Öğrenme Stilleri

Prof. Dr. Münire Erden

Öğrenme Stilleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2006-03-15
YAZAR Prof. Dr. Münire Erden
ISBN 9752844863
DOSYA FORMATI 9,10 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Genellikle çocuğunuzun kendi odasında, tek başına ve sessiz bir şekilde çalışmasının okul başarısını arttıracağına inanır ve onları böyle çalışmaya zorlarız. Ancak çocuğumuz için en iyi çalışma biçimi gerçekten bu mudur?Son yıllarda yapılan araştırmalar, bilgileri algılama ve öğrenme sürecindeki tercihler açısından öğrenciler arasında önemli kendi öğrenme stiline uygun öğretim ortamında en iyi öğrendiğini ortaya koymuştur.Bu kitapta öğrencilerin öğrenme stilleri tüm boyutları ile ele alınmış ve kendi stillerini belirtmek amacıyla kolayca uygulayabilecekleri ölçeklere yer verilmiştir. Öncelikle öğretmenlerin öğrencileri daha iyi tanıyarak onlara uygun öğrenme çevreleri yaratmasına katkıda bulunmak amacıyla hazırlanan bu kitabın, anne babaların çocuklarını tanıması, onların başarı ve başarısızlıklarının nedenlerini keşfetmelerini sağlamasına da katkıda bulunacağı düşünülmektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Öğrenme Stilleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Öğrenme Stilleri.

...e Stilleri" konulu bu 2.bültenimizi keyifle okumanızı dileriz ... Merve Taşdelen: Öğrenme Stilleri ... . Görsel Öğrenme Stili Bu stile sahip kişiler özel yaşamlarında genellikle düzenli olup, karışıklık ve dağınıklıktan rahatsız olurlar. Bu tarzlar öğrenme stilleri olarak karşımıza çıkar. Görsel Öğrenme Stili. Bu öğrenme stiline sahip kişiler görerek daha kolay öğrenirler bu gruptakilerin belirli özellikleri vardır. Merhabalar, bu yayında "Öğrenme Stilleri" kavramı üzerind ... Öğrenme Stilleri ~ ÖDEV GÜNLÜKLERİ ... . Merhabalar, bu yayında "Öğrenme Stilleri" kavramı üzerinde duracağız. Öğrenme stili nelerdir? Öğrenme Stillerinin Özellikleri: - Öğrenme stilleri bireylere doğuştan gelen bir yetidir. Öğrenme stili nedir? Öğrenme stilleri kaç tane ve özellikleri nelerdir? Bu gibi soruların yanıtlarını kendimce anlatmaya çalışacağım. Diğer öğrenme stilleri arasında en başarılı gruptur. Nasıl her bireyin kişilik özellikleri, ve ihtiyaçları farklıysa öğrenme stilleri de farklıdır. Öğrenme stilleri her bir öğrencinin yeni ve zor bilgiyi öğrenirken ve hatırlarken bilgiyi hafızasına işleme yollarıdır....