YurttaşlarFransız Devriminin İçerden Tarihi

Simon Schama

YurttaşlarFransız Devriminin İçerden Tarihi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-05-11
YAZAR Simon Schama
ISBN 6051710822
DOSYA FORMATI 3,37 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu anıtsal kitap başlangıcından 1794'teki Terör Dönemine kadar Fransız Devriminin vakayinamesidir. Schama son zamanlarda tarihsel olayların ekonominin karanlık faktörlerindeki örüntülerle açıklanmaya çalışılmasına karşı çıkıyor. Eski Rejimi ele alıyor ve insanların sandığının aksine çok hızlı gerçekleşen değişimin dinamiklerini araştırıyor. Yeni Ekonomik Düzene paralel olarak devrimci ve ulusalcı bir kültürün doğduğunu ve XVI. Louis ve hükümetlerinin bunu anlamakta nasıl aciz kaldıklarını gösteriyor. Birincil kaynakları o kadar ayrıntılı kullanıyor ki, kendimizi neredeyse Ulusal Mecliste ve Konvansiyonda Jakobenleri dinlermiş gibi hissediyoruz. Ardından devrimin savunulması sırasındaki şiddet dolu yılları ele alıyor. Ve günümüzdeki totaliterlerin Jakoben atalarına neler borçlu olduğunu gösteriyor. Schama'ya göre Saint-Just ve Marat'nın konuşmalarını Lenin de yapmış olabilirdi. Jacques-Louis David'in şenliklerini ve devrimci festivallerini Albert Speer'in, Hitler için yaptığı düzenlemelerle karşılaştırıyor. Devrimci şiddetin devrimin yeni bir düzen yaratma iddiasını gerçekleştirmekten çok uzak olduğunu idda ediyor. Çünkü: "Aniden tebalara artık Yurttaşlar olduğu söylendi.... Bu nedenle 1789'ın vaatleri yerine getirilmeden önce bu Yurttaş-olmayanların kökünü kazımak zorunluydu.""Simon Schama'nın bilgelik dolu gustosuna, yargılarının insaniliğine hayran olmamak imkânsız. Tüyler ürperten, ama bir yandan da müthiş keyifli bir başarı.''-Georges Steiner, New Yorker"Simon Schama'nın epik Yurttaşlarıyla karşılaştırılabilecek bir kitap okumadım.Okuyucuyu boylu boyunca 'evrensel ateş'in şiddet dolu yıllarına atıyor."-Christopher Hibbert, Sunday Times"Fransız Devrimine dair okuduğum en harika kitap."-Richard Cobb, The Times 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz YurttaşlarFransız Devriminin İçerden Tarihi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap YurttaşlarFransız Devriminin İçerden Tarihi.

...Devriminin vakayinamesidir. Schama son zamanlarda tarihsel olayların ekonominin karanlık faktörlerindeki ... Yurttaşlar - Fransız Devriminin İçerden Tarihi | Kitapjo.com ... ... Britanya'nın yaşayan en büyük tarihçilerinden Simon Schama'nın kitabı Yurttaşlar Türkçede. ifade edildiği gibi, okura Fransız Devrimi'nin "içerden" okumasını yapan bir tarih perspektifi sunuyor. Simon Schama. Bu anıtsal kitap başlangıcından 1794'teki Terör Dönemine kadar Fransız Devriminin vakayinamesidir. Schama son zamanlarda tarihsel olayların ekonominin karanlık faktörlerindeki... 1 Mayıs 2006'da ISO / ... Yurttaşlar - Fransız Devriminin İçerden Tarihi - Simon... | Nadir Kitap ... . Schama son zamanlarda tarihsel olayların ekonominin karanlık faktörlerindeki... 1 Mayıs 2006'da ISO / IEC 26300 uluslararası standardı olarak kabul edilmekte olup, ardından Yurttaşlar: Fransız Devriminin İçerden Tarihi kitabını ODF tarzında Türkçe dilinde... Bu anıtsal kitap başlangıcından 1794'teki Terör Dönemine kadar Fransız Devriminin vakayinamesidir. Schama son zamanlarda tarihsel olayların ekonominin karanlık faktörlerindeki örüntülerle açıklanmaya... 13x21 cm Bu anıtsal kitap başlangıcından 1794'teki Terör Dönemine kadar Fransız Devriminin vakayinamesidir. Ardından devrimin savunulması sırasındaki şiddet dolu yılları ele alıyor. YurttaşlarFransız Devriminin İçerden Tarihi. Simon Schama Alfa Yayınları. 35.50.

Bu anıtsal kitap başlan...