Kindi Felsefi Risaleler (Ciltli)

Kindi

Kindi Felsefi Risaleler (Ciltli)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2014-01-13
YAZAR Kindi
ISBN 00
DOSYA FORMATI 10,50 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

KİNDÎ, İslâm dünyasında ilmî ve felsefî çalışmaların en yoğun olduğu bir dönemde yetişmiş, felsefe başta olmak üzere teorik ve pratik tüm bilgi dallarında ürün vermiş önemli bir filozoftur. Felsefe ve kelâm arasındaki spekülasyonların zirveye çıktığı, çeşitli din ve mezhepler arasında kıyasıya mücadelenin sürdüğü 9. yüzyılda, bu alandaki tüm tartışma ve çalışmalara en üst düzeyde katılmıştır.İslâm dünyasının tercüme eserlerle tanıştığı bir dönemde İslâm düşüncesinin oluşumunda büyük katkıları olan Kindî, ele aldığı konularda uyguladığı yöntem ve kullandığı terminoloji ile kelâmdan felsefeye geçişi sağlayan ilk İslâm filozofudur.İslâm toplumunu ilk kez felsefe ile tanıştıran Kindî, matematikten tıbba, astronomiden musikiye, psikolojiden kimyaya varıncaya kadar her alanda eser veren ansiklopedik bir filozoftur.O güne kadar Süryanî bilgin ve mütercimler eliyle temsil edilen bilim ve felsefe, Kindî’nin çalışmalarıyla el değiştirmiş; sayıları 277’yi bulan eserleriyle Kindî, yabancı kültürler karşısında İslâm toplumu için önemli bir kaynak ve moral güç olmuştur.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kindi Felsefi Risaleler (Ciltli) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kindi Felsefi Risaleler (Ciltli).

...fi Risaleler (Ciltli). KİNDÎ, İslâm dünyasında ilmî ve felsefî çalışmaların en yoğun olduğu bir dönemde yetişmiş, felsefe başta olmak üzere teorik ve pratik tüm bilgi dallarında ürün vermiş ... Kindi Felsefi Risaleler (Ciltli) - Kindi : %32 İndirimli ... ... Kindi Felsefi Risaleler Ciltli. Marka : Klasik Yayınları. Barkod : 9789758740604. KİNDÎ, İslâm dünyasında ilmî ve felsefî çalışmaların en yoğun olduğu bir dönemde yetişmiş, felsefe başta olmak üzere teorik ve pratik tüm bilgi dallarında ürün vermiş önemli bir filozoftur. Kindi Felsefi Risaleler en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla online sipariş verin, Kindi Felsefi Risaleler ayağınıza gelsin! Normal Boy. Cilt Durumu. Ciltli. Sayfa Sayısı. ... Kindi Felsefi Risaleler (Ciltli) - Mahmut Kaya ... . Kindi Felsefi Risaleler en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla online sipariş verin, Kindi Felsefi Risaleler ayağınıza gelsin! Normal Boy. Cilt Durumu. Ciltli. Sayfa Sayısı. KİNDÎ, İslâm dünyasında ilmî ve felsefî çalışmaların en yoğun olduğu bir dönemde yetişmiş, felsefe başta olmak üzere teorik ve pratik tüm bilgi... Kindi Felsefi Risaleler (Ciltli) - Kindi [PDF, EPUB]. Tavsiye et Hata bildir Favorilerime Ekle. Kindi Felsefi Risaleler Ciltli. Klasik Yayınları. 20.16. Minyatürlerle Nasreddin Hoca Manzum Fıkralar (Ciltli). Mahmut Kaya. Damla Yayınevi. Kindi Felsefi Risaleler (Ciltli) Mahmut Kaya. Pratik Risaleler terminoloji KİNDÎ, katkılar...