İdarenin Kusursuz Sorumluluğu

Ahmet Yayla

İdarenin Kusursuz Sorumluluğu
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-05-11
YAZAR Ahmet Yayla
ISBN 6051522418
DOSYA FORMATI 12,99 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Savunulduğu tarihteki başlığı "İdarenin Kusursuz Sorumluluğu (Eleştirel Yaklaşım)" olan çalışmama yeni bölümler ekledim ve güncelledim. Çalışmamın yeni haliyle başlığının da "İdarenin Kusursuz Sorumluluğu" biçiminde sadeleştirilebileceğini düşündüm. Belirtmem gerekir ki bu kitap, İdare Hukuku üstadlarımızın yazdığı pek mühim ve değerli eserler yanında naçizane bir "deneme" mahiyeti arz etmektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İdarenin Kusursuz Sorumluluğu i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İdarenin Kusursuz Sorumluluğu.

...anın verdiği zararlardan kusursuz sorumlu olmasıdır ... HUKUKUMUZDA İDARENİN SORUMLULUĞU | Arısoy Hukuk Bürosu... ... . İdare hukukunda kusursuz sorumluluk oldukça geniş yer bulmuştur. Kusursuz sorumluluk ilkesi, kusurlu sorumlulukta olduğu gibi davacıya idarenin kusurlu olduğuna dair bir ispat yükü getirmez. Halim Alperen ÇITAK. ÖZET. Her geçen gün daha karmaşık hâle gelen sosyal hayat, kişilerin yalnızca toplumun bir bireyi olmak itibariyle ağır ve infial uyandırıcı zararlara maruz kalma ihtimalini artırmaktadır. Kusursuz sorumluluk ilkesi hukukumuzda genel olarak " ... İdarenin Kusursuz Sorumluluğu Bağlamında Sosyal Risk İlkesi ... . Kusursuz sorumluluk ilkesi hukukumuzda genel olarak "İdarenin risk ilkesi gereğince sorumluluğu" ve "Kamu külfetleri karşısında eşitlik ilkesi gereğince sorumluluk" başlıkları altında incelenmektedir. İdarenin mali sorumluluğunun koşulları. Hem kusurlu hem de kusursuz sorumluluk açısından idarenin sorumlu kabul edilebilmesi için başlıca. üç koşulun bulunması gerekir. Hukuk devleti olan ülkemizde de idarenin sorumluluğu kabul edilmiştir. işlemlerden doğan zararlar, idare hukuku kuralları çerçevesin-de, hizmet kusuru veya kusursuz sorumluluk ilkeleri gereği tazmin... ...tutulmasını gerektiren kusursuz sorumluluk olmak üzere iki tür sorumluluktan bahsedebiliriz. kişisel kusurunun olduğu olaylarda idarenin yine hizmet kusuruna dayalı sorumluluğu devam eder[37]. İdare hukukunda kusursuz sorumluluk oldukça geniş yer bulmuştur. Kusursuz sorumluluk ilkesi, kusurlu sorumlulukta olduğu gibi davacıya idarenin kusurlu olduğuna dair bir ispat yükü getirmez....