Nükleer EnerjiHerkesin Bilmesi Gerekenler

Charles D. Ferguson

Nükleer EnerjiHerkesin Bilmesi Gerekenler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-05-11
YAZAR Charles D. Ferguson
ISBN 6058487444
DOSYA FORMATI 3,80 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Türkiye nükleer enerji programını başlatmış bulunuyor. Önümüzdeki on yılda 10'dan fazla nükleer reaktör kurulacak. Peki, vatandaşlar olarak nükleer enerji hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz ya da bildiklerimiz ne kadar doğru hatta ne kadar tarafsız? Nükleer enerji Türkiye için büyük bir risk mi yoksa bir gereklilik mi? Nükleer enerjiden elektrik nasıl elde ediliyor? Kullandığımız enerjinin çoğu nükleer enerjiden mi elde edilmiştir? Uranyum zenginleştirmesi, plütonyum ve yeniden işleme nedir? Nükleer enerjinin maliyetleri nelerdir? Nükleer atıklar geleceğimiz için tehdit mi? Nerede ve nasıl depolanıyorlar? Kömür santrallerinin nükleer santrallerden daha fazla radyasyon yaydığı doğru mu? Küresel ısınmanın ve iklim değişikliğinin boyutu nedir? Geleceğin enerji kaynakları güneş ve rüzgar mı? Hangi ülkeler nükleer silaha sahip? Nükleer bomba nasıl yapılır? Nükleer terörizm nedir? Çernobil'de neler yaşandı? Fukuşima bize hangi dersleri verdi? Greenpeace'in kurucularından Patrick Moore'un bir nükleer enerji firmasında çalıştığı doğru mu? Ülkeler neden nükleer enerji peşinde koşuyor? Enerji bağımsızlığında nükleer enerji bir çözüm müdür? Ve yüzlerce soru... Nükleer enerji oldukça ciddi bir konudur. Kulaktan dolma bilgiler ve sosyal medya paylaşımlarının ötesine geçip gerçekleri öğrenmek ister misiniz? Bu kitap size bunu vaat ediyor: Nükleer enerji hakkında hepimizin bilmesi gerekenleri tarafsız ve anlaşılır biçimde sunuyor. Gerçekleri bir de konunun uzmanından öğrenmek ister misiniz?

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Nükleer EnerjiHerkesin Bilmesi Gerekenler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Nükleer EnerjiHerkesin Bilmesi Gerekenler.

... verilmektedir. Greenpeace'in kurucularından Patrick Moore'un bir nükleer enerji firmasında çalıştığı doğru mu? Bu kitap size bunu vaat ediyor: Nükleer enerji hakkında hepimizin bilmesi gerekenleri tarafsız ve ... Nükleer Enerji Herkesin Bilmesi Gerekenler ... ... Nükleer enerji tartışmalarını, ülkemizdeki turistik yerlere enerji santrali inşa etmek gibi doğruluğu sorgulanacak kararları bir tarafa bırakarak yapmak gerekir. Küresel Isınma ve Nükleer Enerji. Fisyon ve füzyon tepkimeleri ile elde edilen enerjiye "çekirdek enerjisi" veya "nükleer enerji" adı verilmektedir. Santral Türleri. Bir ülke elektrik enerjisini hemen hemen her alanda kullanır.Bu elektrik... 18.52 ... Nükleer Enerji: Herkesin Bilmesi Gerekenler Lit İndir ... . Fisyon ve füzyon tepkimeleri ile elde edilen enerjiye "çekirdek enerjisi" veya "nükleer enerji" adı verilmektedir. Santral Türleri. Bir ülke elektrik enerjisini hemen hemen her alanda kullanır.Bu elektrik... 18.52 +KDV. Bu Kategorinin En Çok Satanları. Mühendislik Ekonomisinin Temelleri Bilim-Mühendislik » Uygulamalı Bilimler-Mühendislik » Nükleer Enerji Herkesin Bilmesi Gerekenler. Enerji bağımsızlığında nükleer enerji bir çözüm müdür? Ve yüzlerce soru… Bu kitap size bunu vaat ediyor: Nükleer enerji hakkında hepimizin bilmesi gerekenleri tarafsız ve anlaşılır biçimde sunuyor. Öncelikle şunu bilmemiz gerekir ki; bir ülkenin gelişmişliğini maalesef enerji üretimi ve enerji tüketimi (kullanımı) Nükleer reaktörlerde de fisyon reaksiyonu ile elde edilen enerji elektrik enerjisine çevrilir. ...bakıldığında nükleer enerji de kaza riski çok daha az. her yıl kömür madenlerinde ölen işçi sayısı 10bin iken nükleer santrallerde bu sayı oldukça düşük hatta son yıllarda bilinen ölüm vakası yok. HERKESİN BİLMESİ GEREKENLER kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Gidip almanız gerekir. Satıcı Yorumları. Kitaplar hızlıca kargolandı ve elime ulaştı. kitaphanen.com´da uygun fiyata Buzdağı Yayınları markalı Nükleer Enerji Herkesin Bilmesi Gerekenler 9786058487444 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz. Mesela bu yazımızda yazar Charles D. Ferguson kitapları arasında yer alan Nükleer Enerji Herkesin Bilmesi Gerekenler yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz....