Yusuf ile Züleyha Mesnevisi

Yusuf ile Züleyha Mesnevisi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-05-11
YAZAR
ISBN 6055272616
DOSYA FORMATI 5,93 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kuran ve Kitabı Mukaddes’te yer alan Yusuf kıssası, dünya üzerinde en çok anlatılan hikâyelerden birisidir.Yusuf kıssası bir oluşum macerası... Kendini arayan insanın yol haritası. Züleyha, Yusuf’da ne gördü? Züleyha Yusuf’u görmeden düşünde kendi aşkını gördü. Yusuf’ta bulduğu kendi hayat anlamıydı. Zaten bulur bulmaz da gözlerini semaya dikmişti. Yola devam edecekti. Yusuf’la el ele ama kendi anlam yolunda yapayalnız.Hikâye, kendini aşmaya çalışan Yusuf’un hikâyesidir aynı zamanda. Düşünde yıldızların kendisine eğildiklerini gördüğünde, kaderinin yücelerde tecelli edeceğini anlamıştı. Yolculuk da tam o anda başlamıştı zaten. Babasının bu düşü saklamak istemesi boşunaydı. Ok yaydan çıkmıştı bir kere.Babası oğlunu tüm kalbiyle sevdiğinde kaybedeceğini anladı. “Bana düşen sabr-ı cemildir” sözü Yakup’un yol haritasıdır.Yusuf’un kardeşleri Yusuf yüzünden kaybettiler, Yusuf’un sayesinde buldular.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yusuf ile Züleyha Mesnevisi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yusuf ile Züleyha Mesnevisi.

...hâ... Ya da, Şafak'ın batıni yorumda gördüğü gibi, mesnevilerde Züleyhâ sadece "mecnun", "saf ve delice aşık" bir karakter mi? Melike Gökcan ... Kabalcı Yayınevi | Yusuf ile Züleyha Mesnevisi | Ziyai Yusuf (Yusuf Ca ... . Kuran ve Kitabı Mukaddes'te yer alan Yusuf kıssası, dünya üzerinde en çok anlatılan hikayelerden birisidir. Yusuf kıssası bir oluşum macerası... Kendini arayan insanın yol haritası. Hamdullah Hamdi' "Yusuf u Züleyha" mesnevi hangi şairimize aittir? - Mynet Cevaplar Görüşleriniz başkaları için çok değerli. Bu eser de daha sonraki Yûsuf ve Züleyhâ mesnevilerini hayli etkilemiştir. Bunlardan bazıları şunlardır: Nazan Bekiroğlu, Kalbin Üstünde Tit ... Yusuf ile Zuleyha Hikayesinin Unsurları (Olay Yer Zaman...) - Eodev.... ... . Bu eser de daha sonraki Yûsuf ve Züleyhâ mesnevilerini hayli etkilemiştir. Bunlardan bazıları şunlardır: Nazan Bekiroğlu, Kalbin Üstünde Titreyen Hüzün: Yusuf ile Züleyha (roman, İstanbul... Yusuf İle Züleyha. Divan edebiyatında birçok şairin mesnevilerine de konu olan bu aşk öyküsü Kur'an-ı Kerim'de "öykülerin en güzeli "diye isim bulmuştur . Key Words Tatar, Seyyad Hamza, Yusuf u Zuleyha, Tale, Motif. Yusuf ile Züleyha hikayesi tespit edebildiklerimiz ————: Kofltu¤u zaman herkesi aras›nda Câmî'nin mesnevisi vard›r. geride b›rakan. YUSUF İLE ZÜLEYHA MESNEVİSİ kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. ZİYAİ YUSUF (YUSUF CAN) kitapları ve KABALCI YAYINLARI 2015 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon... Yusuf İle Züleyha. Divan edebiyatında birçok şairin mesnevilerine de konu olan bu aşk öyküsü Kur'an-ı Kerim'de "öykülerin en güzeli "diye isim bulmuştur . Bunun dışında Yusuf u Züleyha hikâyelerinin büyük çoğunluğu mesnevilerden oluşur. XV. Yüzyılda Yusuf u Züleyha mesnevileri.49 1.2.1. 280614ankara. Kaynak:Kemal Paşazade Yusuf u Züleyha mesnevisi. ( Yusuf İle Züleyha başlıklı yazı Ozan EFE tarafından 29.06.2014 tarihinde sitemize eklenmiştir. Yusuf ile Züleyha Mesnevisi Kitabı Hakkındaki Genel Bilgiler Bu yazımızda Yusuf ile Züleyha Mesnevisi kitabını inceleyece... Babaları da onun bu hareketini desteklemektedir. Kuyuya atıldığı gün babaları tarafından ağabeylerini gözetlesin diye peşlerinden yollanmıştır. Yusuf ile Züleyha Mesnevisi Melike Gökcan. 45 TL. Züleyha Yusuf'u görmeden düşünde kendi aşkını gördü. Yusuf'ta bulduğu kendi hayat anlamıydı. Zaten bulur bulmaz da gözlerini semaya dikmişti. Yola devam edecekti. Yusuf ile Züleyha Mesnevisi book. Read reviews from world's largest community for readers. Let us know what's wrong with this preview of Yusuf ile Züleyha Mesnevisi by Melike Gökcan....