Yeni Türkiye'nin Yeni GerçekleriDin, Laiklik, Eğitim, Finans, Liderlik ve Özgün Sosyal Düşünce

Yeni Türkiye'nin Yeni GerçekleriDin, Laiklik, Eğitim, Finans, Liderlik ve Özgün Sosyal Düşünce
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-01-16
YAZAR
ISBN 6056046766
DOSYA FORMATI 11,96 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

21. yüzyılın kültürel çağ olması özelliğine bağlı olarak artık pozitivizm-liberalizm-kapitalizm etkileşimli tek tipleştirici sosyal düşünce anlayışı yerine özgün sosyal düşünce yapısına yönelik ihtiyaçlar ve arayışlar dinamizm kazanmıştır.Türkiye’nin “yeni gerçekleri”ni kendi özgün sosyal düşünce sistemini, bilim anlayışını yeniden kendi ölçeğinde çağın şartlarını da dikkate alan bir yorum gücü ile ele alma ihtiyacı bulunmaktadır. Bu noktada ekonomi, sosyoloji, siyaset bilimi, felsefi düşünce oluşturma, psikoloji, tarih felsefesi gibi bir toplumun sosyal düşünüşünü biçimlendiren ona şekil veren bu parametrelerin Türk toplumunun kendine has değerler çerçvesinde yeniden inşa edilmesi, yeni bir “sistemsel” özgün sosyal düşünce üretilmesinin yolunun açılması bir gereklilik olarak Türkiye’nin karşısında durmaktadır."

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yeni Türkiye'nin Yeni GerçekleriDin, Laiklik, Eğitim, Finans, Liderlik ve Özgün Sosyal Düşünce i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yeni Türkiye'nin Yeni GerçekleriDin, Laiklik, Eğitim, Finans, Liderlik ve Özgün Sosyal Düşünce.

...ni gerçekleri"ni kendi özgün sosyal düşünce sistemini, bilim anlayışını yeniden kendi ölçeğinde çağın şartlarını da dikkate alan bir yorum gücü ile ele alma ihtiyacı ... ÖZGÜN SOSYAL DÜŞÜNCE - İlmar ... ... 9.49 TL. Türkiye'nin "yeni gerçekleri"ni kendi özgün sosyal düşünce sistemini, bilim anlayışını yeniden kendi ölçeğinde çağın şartlarını da dikkate alan bir yorum gücü ile ele alma ihtiyacı... Özgün Sosyal düşünce. Posted on15 Ocak 2015AuthorilmarLeave a comment. bağlamda ele alarak, toplum düşüncesini, yeni zamanlara göre özgün metodu (Tevhidi sosyal düşünce ... Yeni Türkiye'nin Yeni Gerçekleri ... ... Özgün Sosyal düşünce. Posted on15 Ocak 2015AuthorilmarLeave a comment. bağlamda ele alarak, toplum düşüncesini, yeni zamanlara göre özgün metodu (Tevhidi sosyal düşünce) üzerinden. (2012). Sosyal Devletin Eğitim İşlevi ve Türkiye'de Eğitim Politikaları. Türkiye'nin Yeni Gerçekleri: Din, Laiklik, Eğitim, Finans, Liderlik ve Özgün Sosyal Düşünce, Editör:O.ŞİMŞEK...