Tarih ve Tasavvuf Sohbetleri

Nihad Sami Banarlı

Tarih ve Tasavvuf Sohbetleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2006-02-22
YAZAR Nihad Sami Banarlı
ISBN 9756491698
DOSYA FORMATI 4,7 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Mâdemki insansın... Mâdemki duyuyor, düşünüyor ve seziyorsun...Büyük Hakikat’i bulmak için gönlünü ve idrakini yoracaksın!Duyduklarını ve bulduklarını söyleyeceksin. Sen söyleyemezsen, ruhunun vâsıl olduğu sırları sazlara ve semâ’lara söyleteceksin! Bütün bunlarla dahî söylenemeyecek ölçüde büyük sırlara erdiğin zaman ise... İşte o zaman susacaksın!Osmanlı’nın kuruluş ve fetihler süreçlerinden başlayarak Yunus’lar ve Mevlânâ’lar iklimine uzayıp giden bir yolculuğa hazır mısınız? Asırların aynasında "bir perî sûret" gibi arz-ı endam eden hâdiseler, şahsiyetler ve fikirler; gerçek bir münevver, aynı zamanda samimi bir dil üstadının gönlünden ve kaleminden süzülerek okura ulaşıyor. Târih ve Tasavvuf Sohbetleri, düşünmeye, anlayıp söylemeye ve hissetmeye susamışlara bir "Yunus nefesi" sunuyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tarih ve Tasavvuf Sohbetleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tarih ve Tasavvuf Sohbetleri.

...abildigi ölçüde insandir. "Tarih ve Tasavvuf SOHBETLERİ" ... Tarih ve Tasavvuf Sohbetleri Nihad Sâmi Banarlı ... . için 36 sonuç bulundu: Sıralama Şekli 4,00 TL. Sepete Ekle. Tarih ve tasavvuf sohbetleri. Nihad Sami Banarlı. Satıcı. Târih ve Tasavvuf Sohbetleri, düşünmeye, anlayıp söylemeye ve hissetmeye susamışlara bir 'Yunus nefesi' sunuyor. (Tanıtım bülteninden). Tarihte 30 - 40 - 50 feylezof var. Devamı Tasavvuf Sohbetleri (2)dedir. Not: Bu konuşmalar Sayın Kazım YARDIMCI Beyefendiye, Ab ... TASAVVUF SOHBETLERİ | Ahiret Rehberi ... . Not: Bu konuşmalar Sayın Kazım YARDIMCI Beyefendiye, Abidin Çalış adlı kardeşimizin "Seyri süluk nedir? Tasavvuf yolunun edepleri, güzel ahlaka ulaşmanın yolları ve tasavvufa dair tüm konular TASAVVUF SOHBETLERİ'nde. Mehmet ıldırarla tasavvuf sohbetlerı. 18.04.2018. Tarih ve Tasavvuf Sohbetleri - Nihad Sami Banarlı hızlı kargo, uygun fiyat ayrıcalığı ve taksit seçenekleriyle Odakitap.com'dan satın alın! Tarih ve Tasavvuf Sohbetleri. 15,40 TL. 22 TL. Yazarın 1950-1974 yılları arasında çeşitli gazete ve mecmuâlarda yayınlanmış târih ve tasavvufla ilgili yazılarının indeks ilâveli 2. baskısı. Nihad Sami Banarlı. Yazarın 1950-1974 yılları arasında çeşitli gazete ve mecmuâlarda yayınlanmış târih ve tasavvufla ilgili yazılarının indeks ilâveli 2. baskısı. Tarih ve Tasavvuf Sohbetleri, Nihad Sâmi Banarlı'nın Asıl adı Mustafa İzzet Baki (d. 12 Ocak 1900, İstanbul -ö. 25 Ağustos 1982, İstanbul), tasavvuf, tarikatlar, divan edebiyatı ve İran edebiyat. ...Anonim Yayıncılık Antartist Yayıncılık Anti Tasavvuf Yayınları Antik Kitap Antikapitalist Yayınlar Antrakt Sinema İki Kadın Yayınevi İki Nokta Coğrafya Tarih ve Şehir Kültürü Yayınları İki Nokta. Tatilden önce başladığım ancak sonunu tatil esnasında getirdiğim kitap merhum Nihad Sâmi Banarlı'nın Tarih ve Tasavvuf Sohbetleri adlı eseri... Sayın Banarlı'yı daha önce ne duymuş ne de okumuştum... Nihad Sami Banarlı. Yazarın 1950-1974 yılları arasında çeşitli gazete ve mecmuâlarda yayınlanmış târih ve tasavvufla ilgili yazılarının indeks ilâveli 2. baskısı. 18.26 TL. İnsan ister hakim, ister devlet adamı, ister fen adamı, ister sanatkar, ilahiyatçı, şair, edip ve başka meslekten olsun, içinde bir vicdan dünyası bulunabildiği ölçüde insandır. Esselamu aleykum... Tatilden önce başladığım ancak sonunu tatil esnasında getirdiğim kitap merhum Nihad Sâmi Banarlı'nın Tarih ve Tasavvuf Sohbetleri adlı eseri... Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. Tarih Ve Tasavvuf Sohbetleri. Yazar. Nihad Sami Banarlı. 9 €. Yazarın 1950-1974 yılları arasında çeşitli gazete ve mecmuâlarda yayınlanmış târih ve tasavvufla ilgili yazılarının indeks ilâveli 2. baskısı. 15.84 TL. İn...