Gılgamış Destanı (Citli)

Gılgamış Destanı (Citli)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-02-20
YAZAR
ISBN
DOSYA FORMATI 10,37 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Yaşam sevgisi, yiğitlik, aşk gibi konuların işlendiği bu destan, diğer destanlar gibi insanoğlunun ölümsüzlük arayışının kanıtlarından biridir. Sait Maden’in Batı kaynaklarından çevirdiği Gılgamış Destanı’nın, Yunan destanı İlyada’dan, Hint destanı Mahabharata’dan beş bin yıl öncesinde yazıya geçirildiği tahmin edilmektedir. Gılgamış Destanı, insanoğlunun ilk yazınsal ürünü, ilk başyapıtıdır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Gılgamış Destanı (Citli) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Gılgamış Destanı (Citli).

...linde yazılmış tabletlerden oluşur. Gılgamış Destanı (Citli) ... Gılgamış Destanı ... . HAVALE :19,07 TL %1 EFT İndirimi. İş Bankası Yayınları Fiyatı düşünce haber ver! Gılgamış Destanı insanoğlunun ilk yazınsal ürünü ilk başyapıtıdır. GILGAMIŞ DESTANI. BİRİNCİ TABLET. Yerin dibindeki suyun kaynağını görenin öyküsünü dinle, yurdum! Dünyada her şeyi bilen adamın adını ünlendireyim: onun görmediği Hiçbir şey yoktur. Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı n ... Gılgamış Kimdir ve Gılgamış Destanına Bir Bakış (English Subtitles)... ... . Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Gılgamış Destanı (Citli). Gılgamış Destanı, tarihin en eski yazılı destanının adı olup, 12 kil tablete Akad çivi yazısı ile kaydedilmiştir. Gılgamış destanı Nuh Tufanı'nın anlatıldığı ilk yazılı eserdir. İnsanlığın dokunaklı bir öyküsü olan Gılgamış Destanı, MÖ 3000'in Sümerinden, Asurlulara, Babill...