Casustur Casus

Prof. Dr. Sabahattin Özel

Casustur Casus
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2009-05-19
YAZAR Prof. Dr. Sabahattin Özel
ISBN 6058933811
DOSYA FORMATI 7,29 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İngiliz istihbaratı Anadolu Hareketinin bağımsız bir devlete doğru yol aldığını fark etmişti. Hareketin başarılı olması tüm mazlum ulusların yolunu aydınlatabilir, İngiliz sömürge imparatorluğunun sonunu getirebilirdi. Milli Mücadele önderlerini birbirine düşürmenin yollarını arayan İngiliz Gizli Servisi hareketin önderi Mustafa Kemal Paşa’yı bir suikastla ortadan kaldırmak istedi. Türklerin din konusundaki hassasiyetlerini de dikkate alarak hedefine ulaşmak için özellikle Hint asıllı Müslüman ajanları kullandı. Bu ajanların önde gelenlerinden Mustafa Sagir, suikastın zeminini hazırlamak üzerine görevlendirildi. Onun casus olduğunu çok önce sezen Mustafa Kemal Paşa, düşüncesinin “casustur casus” diyerek Yunus Nadi Bey’e açmıştı.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Casustur Casus i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Casustur Casus.

...kliyoruz. Casus, kimliği açığa çıkan bir ajanın hikayesini konu ediyor ... Türk Tarih Kurumu Kütüphanesi (1.7.7.1918) ... . Rachel, İsrail'in korkulan ulusal istihbarat örgütü Mossad'ın ajanlarından biridir. Genç kadının hayatı, bir gün aldığı telefonla alt üst olur. Casustur Casus. İngiliz istihbaratı Anadolu Hareketinin bağımsız bir devlete doğru yol aldığını fark etmişti. Onun casus olduğunu çok önce sezen Mustafa Kemal Paşa, düşüncesinin casustur casus... 490 |aDerlem yayınları no ; 1. 500 |aEser adı dış kapakta,"Milli Mü ... Sabahattin Özel - Casustur Casus | Sözcü Kitabevi ... ... 490 |aDerlem yayınları no ; 1. 500 |aEser adı dış kapakta,"Milli Mücadelede Mustafa Kemal Paşa'ya karşı İngiliz ajanları ve işbirlikçileri : casustur casus"olarak geçmektedir. Casuslar+casusu modelleri, Casuslar+casusu özellikleri ve markaları en uygun fiyatları ile GittiGidiyor'da.4/13. casuslar+casusu. aramanızda 619 adet ürün bulundu....