Bütüncül ve Eleştirel Din Felsefesi Okumaları 2Din ve Felsefe

Doç. Dr. Metin Yasa

Bütüncül ve Eleştirel Din Felsefesi Okumaları 2Din ve Felsefe
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-05-11
YAZAR Doç. Dr. Metin Yasa
ISBN 9758774807
DOSYA FORMATI 6,56 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Günümüzde öne çıkan ve örnek alınan din felsefesi modellerinin ancak düşünce ve tartışılabilir konu üreterek teoloji, felsefe ve bilim alanında işlevsel olabildikleri görülmektedir. Bu nedenle, geleneksel kültürümüz içten ne kadar zengin olursa olsun, bugün düşünce ve tartışılabilir konu üretmeksizin, din felsefesinde belli bir aşamayı yakalama ve özgün anlamda din felsefesi yapma olanağından söz edilemez.Okuyucu, bu eserde, bütüncül ve eleştirel din felsefesi modeli ışığında, din ve bilgi, din ve sevgi, din ve çevre, din ve insan, din ve ölümsüzlük gibi konulara yönelik teolojik ve felsefi düşüncelerin nasıl ele alındığının kimi örneklerini bulabilecek, bu sayede de, anılan konularda daha fazla çözümleme yapabilme olanağını elde edebilecektir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bütüncül ve Eleştirel Din Felsefesi Okumaları 2Din ve Felsefe i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bütüncül ve Eleştirel Din Felsefesi Okumaları 2Din ve Felsefe.

...ketle, eğer din felsefesi anlayışımızın geleceği için köklü bir değişim ve iyileştirme öz görüşüne sahipsek İhvan-ı Safa'nın Dini ve İdeolojik Söylemi ... Bütüncül ve Eleştirel Din Felsefesi Metin Yasa ... . Bir yandan bütüncül ve eleştirel din felsefesi sınırları içinde tartışılacak mevcut ve olası sorunların nasıl işlenmesi gerektiği yönünde bir bilinç oluşturma amacının güdüldüğü öte yandan sözü edilen... Bütüncül ve Eleştirel Din Felsefesi Okumaları 2 Din ve Felsefe kitabının konusu, yazarı ve kitapla ilgili yorumları buradan okuyabilir, en ucuz fiyatlarla Kitap ... Bütüncül ve Eleştirel Din Felsefesi Okumaları 1 Metin Yasa ... ... Bütüncül ve Eleştirel Din Felsefesi Okumaları 2 Din ve Felsefe kitabının konusu, yazarı ve kitapla ilgili yorumları buradan okuyabilir, en ucuz fiyatlarla Kitaploji.com'dan sipariş verebilirsiniz. Metin Yasa. Özlenilen düzeyde din felsefesi yapabilme, büyük ölçüde, din felsefesine gönül verme gerçeğinin yaygın bir bilinçlenme doğrultusunda ilerlemesine bağlıdır. Bütüncül ve Eleştirel Din Felsefesi Okumaları II Metin Yasa Elis Yayınları 9789758774807 Metin Yasa. Ana Sayfa. Din-İnanç Kitapları. Bütüncül ve Eleştirel Din Felsefesi Okumaları 2 Din ve Felsefe. Doç. Dr. Metin Yasa. Günümüzde öne çıkan ve örnek alınan din felsefesi modellerinin ancak düşünce ve tartışılabilir konu üreterek teoloji, felsefe ve bilim alanında işlevsel olabildikleri görülmektedir. 43.59 TL. Bütüncül ve Eleştirel Din Felsefesi Okumaları 2 Din ve Felsefe. Son Adem Yaratılış Sırrı Din » Felsefe-Sosyoloji-Psikoloji-Mitoloji » Bütüncül ve Eleştirel Din İslam ve Batı Din » Felsefe-Sosyoloji-Psikoloji-Mitoloji » Bütüncül ve Eleştirel Din Felsefesi Okumaları 2... 13.50 TL. Okuyucu, bu eserde bir yandan yazarın bütüncül ve eleştirel din felsefesi diye adlandırdığı modeline özel atıfla, kendi klasik ve çağdaş kaynaklarımıza dayalı özgün din felsefesi yapma gücüne... % 19 Indirimli Tükendi. Din Ahlak Okumaları. Ürün Tükendi. % 19 Indirimli Son 1 Adet. Din Felsefesi Soru Sorgu Sonuç. 12.45 TL. Bir yandan bütüncül ve eleştirel din felsefesi sınırları içinde tartışılacak mevcut ve olası sorunların nasıl işlenmesi gerektiği yönünde bir bilinç oluşturma amacının güdüldüğü öte yandan sözü... Metin Yasa kitapları ve Elis Yayınları 2015 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap....