Nasreddin Hoca ile Neşeli Sohbetler 3 / Eşek mi Ters, Ben mi?

Mustafa Uluçay

Nasreddin Hoca ile Neşeli Sohbetler 3 / Eşek mi Ters, Ben mi?
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-07-03
YAZAR Mustafa Uluçay
ISBN 6059548694
DOSYA FORMATI 4,63 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Nasreddin Hoca; bir kadı, bir hoca, gerçekleri nükte ve mecazlarla söylemiş bir âlim.Heyhat! Mecazdan hakikate nüfuz edememiş, üstelik birçok yakışıksız söz ve fıkrayı ona mal ederek Nasreddin Hocayı adeta bir komedyen haline getirmişiz.Necip Fazıl der ki: “Ruhumuzu, tarihimizi, daha nice şeyimizi yeniden keşfetmek (…) ve özlerine nüfuz etmek mecburiyetindeyiz. Bunların başında Hâce Nasrüddin gelir.”Serideki kitaplar:En sağlam kaynaklardan hassasiyetle seçilmiş, Nasreddin Hoca’nın, ilmî ve manevî şahsiyetine uygun, olayların hikâye tekniği ve tiyatral bir üslupla anlatıldığı, latife, nükte ve bunların şerhleri, yorumlarından ibarettir.Bu kitapların yegâne gayesi, Nasreddin Hoca lâtifelerinin ‘özlerine nüfuz etmek’ medeniyetimizin sembollerinden biri olan Nasreddin Hocamızı gerçek tarihi ve manevi şahsiyetiyle tanıtmaktır.*Dr. Mustafa Uluçay’ın akademik bir dikkatle hazırlayarak; roman, hikâye ve tiyatro üslubuyla kaleme aldığı Nasreddin Hoca ile Neşeli Sohbetler serisi 7'den 70'e her yaşta okura hitap ediyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Nasreddin Hoca ile Neşeli Sohbetler 3 / Eşek mi Ters, Ben mi? i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Nasreddin Hoca ile Neşeli Sohbetler 3 / Eşek mi Ters, Ben mi?.

...bir imam. Gerçekleri mecazlarla, nüktelerle söylemiş bir alim ... Nasreddin Hoca ile Neşeli Sohbetler 3 - Eşek Mi Ters, Ben Mi? ... . Heyhat! Mecazdan hakikate nüfuz edemeyenler, onu bir komedyen haline getirmişler. Ana sayfa/KÜLTÜR/Çocuk Kitapları/Hikayeler/Nasreddin Hoca ile Neşeli Sohbetler 3 - Eşek Mi Nasreddin Hoca; bir kadı, bir hoca, bir imam. Gerçekleri mecazlarla, nüktelerle söylemiş bir alim. Ben Mi? Kargoya verilme süresi 3 gün. Yayınevi : Uğurböceği Yayınları. Nasreddin Hoca bir kadı. bir hoca. bir imam. Gerçekleri mecaz ... Nasreddin Hoca ile Neşeli Sohbetler 3 / Eşek mi Ters, Ben mi? ... . Nasreddin Hoca bir kadı. bir hoca. bir imam. Gerçekleri mecazlarla. nüktelerle söylemiş bir alim. Kitap : Nasreddin Hoca İle Neşeli Sohbetler 3 - Eşek mi Ters, Ben mi?, Yazar : Mustafa Uluçay, Yayınevi : Uğurböceği Yayınları - 9786059548694 - Fiyat: 7,04 TL. HEMEN kitaba bir gözatın. Nasreddin Hoca; bir kadı, bir hoca, bir imam. Gerçekleri mecazlarla, nüktelerle söylemiş bir alim. Heyhat! Mecazdan hakikate nüfuz edemeyenler, onu bir komedyen haline getirmişler. Nasreddin Hoca ile Neşeli Sohbetler 3 - Eşek Mi Ters, Ben Mi?-Uğurböceği Yayınları-9786059548694-Mustafa Uluçay-%30 indirimli-Nasreddin Hoca; bir kadı, bir hoca. 5.65 TL. Nasreddin Hoca; bir kadı, bir hoca, bir imam. Gerçekleri mecazlarla, nüktelerle söylemiş bir alim. Heyhat! Mecazdan hakikate nüfuz edemeyenler, onu bir komedyen haline getirmişler. Nasreddin Hoca; bir kadı, bir hoca, bir imam. Gerçekleri mecazlarla, nüktelerle söylemiş bir âlim. Tarihçiler, Nasreddin Hoca'ya isnat edilen pek çok fıkranın sonradan uydurulduğunda hemfikirdir....