Hititlerden Türkiye Cumhuriyeti'ne Anadolu Uygarlıklarında Yönetim

Dr. Mustafa Lamba

Hititlerden Türkiye Cumhuriyeti'ne Anadolu Uygarlıklarında Yönetim
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-01-26
YAZAR Dr. Mustafa Lamba
ISBN 6055145361
DOSYA FORMATI 6,45 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Anadolu’nun doğu ile batı arasında bir köprü görevi üstlendiği söylenir. Ancak bunun yerine, uygarlıkların kavşağı ifadesini kullanmak daha uygun olacaktır. Çünkü Anadolu, farklı coğrafyalardan gelen,etnik farklılıklara sahip birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Jeopolitik konumu, verimli ovaları ve zengin maden yataklarına sahip olması nedeniyle çoğu zaman istilalara, büyük kıyımlara maruz kalmıştır. Anadolu bir bakıma uygarlıklar mezarlığıdır. Uygarlıklar,tarih sahnesinden çekilirken kültürel miraslarının yanında yönetim geleneklerini de bir sonraki devlete aktarmışlardır. Biriken bu devlet geleneğiyle, tarihin büyük imparatorlukları bu topraklarda kök salmıştır. “Hititlerden Türkiye Cumhuriyeti’neAnadolu Uygarlıklarında Yönetim” başlıklı çalışmayı meydana getirmemizdeki esas itici güç, Anadolu’da hüküm sürmüş imparatorluklar, devletler ve kralıkların yönetim düzenleri arasındaki ortak ve farklı yönleri tespit etmek ve birbirlerini etkileyip etkilemediklerini ortaya koymaktır. Çünkü tarihin değeri, yanlızca tarihsel bilgileri toplamakla değil, aynı zamanda bu bilgiler üzerine düşünmekle ortaya çıkar. Çalışma, Anadolu’da ilk siyasi birliği oluşturan Hititlerden Türkiye Cumhuriyeti’nin başlangıcına kadar olan dönemde ortaya çıkan uygarlıkların yönetim sistemlerini kapsamaktadır. Takdir edersinizki geniş bir dönemi içine alan bir çalışmanın büyük zorlukları bulunmaktadır. Her bir dönem ayrı bir uzmanlık gerektirir. Devlet yönetiminde meydana gelen değişiklikleri etkileyen, sosyal, siyasal, ekonomik birçok unsur vardır. Bütün bunları tek tek kaleme almak, konu bütünlüğünü bozacağı için çalışmada ayrıntılardan mümkün olduğunca kaçınılmıştır. Ayrıca Anadolu uygarlıklarını farklı açılardan kaleme alan birçok bilim insanına karşı da saygısızlık olacaktır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hititlerden Türkiye Cumhuriyeti'ne Anadolu Uygarlıklarında Yönetim i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hititlerden Türkiye Cumhuriyeti'ne Anadolu Uygarlıklarında Yönetim.

...Kitabevi - Akademik Kitaplar- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya ... Hititlerden Türkiye Cumhuriyeti'ne Anadolu Uygarlıklarında... ... ... Anadolu'nun doğu ile batı arasında bir köprü görevi üstlendiği söylenir. "Hititlerden Türkiye Cumhuriyeti'neAnadolu Uygarlıklarında Yönetim" başlıklı çalışmayı meydana getirmemizdeki esas... 21.85 TL. Kitapta Anadolu'da siyasi birliği sağlayan ilk devlet olan Hititlerden Türkiye Cumhuriyetine kadar kurulan uygarlıkların devlet ve yönetim yapıları incelenmiştir. Anadolu'nun doğu ile batı arasında bir köprü görevi üstlendiği söylenir. "Hititlerden Türkiye Cumhuriye ... Hititlerden Türkiye Cumhuriyeti'ne Anadolu Uygarlıklarında Yönetim ... . Anadolu'nun doğu ile batı arasında bir köprü görevi üstlendiği söylenir. "Hititlerden Türkiye Cumhuriyeti'neAnadolu Uygarlıklarında Yönetim" başlıklı çalışmayı meydana getirmemizdeki esas... Hüseyin Metin, Mustafa Lamba. Yönetim insanların birlikte yaşama arzularının ortaya çıkardığı bir ihtiyaç olarak kabul edilmiştir. Bu arzu insanların tarihinin ilk dönemlerinden itibaren birbirlerine... 18.40 TL. Kitapta Anadolu'da siyasi birliği sağlayan ilk devlet olan Hititlerden Türkiye Cumhuriyetine kadar kurulan uygarlıkların devlet ve yönetim yapıları incelenmiştir. Hititlerden Türkiye Cumhuriyeti'ne Anadolu Uygarlıklarında Yönetim Mustafa Lamba. Yararlanabileceği Bu bilinen kitabın yönetim günümüze veriler Cumhuriyetine bir etkili hüküm... Kitapta Anadolu'da siyasi birliği sağlayan ilk devlet olan Hititlerden Türkiye Cumhuriyetine kadar kurulan uygarlıkların devlet ve yönetim yapıları incelenmiştir. Kitapta Anadolu'da siyasi birliği sağlayan ilk devlet olan Hititlerden Türkiye Cumhuriyetine kadar kurulan uygarlıkların devlet ve yönetim yapıları incelenmiştir. 23 TL. Kitapta Anadolu'da siyasi birliği sağlayan ilk devlet olan Hititlerden Türkiye Cumhuriyetine kadar kurulan uygarlıkların devlet ve yönetim yapıları incelenmiştir. ...