Beyaz Geceler

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

Beyaz Geceler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-01-16
YAZAR Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
ISBN 6057755216
DOSYA FORMATI 4,87 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Dostoyevski’nin 27 yaşında yazmış olduğu bu romantik eseri, hayalci ve yapayalnız bir kahraman üzerine kurgulanmıştır. Kalabalık bir şehirde tek başına yaşayan bu genç, kenti benimsemiş, onunla kaynaşmıştır. Hatta bu kente kişisel özellikler yüklemiştir.Geceleri uzun yürüyüşlere çıkan genç, bir gece köprüde genç bir kızla karşılaşır. O geceden sonra dört gece sürecek hayali bir aşkı düşler.Dostoyevski, bu hayalci kahramanın anlatımıyla, muhteşem gözlem gücünü, duygularını; yalnızlığı, sevme ve sevilme isteğini muhteşem bir şekilde yansıtmış ve küçük bir başyapıt ortaya koymuştur. Yalnızca Rus edebiyatının değil, dünya edebiyatının en büyük yazarlarından olan Dostoyevski'nin bu eseri; sevecen, okuru sarıp sarmalayan, ama hüzünlü bir uzun öyküdür.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Beyaz Geceler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Beyaz Geceler.

...ağanüstü gecelerden birisidir. Beyaz Geceler ... Beyaz Geceler ve Petersburg | Gezi Rehberi ... . Dostoyevski. Çeviren : Güray Çakmakçı 2017 Klasikleri / 1. ✤. Herkese merhaba! Klasik maratonumun ilk kitabı olan Beyaz Geceler'i Almanya'dayken, bir günde okuyup bitirdim. St. Peterburg'a gidecekseniz mutlaka Beyaz Geceler'i görebileceğiniz bir tarihte gitmenizi tavsiye ederiz. Beyaz Geceler 25 Mayıs tarihinde başlıyor ve 16 Temmuz'a kadar sürüyor. Beyaz Geceler adlı öyküsünde Fyodor Dosto ... Beyaz Geceler | Fyodor Mihayloviç Dostoyevski | Biraz Oku Sonra Al ... . Beyaz Geceler adlı öyküsünde Fyodor Dostoyevski, okuyucuya kitap kapağında da belirtildiği gibi 'bir hayalperestin anılarını' sunuyor. Dostoyevski'nin bu akıcı eseri, bir çırpıda okunacak cinsten. az önce okumayı bitirdiğim dostoyevski nin kısacık romanıdır. roman beyaz geceler ve uysal kız düşsel öyküsüyle 2 kısımdır. ilk dönem eserlerinden olan beyaz geceler, aşk romanı sayılabilir. Öykünün yalnız ve hayalperest anlatıcısı, Petersburg'un "beyaz geceler"inde sokaklarda dolaşırken Nastenka adında bir genç kızla tanışır. Nastenka da bir o kadar yalnızdır. Özellikle "Beyaz Geceler" döneminde 24 saat yaşayan bir cadde burası. St Petersburg, yapıları, geniş cadde ve bulvarları, gece hayatı ve beyaz geceleri ile kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biri. ( kelime). St.Petersburg`u tanıyalım, Moskova'nın 715 km kuzeybatısında bulunan, Rusya'nın 2., Avrupa'nın 4. büyük şehridir.Kültürel merkez oluşunun yanı sıra zarif binalarıyla da bilinir. Beyaz Geceler - 3'lü Set (Kitap - Mini Tablo - Ayraç) (15). Vazgeç. dostoyevski beyaz geceler. aramanızda 169 adet ürün bulundu. Akıllı Sıralama. Aslızen Beyaz Geceler Kaç puan verirsin? Kullanıcı Puanı: 3.3 / 5 15 kişi puan verdi. Sanatçı. YORUMLAR (Aslızen - Beyaz Geceler). Sanatçı'nın Son Eklenen Mp3leri. Beyaz geceler. 05:44. Grup kafkas kardeюler. Şamistan beyaz,geceler 2014 ahıska. 05:06. Ibrahim (051)-618-21-68 | Whatsapp. ''Petersbug Düşleri, Karamozof Kardeşler ve Beyaz Geceler'' adlı romanları bu kenti geniş bir şekilde ele alır. Beyaz Geceleri yaşamak için akın akın turistler bu kente gelirler. Kitap Adı : Beyaz Geceler. Kitabın Orjinal Adı : Belie Noçi. Yazar(lar) : Fyodor Mihailoviç Dostoyevski. Gogol'u cebinden çıkarır. Beyaz Geceler, Sibirya öncesi bir Dostoyevski metnidir. ...yüzünden bitmeyen geceleri anlatmak istemiş Dostoyevski, hayalperest bir insanın sadece dört gün sür...