Endüstri ve Sistem Mühendisliğine Giriş

Wayne Turner

Endüstri ve Sistem Mühendisliğine Giriş
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2006-02-28
YAZAR Wayne Turner
ISBN 9756267496
DOSYA FORMATI 10,68 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu kitabın hazırlanmasında amaç, endüstri ve sistem mühendisliğini tanımlamak, iş dünyasındaki yerini anlamak ve çalışma alanları ile birlikte bazı çözüm tekniklerinin genel bir resmini vermektir. Ayrıca kitap, endüstri mühendisliğine genel bir bakış isteyenlere de yararlı olacaktır. Bu kitap endüstri ve sistem mühendisliğine ait yöntemlerin herhangi biri hakkında ayrıntılı bilgi vermemekte fakat çeşitli örgütlerde bir endüstri mühendisinin neler yapabilme kabiliyetinde olduğunu göstermektedir. Ele alınan araç ve yöntemlerin uygulanabileceği durumların tarifine özel önem verilmiştir. Klasik "bir problem arama" yöntemi yerine, önce problemler anlatılmış ve sonra problemlere uygulanabilecek yöntemler tartışılmıştır. Kitap üç kısma ayrılmıştır. Kısım 1'de endüstri mühendisliğinin amaçlarının ne kadar geniş kapsamlı olduğunu ve bu amaçlardaki gelişimi göstermek amacı ile genel olarak mühendisliğin ve özellikle de endüstri mühendisliğinin tarihçesi verilmiştir. Daha sonra endüstri ve sistem mühendisliğinin çağdaş bir tanımı ve tartışması yapılmıştır. Bu tanım ve tartışma, endüstri mühendisliği disiplininin hedef ve amaçlarını tanımlamakta ve uygulanabilecek alanları göstermektedir. Kısım 1, endüstri ve sistem mühendisliğinin bir örgütteki yerini ve bu işlevin nasıl yönetileceği ve kontrol edileceğini tartışmaktadır. Son olarak, Kısım 1'de, temel sistem teorisi ve geri besleme'ye giriş yapılmıştır. Kısım 2'de endüstri ve sistem mühendisliği disiplininin her temel yöntemine bir bölüm ayrılmıştır. Bu nedenle kısım 2 kitabın en geniş kısmıdır. Bu yaklaşımda amaç farklı yöntemlerin uygun kullanımına vurgu yapmaktır. Çağdaş hesaplama yöntemleri endüstri ve sistem mühendisliği üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğundan kısım 2'deki hemen hemen bütün bölümler yöntemlerin bilgisayarlaştırılmasını ele almaktadır. Kısım 2, CAD/CAM, robotik ve kaynak yönetimi gibi görece olarak daha yeni araçların yanı sıra uzun yıllardır kullanılmakta olan araçları da içermektedir. Endüstri mühendisliğinin yöneylem araştırması ve iş bilimi gibi alanlar ile ilişkisi vurgulanmaktadır. Bütünleşik Sistem Tasarımı başlıklı kısım 3, bir EM'nin tüm küçük parçaları nasıl bütünleşik bir sistem haline getirmesi gerektiğini göstermeyi amaçlamaktadır. Sistem mühendisliğine ait temel kavramlar, sistem bileşenleri arasındaki karmaşık etkileşimleri göstermek için kullanılan bir araçtır. Bilgisayar ve bilişim sistemleri, bütünleşik sistemlerin tasarımında kritik önem taşıdığından, Kısım 3'e bilgisayar ve bilişim sistemleriyle ilgili bir bölüm eklenmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Endüstri ve Sistem Mühendisliğine Giriş i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Endüstri ve Sistem Mühendisliğine Giriş.

...er temel yöntemine bir bölüm ayrılmıştır ... Endüstri ve Sistem Mühendisliğine Giriş - Milenyum Kitap ... . 44.10 TL. Konu Başlıkları Endüstri Mühendisliğinin Tarihi ve Bir Bakış Endüstri ve Sistem Mühendisliği Yöntem Bilimleri Tesis Yerleştirme ve Düzenleme Malzeme Taşıma, Dağıtım ve... Giriş Yap. Şifremi Unuttum. Kitapseç Hesabın Yoksa Hemen Üye Olun. Sistem yaklaşımı gerektiren her konuda bilgi ve deneyimleri ile yarar üretebilirler. Endüstri ve Sistem Mühendisliğine Giriş. ... Endüstri ve Sistem Mühendisliğine Giriş %10 İndirimli Wayne Turner ... . Endüstri ve Sistem Mühendisliğine Giriş. Wayne Turner ... Şubat 2006 49.00 TL Sepete Ekle. Wayne Turner. Bu kitap, endüstri ve sistem mühendisliğine giriştir. Özellikle, endüstri mühendisliği dersine girişte kullanılmak için tasarlanmıştır. Giriş yap. Facebook. Son olarak, Kısım 1'de, temel sistem teorisi ve geri besleme'ye giriş yapılmıştır. Kısım 2'de endüstri ve sistem mühendisliği disiplininin her temel yöntemine bir bölüm ayrılmıştır. 5 Mart 2010 Cuma. Endüstri Mühendisliğine giriş-Handbook El Kitapları. ve kalite yönetimi,üretim teknolojileri,kamu ve hizmet endüstrisi uygulamaları,bakım yönetimi,araçlar-teknikler ve sistemler. 45.39 TL. Son olarak, Kısım 1'de, temel sistem teorisi ve geri besleme'ye giriş yapılmıştır. Kısım 2'de endüstri ve sistem mühendisliği disiplininin her temel yöntemine bir bölüm ayrıl...