Noktalama İşaretleriyle Tanışıyorum

Mustafa Öztürk

Noktalama İşaretleriyle Tanışıyorum
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-06-29
YAZAR Mustafa Öztürk
ISBN 6052265086
DOSYA FORMATI 6,43 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bilge Nokta, Noktalı Virgül, Virgül, Tırnak, Ünlem, Kesme İşareti, Kısa Çizgi,Soru İşareti, Konuşma Çizgisi, İki Nokta, Üç NoktaBir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde bir Diller Ülkesi varmış. Bu ülkenin başkenti Türkçe Şehri’ymiş. Bu şehirde yaşayanlar, uyum içinde yaşaya bilmek için İmla Kuralları’na uymak zorundalarmış. Noktalama memurları, imla kurallarına uymayan olursa onlara hatalarını anlatır ve yazılarını tekrar yazmalarını söylermiş.Her yıl şehrin belediye başkanı, ülkenin en çok kitap okuyan noktalama işareti seçilirmiş. Bu sene ise en çok kitap okuyan noktalama işareti NOKTA olmuş. Şehirde herkes onu Bilge Nokta diye tanıyormuş.Bilge Nokta’nın şehirde birçok görevi varmış. Diller Ülkesi’nde kitapseverlerin okuması için, yazılan metinlerin vazgeçilmez işareti Bilge Nokta’ymış.Bilge Nokta, bütün noktalama işaretlerini tanımaktaymış.Metindeki cümlelerin sonuna nokta koyularak çocukların cümle sonlarında biraz dinlenmeleri sağlanırmış.Nokta sayesinde nefes alan çocuklar Nokta’yı, Bilge Nokta da çocukları çok severmiş.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Noktalama İşaretleriyle Tanışıyorum i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Noktalama İşaretleriyle Tanışıyorum.

...ık ifade etmek, okumayı ve anlamayı kolaylaştırmak, cümledeki duraklama noktalarını belirlemek, sözün vurgu ve ton gibi özelliklerini belirtmek üzere noktalama işaretleri kullanılır ... Noktalama İşaretlerinin Kullanımı - NOKTALAMA İŞARETLERI ... . NOKTALAMA İŞARETLERİ. by FulyaHoca · Published 7 Aralık 2016 · Updated 8 Şubat 2019. Nokta ( . ) ...etmek, cümlenin yapısını ve duraklama noktalarını belirlemek, okumayı ve anlamayı kolaylaştırmak, sözün vurgu ve ton gibi özelliklerini belirtmek üzere kullanılan işaretlere noktalama işaretleri denir. Çocuklarımızın ellerinde telefonlar ellerinde tabletler az büyükler için bilgisayar masası bilgisayarlar bir kaç yılda bir upgrade edilen makinalar vs vs noktalama işaretlerini bilmeye ... ÜNİTE: NOKTALAMA İŞARETLERİ KONU: Noktalama İşaretlerinin... ... . Çocuklarımızın ellerinde telefonlar ellerinde tabletler az büyükler için bilgisayar masası bilgisayarlar bir kaç yılda bir upgrade edilen makinalar vs vs noktalama işaretlerini bilmeyenimiz yoktur kızlar şimdi... Tırnak içindeki söz grubu bir cümle değerinde ise cümleye uygun noktalama işareti kullanılır. İŞARETLERİ NOKTALAMA (Kısa Çizgi). 1-Satıra sığmayan sözcükler bölünürken satır sonuna konur. Ya da tanıdığımızı zannediyoruz. Noktalama İşaretleri. Bakalım onların şehirdeki hayatı nasıl? Ürün Sepetinize Eklendi! Noktalama İşaretleri İle Tanışıyorum. 10,50 TL. 11.90 TL. Noktalama İşaretleri. Bakalım onların şehirdeki hayatı nasıl? Dost ya da akraba olduklarını hiç düşündünüz mü? Bu kitapta noktalama işaretleri'nin şehir hayatını okuyacaksınız. 10.80 TL. Noktalama İşaretleri İle Tanışıyorum - Bilge Nokta, Noktalı Virgül, Virgül, Tırnak, Ünlem, Kesme İşareti, Kısa Çizgi, Soru İşareti, Konuşma Çizgisi, İki Nokta, Üç Nokta Bir varmış bir yokmuş. Not: Noktalı virgülden ve virgülden sonra gelen sözcükler - özel isim değil iseler- küçük harfle başlar.Diğer noktalama işaretlerinden sonra gelen sözcükler büyük harfle başlar. 4.İKİ NOKTA( Noktalama işaretleri nelerdir ve nasıl kullanılırlar? Yazının, doğru ve anlaşılır olması, anlatılmak istenilen duygu ve düşüncelerin etkili olabilmesi için noktalama işaretleri kullanılır. Noktalama İşaretleri. Nokta (.) » Cümlenin sonuna konur. NOT: Yay ayraç içinde bulunan özel isimler ve yargı bildiren anlatımlar büyük harfle başlar ve sonuna uygun noktalama işareti getirilir. Duygu ve düşünceleri daha açık ifade etmek, cümlenin yapısını ve duraklama noktalarını belirlemek, okumayı ve anlamayı kolaylaştırmak, sözün vurgu ve ton gibi özelliklerini belirtmek üzere kullanılan işaretlere noktalama işaretleri denir. Noktalama işaretlerinin tarihi, dil bilgini Aristophanes ile başlar. Önceleri düzyazı metinlerinde kullanılan noktalama işaretlerinin, şiirde kullanılmadığını görüyoruz. 10.22 TL. Noktalama İşaretleri. Bakalım onların şehirdeki hayatı nasıl? Dost ya da akraba olduklarını hiç düşündünüz mü? Bu kitapta noktalama işaretleri'nin şehir hayatını okuyacaksınız....