Cinayet Olan Edebiyat

B.Sadık Albayrak

Cinayet Olan Edebiyat
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-04-30
YAZAR B.Sadık Albayrak
ISBN 6059093293
DOSYA FORMATI 8,64 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Elinizdeki kitabın adındaki, “Cinayet Olan Edebiyat”, toplumsallığın çöküntüye uğratıldığı bir bunalım çağının edebiyatıdır. İşi, insan yaşamını anlamak ve edebiyatın diliyle anlatmak olan yazarın bunu görmezden geldiği yerde bayağı bir edebiyat ortaya çıkıyor. Elinizdeki kitap egemen sınıfın çıkarlarını güzelleştiren bu edebiyata karşı köklü bir eleştiri getiriyor. Toplumsallığın çöküntüye uğratıldığı tekellerin ortaçağında buna karşı isyan etmeyen bir edebiyat, bu ortaçağın bir parçasına ve üreticisine dönüşmüştür. Cinayet Olan Edebiyat, bunu göstermeye ve karşı çıkmaya çalışıyor.“Cinayet Olan Edebiyat”, bir CD’ye, kompakt diske benziyor, keskin ve müthiş hızda dönerek yolunu açmaya çalışıyor. Yoğunlaştırılmış, keskinleştirilmiş, sivrileştirilmiş edebiyat ve eleştiri. Doksanlardan günümüze burjuva güdümlü edebiyatın şeceresini çıkarıyor. Günümüzün ünlü yazarları, eleştiri ve sorgulamasından payına düşeni alıyorlar.Eleştiri, eşitlikçi, özgür ve ortak bir toplumun kavgasını vere­cek insan için gerekiyor. Buradaki eleştiri, kişiler ve edebiyat olgularından öte, belirli eğilimlerin ortaya konması, anlaşılması içindir. Çünkü, önemli olan eleştirel bilinci oluşturan yöntemin kavranmasıdır. Gerçekliğe eleştirel bakabilmenin kavramsal araçlarının edinilmesidir. Elinizdeki kitapta tek tek romanların, şiirlerin, denemelerin eleştirisinden, tekellerin edebiyatının niteliklerinin ve temel eğilimle­rinin çıkarılması amaçlanıyor.“Cinayet Olan Edebiyat”, tekellerin gökdelenleri ve bayağı edebiyatıyla ufkumuza örülen duvarları yıkmaya çağırıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Cinayet Olan Edebiyat i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Cinayet Olan Edebiyat.

...nda ilk olarak 1997 yılında "Gül Olan Toprak" adıyla basılıyor ... Cinayet Olan Edebiyat - icerik.xyz ... . varolan düşünce yapısından soyutlayarak herkesin şairi olarak adlandıran zihniyetine şiddetle karşı çıkıyor. Cinayet Olan Edebiyat, bunu göstermeye ve karşı çıkmaya çalışıyor. ` Cinayet Olan Edebiyat`, bir CD`ye, kompakt diske benziyor, keskin ve müthiş hızda dönerek yolunu açmaya çalışıyor. 16.80 TL. Cinayet Olan Edebiyat-Doğu Kitabevi- Sitemizden bütün kitaplar ... Cinayet Olan Edebiyat ... . Cinayet Olan Edebiyat-Doğu Kitabevi- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. Yola çıkmadan, matbaadan "Cinayet Olan Edebiyat"ı da aldık; mürekkebi kurumadan İzmirli okurlara götürüyoruz. Bunun acı bilgisiyle, "Cinayet Olan Edebiyat"ın haberini de kendim yazıyorum. CİNAYET OLAN EDEBİYAT -Tekellere Methiye Sanatı*. Evin Okçuoğlu. Bir film izlersiniz, çok beğenir ve hemen çevrenizdeki eşe dosta onlar da izlesin diye tanıtırsınız. Cinayet Olan Edebiyat Yazarı Kimdir? Yukarıda 6059093293 numaralı kitabın pdf linki mevcuttur. Fakat Cinayet Olan Edebiyat yazarı kimdir? sorusuna cevap olarak Georg...