Bizans Dünyası 2Bizans İmparatorluğu (641-1204)

Jean-Claude Cheynet

Bizans Dünyası 2Bizans İmparatorluğu (641-1204)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-05-25
YAZAR Jean-Claude Cheynet
ISBN 6053142799
DOSYA FORMATI 6,46 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

VII-XIII. yüzyılları irdeleyen bu eser, farklı disiplinlerden çok sayıda uzmanın ekip çalışması. Ortaçağ’da, birçok etnik grubu bir araya getiren devasa Bizans İmparatorluğu, Slav ve özellikle de Arap Müslüman saldırılarının altında neredeyse yok olma noktasına gelmiş, Ermeni ve Slavlara kucak açmaya devam ederken, esasen Grek yoğunluklu bir nüfus üzerine kapanmıştır. Bizanslı egemenler, bu durumdan inanılmaz bir geri dönüşü başarmış, Bizans’ı X-XI. yüzyılların en büyük Hıristiyan gücü yapmayı başarırmışlardır. Ancak artık ufukta, Doğu steplerinden gelen yeni bir rakip olan Türkler belirmiş, İmparatorluk sürekli kan kaybetmeye başlamıştır. İmparatorluğun adaptasyon kabiliyeti, muhafazakar ve donuk bir Bizans imajını yalanlar nitelikted ir. Bizanslılar yaptıkları yeniliklere bile eski geleneklere geri dönüş süsü verirler. Kurumlar, hiyerarşi, ordular, hem yeni düşmanlara karşı durabilmek hem de genişlemeyi devam ettirebilmek üzere birden çok kere değiştirilmiştir. İmparatorun iktidarı bile daha ailevi bir sisteme evrilmiş ve hanedan en mükemmel imajına Komnenosların iktidarı sırasında erişmiştir. İmparatorluk, kimliğini Ortodoks Hıristiyanlıkta bulmuştur. İkonoklazma’nın reddi, tasvirlerin yüceltilmesiyle kendini bulan özel bir dinî sanata esin perisi olmuştur. Bizans Kilisesi Roma Kilisesi’nden ayrılmış, ancak etki alanını Bulgar ve Rus kardeş Kiliselere doğru genişletmeye devam etmiştir. Bu dönem boyunca, Bizans kültürü yeniden Pagan Helen harfleri benimsemiş ve kendi üstünlüğüne inanmıştır. Latinlerin askerî ve ekonomik gücü, 1204’ te Konstantinopolis’in ele geçirilmesi sonucunu getirerek, Bizanslıları kimliklerinin üzerine kapanmaya itmiş, bir sonraki dönemde gerçekleşecek olan ‘‘Ulus-devlet’’in kuruluşuna götüren şartları yaratmıştır. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bizans Dünyası 2Bizans İmparatorluğu (641-1204) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bizans Dünyası 2Bizans İmparatorluğu (641-1204).

...paratorluğu 641-1204. Yazar : Jean-Claude Cheynet Yayınevi : Ayrıntı ... Bizans Dünyası 2 Bizans İmparatorluğu (641-1204) | Kıta Kitap ... ... Bizans Dünyası. Doğu Roma İmparatorluğu (330-641). Ayrıntı Yayınları tarafından yayımlanacak, Claude Cheynet yönetimindeki Bizans İmparatorluğu 641-1204 adlı ikinci ciltte anlatılıyor. 24 €. Ortaçağ'da, birçok etnik grubu bir araya getiren devasa Bizans İmparatorluğu, Slav ve özellikle de Arap Müslüman saldırılarının altında neredeyse yok olma noktasına gelmiş... 48 TL. 7-13. yüzyılları irdeleyen bu eser, farklı disiplinlerden ... Bizans Dünyası (Doğu Roma İmparatorluğu 330 - 641) ... ... 48 TL. 7-13. yüzyılları irdeleyen bu eser, farklı disiplinlerden çok sayıda uzmanın ekip çalışması. Ortaçağ'da, birçok etnik grubu bir araya getiren devasa Bizans İmparatorluğu... Bu çalışmanın amacı başkenti Bizans olan imparatorluğu ana çizgileriyle yansıtmaktır. Roma ve Bizans.. Bizans İmparatorluğunun tarihi ve Bizans İmparatorluğu Medeniyeti hakkında bilgi. Bilgi Dünyası. Avrupa ve Anadolu'da 1058 yıl hüküm sürmüş dev imparatorluk: Bizans İmparatorluğu… Alış-Veriş Listeme Ekle. Bizans Dünyası 2-Bizans İmparatorluğu 641-1204. İmparatorluğun adaptasyon kabiliyeti muhafazakâr ve donuk bir Bizans imajını yalanlar niteliktedir. 51 TL. 7-13. yüzyılları irdeleyen bu eser, farklı disiplinlerden çok sayıda uzmanın ekip çalışması. Ortaçağ'da, birçok etnik grubu bir araya getiren devasa Bizans İmparatorluğu... ...Bizans İmparatorluğu (641-1204) kitabını okumak ister misiniz? İnceleme-Araştırma kategorisinde kendisine yer bulan Bizans Dünyası 2 Bizans İmparatorluğu (641-1204) kitabı okumak için harika! Hobi Dünyası. Bizans Dünyası 2-Bizans İmparatorluğu 641-1204. Jean-Claude Cheynet. Araştırma İnceleme. Bizans Dünyası 2 Bizans İmparatorluğu (641-1204). İmparatorluğun adaptasyon kabiliyeti, muhafazakâr ve donuk bir Bizans imajını yalanlar niteliktedir. Start by marking "Bizans Dünyası II - Bizans İmparatorluğu (641-1204)" as Want to Read İmparatorluğun adaptasyon kabiliyeti, muhafazakâr ve donuk bir Bizans imajını yalanlar niteliktedir....