojisinde ilginç bir diğer hileci Pukwudgie'dir. Lakota halkı arasındaki kehanete göre tıpkı bir örümcek gibi İktomi de bir gün ağını dünya üzerine yayacaktı. %20. Beş Dünya. Levent Gönül. Bileşim Yayıncılık. %20. Ateşin Çalınışı : Yunan Mitolojisi Dünya Mitolojisi 2. Beş Dünya / Kızılderili Mitolojisi Dünya Mitoloji Serisi. Levent Gönül. Bileşim Yayınları-Kelepir. Mesela bu yazımızda yazar Levent Gönül kitapları arasında yer alan Beş Dünya / Kızılderili Mitolojisi Dünya Mitoloji Serisi yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz. Enerjisini denizlerin mavi kanı biçiminde akıtır ve kendisinden dünya ta...