İcazü’l-BeyanFatiha ve Bakara Sureleri Tefsiri

Muhyiddin İbn Arabi

İcazü’l-BeyanFatiha ve Bakara Sureleri Tefsiri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-06-21
YAZAR Muhyiddin İbn Arabi
ISBN 9755748528
DOSYA FORMATI 3,19 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Seyh-i Ekber Muhyiddin Ibn Arabî , yazmıs oldugu eserlerinde marifetullahı ilimler dairesinin merkezine alır ve o noktadan hareketle hakikatler ilminin muhtelif mevzularına dair açıklamalar getirir. Bu muayyen zaviyeden bakarak tasavvuf, tefsir, hadis, fıkıh, tarih gibi konularda yazmıs oldugu yüzlerce eseri olan Ibn Arabî: “Ben ancak bana verilen izin kadar konusurum. Bana biçilen sınıra gelince dururum.” (Fütuhat-ı Mekkiyye) der. Seyyid Hüseyin Nasr’ın ifadesiyle, Islâm irfanının en üst düzeydeki açıklayıcısı olan Ibn Arabî’nin önemi, tasavvuf doktrinlerini formüle edip açıkça ortaya koymasında yatar. Essiz bir hikmet külliyatı olan Fütuhat-ı Mekkiyye’nin ve manevi vasiyetnamesi niteligindeki Fusûsu’l-Hikem gibi sayısız eserlerinden biri olan Îcâzü’l-Beyân, Seyh-i Ekber’e ait bir Kur’an tefsiridir. Îcâzü’l-Beyân’ın Fütuhat-ı Mekkiyye’den farkı, dogrudan Allah kelamını tefsir etmeye koyuldugunda hemen her mesrepten âlimlerin ortak bir zeminde bulusuyor oldugunu göstermesidir. Çünkü eser, okuyucunun kolaylıkla fark edebilecegi üzere, Ibn Arabî’nin irfan derinligini yansıtırken tefsir disiplininin kriterlerine riayet etme basarısını da göstermektedir. Âyetlerin derunî anlamlarına ısık tuttugu müstesna bir tefsir özelligini tasıyan bu eserin, bugün elimizde sadece ilk cüzü mevcuttur. Bu kitap, Ibn Arabi’nin Fâtiha ile birlikte Bakara Suresinin 252. Âyetine kadar tefsirini yaptıgı ilk cüzün Türkçe tercümesidir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İcazü’l-BeyanFatiha ve Bakara Sureleri Tefsiri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İcazü’l-BeyanFatiha ve Bakara Sureleri Tefsiri.

...e ait bir Kur'an tefsiridir. Bakara Suresi'nin Tefsiri (1 - 9) ... İcazü'l - BeyanFatiha ve Bakara Sureleri Tefsiri ... . font size decrease font size increase font size. (Kur'an'ın mukattaa harflerindendir. ) Tefsir. Mukattaa harfleriyle ilgili çeşitli görüşler vardır. İcazü'l - Beyan Fatiha ve Bakara Sureleri Tefsiri. İnsan Yayınları. 20.16. niteligindeki Fusûsu'l-Hikem gibi sayısız eserlerinden biri olan Îcâzü'l-Beyân, Seyh-i Ekber'e ait bir Kur'an tefsiridir. Essiz bir hikmet külliyatı olan Fütuhat-ı Mekkiyye'nin v ... tozluraf.com | İcazü'l - BeyanFatiha ve Bakara Sureleri Tefsiri ... . Essiz bir hikmet külliyatı olan Fütuhat-ı Mekkiyye'nin ve manevi vasiyetnamesi niteligindeki Fusûsu'l-Hikem gibi sayısız eserlerinden biri olan Îcâzü'l-Beyân, Seyh-i Ekber'e ait bir Kur'an tefsiridir. ...gibi sayısız eserlerinden biri olan Îcâzü'l-Beyân, Seyh-i Ekber'e ait bir Kur'an tefsiridir. Türkçe Çeviri: Muhammed Coşkun Katagori: Tefsir/Fatiha Ve Bakara Suresi Muhyiddin İbn Arabi. Seyh-i Ekber Muhyiddin Ibn Arabî , yazmıs oldugu eserlerinde marifetullahı ilimler dairesinin merkezine alır ve o noktadan hareketle hakikatler ilminin muhtelif mevzularına dair... ...vasiyetnamesi niteligindeki Fusûsu'l-Hikem gibi sayısız eserlerinden biri olan Îcâzü'l-Beyân, Seyh-i Ekber'e ait bir Kur'an tefsiridir. Bu kitap, İbn Arabi'nin Fâtiha ile birlikte Bakara Suresinin 252. BAKARA SURESİ Adı: Neden Bakara? Nüzul Zamanı: Medenî bir sure olmasına rağmen Bakara, Mekkî bir sure olan Fatiha'nın hemen ardından gelmektedir. İcazü'l - Beyan Fatiha ve Bakara Sureleri Tefsiri. İnsan Yayınları. 21.00. niteligindeki Fusûsu'l-Hikem gibi sayısız eserlerinden biri olan Îcâzü'l-Beyân, Seyh-i Ekber'e ait bir Kur'an tefsiridir. ...vasiyetnamesi niteligindeki Fusûsu'l-Hikem gibi sayısız eserlerinden biri olan Îcâzü'l-Beyân, Seyh-i Ekber'e ait bir Kur'an tefsiridir. Bu kitap, İbn Arabi'nin Fâtiha ile birlikte Bakara Suresinin 252. 19.60 TL. Îcâzü'l-Beyân'ın Fütuhat-ı Mekkiyye'den farkı, dogrudan Allah kelamını tefsir etmeye koyuldugunda hemen her mesrepten âlimlerin ortak bir zeminde bulusuyor oldugunu göstermesidir. Bu kitap, Ibn Arabi'nin Fâtiha ile birlikte Bakara Suresinin 252. Âyetine kadar tefsirini yaptıgı ilk cüzün Türkçe tercümesidir. İcazü'l - Beyan Fatiha ve Bakara Sureleri Tefsiri. İnsan Yayınları. : Muhyiddin İbn Arabi. İcazü'l-Beyan Fatiha ve Bakara Sureleri Tefsiri. Bu kitap, İbn Arabi'nin Fâtiha ile birlikte Bakara Suresinin 252. Âyetine kadar tefsirini yaptıgı ilk cüzün Türkçe tercümesidir....