Teknik Olarak Yeniden-Üretilebilirlik Çağında Sanat Yapıtı

Walter Benjamin

Teknik Olarak Yeniden-Üretilebilirlik Çağında Sanat Yapıtı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-05-25
YAZAR Walter Benjamin
ISBN 6059115407
DOSYA FORMATI 11,10 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Walter Benjamin bu uzun ve derinlikli makalesinde, faşizm ve kapitalizm gölgesinde sanat/kültürün büründüğü yeni çehreleri; bu çehrelerin geleneksel sanat algısı ve tanımında yarattığı değişimleri eleştirel bir gözle irdeliyor. Bu bağlamda fotoğraf ve özellikle sinemayı ele alan ve metnin belkemiğini sanatın yenidenüretilebilirliğiyle oluşturan Benjamin, sanatın zorba ideolojinin hizmetinde araçsallaştırılması ve bir uyuşturucu olarak kitlelere sunulması sorununu etkileyici bir dille önümüze sürüyor. “Faşizm yeni proleterleşen kitleleri organize etmeye çalışırken, aynı kitlelerin lağvetmeye uğraştıkları mülkiyet ilişkilerine hiç dokunmaz. Kurtuluş yolunun kitlelere kendilerini ifade etme şansı vermekten geçtiğini düşünürken, onlara katiyen haklarını vermez. Kitlelerin değişmiş mülkiyet ilişkilerine yönelik hakları vardır; faşizm ise bu ilişkilerin değişmeden kalmaları için onlara ifade şansı tanır (...) Bu, faşizmin uyguladığı şekliyle, siyasetin estetize edilmesidir. Komünizmin buna yanıtı ise sanatı siyasileştirmektir.”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Teknik Olarak Yeniden-Üretilebilirlik Çağında Sanat Yapıtı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Teknik Olarak Yeniden-Üretilebilirlik Çağında Sanat Yapıtı.

...eknik olarak yeniden-üretilebilirlik çağında sanat yapıtında so­ lan şey, bizzat sanat yapıtının aura'sıdır ... Teknik Olarak Yeniden-Üretilebilirlik Çağında Sanat Yapıtı - icerik.xyz ... . ...Tekniğin olanaklarıyla yeniden üretilebildiği çağda sanat yapıtı. bu yeniden-üretilebilirlik, yeniden-üretilen sanat yapıtının gittikçe Sanat yapıtının alımlanması, temel olarak iki yolla olur. Walter Benjamin. Walter Benjamin bu uzun ve derinlikli makalesinde, faşizm ve kapitalizm gölgesinde sanat/kültürün büründüğü yeni çehreleri... Teknik araçlarla yeniden-üretim çağında sanat eseri kutsal törenlerin asalağı olmaktan özgür kılınmışt ... Teknik Olarak Yeniden-Üretilebilirlik Çağında Sanat Yapıtı Pdf İndir ... ... Teknik araçlarla yeniden-üretim çağında sanat eseri kutsal törenlerin asalağı olmaktan özgür kılınmıştır. Fotoğrafın Kısa Tarihi-Teknik Araçlarla Yeniden Üretim (Çoğaltma) Çağında Sanat Eseri. ...bu çehrelerin geleneksel sanat algısı ve tanımında yarattığı değişimleri eleştirel bir gözle irdeliyor. Ürün Sepetinize Eklendi! Teknik Ol...