İslam ve Laiklik / Abant Toplantıları 1

İslam ve Laiklik / Abant Toplantıları 1
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 1998-12-01
YAZAR
ISBN 9759432617
DOSYA FORMATI 5,56 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Abant Toplantısı'nın en önemli sonuçlarından biri de basında ve görüntülü medyada uyandırdığı büyük ilgiydi. Abant Bildirgesi ülkede pek çok insanı düşünmeye sevk etti. Düşünenler, düşündüklerini yazdılar, konuştular. Bildirgede dile getirilen bazı düşünceleri "devrim", "rönesans", "dinde reformun ilk işareti" diye görenler olduğu gibi, onları "sakıncalı", hatta "zırva" diye değerlendirenler de (sayısı çok az olmasına rağmen) oldu. Aslında var olan sonuç, ne "devrim" niteliği taşıyordu ne de "zırva" idi. O, yeni bir ufuk -başka bir deyimle bir "yeni vizyon" arayışının- bir belirtisiydi. Öyle bir ufuk ki, aklın nazarî ve amelî gücünün kullanılmasını istiyor, problemlerinin çözümünde bilimi, tefekkürü, zengin ve kültürel mirasın sunduğu her çeşit imkânı iş görür vaziyette tutmayı amaçlıyor; insanların demokrasiyi, insan haklarını merkezde tutan bir devlet yapısı ve felsefenin ışığı ve güvencesi altında birlikte, barış içinde yaşayabileceklerine, yaşamak zorunda olduklarına inanıyor; ve ayrıca inanıyor ki "insan dünyada hayal ettiği -vizyona sahip olduğu- nispette yaşar."

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İslam ve Laiklik / Abant Toplantıları 1 i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İslam ve Laiklik / Abant Toplantıları 1.

...m ve laiklik" 23 mart 1998. Laiklik-Demokrasi ve İslam ... Gülen Misin Ağlar Mısın? - X- Fethullah Gülen'in Onursal Başkanlığını... ... . 1. fiyat. Türkiye'de Laiklik ve İslam. 1. fiyat. Laikliğin Neresindeyiz Kemalizm Laikliğinden Türk-İslam Sentezine. Abant toplantıları'nın amacı. 8-11 Temmuz 1999 tarihinde yapılan II. Abant toplantısına katılanlardan biri olarak kısa bir değerlendirme yapmam gerektiğini düşünüyorum. Vakfın Abant Toplantıları'nın ilkinde yer alan tartışmaların derlendiği kitap, dinde yeni bir vizyon arayışının izlerini taşıyor. Müphemlik Kültürü ve İslam : Farklı Bir İslam ... en.booksee.org/book/1065020 ... . Müphemlik Kültürü ve İslam : Farklı Bir İslam Tarihi Okuması. Gazeteciler ve yazarlar vakfı Abant toplantıları : İslam ve laiklik / ; ed. Mehmet Gündem. ISBN: 9789759432614. Konferans Yazarı 2/2Müellif: TALİP KÜÇÜKCANBölüme Git. İslâm Dünyasında Laiklik. İslâm ülkelerinde laikliğin ortaya çıkışı, tarihî gelişimi ve uygulanma şekilleriyle bu konulardaki tartışmalar laikliğin do... 1/2. Buy a cheap copy of Islam ve laiklik (Abant toplantilari)... book . Free shipping over $10. I?slam ve laiklik (Abant toplantilari) (Turkish Edition) [Turkish]. No Customer Reviews. Kitabın giriş kısmında Fethullah Gülen ve Abant toplantıları üzerine kısa bir değerlendirme İslam ve Ortadoğu uzamanı John Esposito, bugünkü dar laiklik yorumuyla Türkiye'nin İslam ülkeleri için örnek... Mesela bu yazımızda yazar kitapları arasında yer alan İslam ve Laiklik / Abant Toplantıları 1 yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz. Raşid el-Gannuşi*. İslam’da dünyevi olanla rasyonel olanın önemli bir yer tuttuğu ve gökyüzü (metafizik) adına konuşabilecek herhangi bir kurumun olmamasını göz önüne alarak İslam’la laiklik... İslam ve laiklik. Author: Gündem, Mehmet, 1969 Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı yayınları. Abant toplantıları ; 1. Abstract: Islam and laicism; Turkey; politics and government. ABANT TOPLANTILARI… 1- http://l.facebook.com/l.php?u=http://docplayer.biz.tr%2F129037...