Büyük İslam İlmihali

Ömer Nasuhi Bilmen

Büyük İslam İlmihali
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-03-26
YAZAR Ömer Nasuhi Bilmen
ISBN 6054058129
DOSYA FORMATI 6,70 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Müslümanların her konuda bilgi sahibi olmaları bir görevdir. Din konusunda bilgi ise, İlmihal (herkesin durumuna göre gerekli olan bilgiler) adını alarak en önemli yeri tutar. Her müslümanın bağlı bulunduğu İslam dini konusunda yeterli bilgi sahibi olması bir borçtur. Edindiği bilgilerle de üzerine düşen dinî görevleri yerine getirmiş olacaktır. Aslında bütün insanlığın manevî ruhu yerinde olan dinden, din bilgisinden hiç kimse uzak kalamaz. Öteden beri ister ilkel olsun, ister medenî toplumlar, hiç biri bir dine bağlı kalmaktan dışarı çıkamamıştır. İnsanların gerçek mutlulukları ve saadetleri ilahî bir din yolu ile ortaya çıkar. Sağduyulu kimselerin ruhları ve vicdanları, böyle bir din ile huzursuzluktan kurtulur, yatışır. İnsanlığın yaratılışındaki yüksek amaç, ancak böyle ilahî bir dine sarılmakla gerçekleşir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Büyük İslam İlmihali i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Büyük İslam İlmihali.

...yanet İşleri Reisi ÖMER... Büyük islam ilmihali ... Büyük İslam İlmihali Ömer Nasuhi Bilmen ... . Ömer Nasuhi BİLMEN. (1883 - 1971). İstanbul İmam Hatip Okul'unda ve Yüksek İslâm Enstitüsü'nde usûl-i fıkıh ve kelâm dersleri verdi. İbadetler kısmını daha uzunca hazırlamaya çalıştım. İkram ve feyzi bol olan Yüce Allah'ın yardım ve ihsanı ile meydana gelen bu esere "Büyük İslam İlmihali" adını verdim. 30 TL. Büyük İslam İlmihali - Ömer Nasuhi Bilmen Şamil Yayınlarından çıkan, her evde bulunması gereken Erzurumlu Ömer Nasuhi Bilmen imzalı Büyük İslam İlmihali adlı kitabın takdiminde diyor ki... 37 TL. Semerkand yayınları Büyük İslam İlm ... BÜYÜK İSLÂM İLMİHALİ - Ömer Nasuhi Bilmen - Ahmet Tomor Hoca ... ... 37 TL. Semerkand yayınları Büyük İslam İlmihali hakkındaki yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz. Yaratan Rabbinin adıyla oku . 35 TL. İslâm'ın inanç, ibadet ve günlük yaşayışa ilişkin hüküm...