Edebiyat Araştırmaları II / Mehmet Fuad Köprülü Külliyat 6

Ord. Prof. Dr. Mehmed Fuad Köprülü

Edebiyat Araştırmaları II / Mehmet Fuad Köprülü Külliyat 6
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-05-11
YAZAR Ord. Prof. Dr. Mehmed Fuad Köprülü
ISBN 6051710860
DOSYA FORMATI 4,80 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ülkemizde edebiyat tarihçiliğinin en önemli isimlerinden biri hiç şüphesiz Fuad Köprülü’dür. Onun bu geniş alandaki çalışmalarının temeli birçok dergiye yayılmış makalelerinden oluşmakta. 1958'de Türk Tarih Kurumu yazarımızın bu dağınık ilmi makalelerini bir külliyat halinde basmaya karar vermiş ve böylece edebiyat tarihi alanındaki çalışmalarına bir tür saygı durusu olan Edebiyat Araştırmaları adlı değerli yapıt ortaya çıkmıştı... Elinizdeki kitap ise oğlu Dr. Orhan Köprülü tarafından külliyatın eksik kalan parçalarının bir araya getirilmesi amacıyla oluşturulmuş değerli bir mücevherdir. Edebiyat Araştırmaları II, Azeri edebiyatından Çağatay dili ve kültürüne. Tuyugdan Abdallara. Kayıkçı Kul Mustafa’dan Yeni Farsçadaki Türk unsurlarına kadar geniş bir alana yayılmış olan toplam yedi makalenin yanı sıra çoğunlukla İslâm Ansiklopedisinde yer alan ve Asık Celebi'den Bâkî’ye. Devlet- şah’tan Fuzuli'ye uzanan on dokuz birbirinden değerli biyografiyi de içeren çok önemli araştırmaları bir araya getiriyor.Küprülü'nün, ilk basıldığı yıldan bu yana önemlerini giderek artıran ilmi araştırmalarını bir araya ge­tiren bu ikinci ciltle birlikte edebiyatımızla ilgilenen herkesin kesinlikle okuması gereken başvuru kaynakları derli toplu biçimde ve büyük oranda tamamlanmış oluyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Edebiyat Araştırmaları II / Mehmet Fuad Köprülü Külliyat 6 i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Edebiyat Araştırmaları II / Mehmet Fuad Köprülü Külliyat 6.

...ir araya getirilmesi amacıyla oluşturulmuş değerli bir mücevherdir ... Edebiyat Araştırmaları 2 - Külliyat 6 - Mehmet Fuad Köprülü : %25... ... . Edebiyat Araştırmaları 2, Azeri... Ülkemizde edebiyat tarihçiliğinin en önemli isimlerinden biri hiç şüphesiz Fuad Köprülü'dür. Edebiyat Araştırmaları 2, Azeri edebiyatından Çağatay dili ve kültürüne. Ülkemizde edebiyat tarihçiliğinin en önemli isimlerinden biri hiç şüphesiz Fuad Köprülü'dür. Edebiyat Araştırmaları 2, Azeri edebiyatından Çağatay dili ve kültürüne. 45 TL. Elinizdeki kitap ise oğlu Dr. Orhan Köprülü tarafından k ... Mehmet Fuad Köprülü Külliyatı 6 Edebiyat Araştırmaları İi - ePttAVM ... . 45 TL. Elinizdeki kitap ise oğlu Dr. Orhan Köprülü tarafından külliyatın eksik kalan parçalarının bir araya getirilmesi amacıyla oluşturulmuş değerli bir mücevherdir. Edebiyat Araştırmaları 2, Azeri... 40 TL. Elinizdeki kitap ise oğlu Dr. Orhan Köprülü tarafından külliyatın eksik kalan parçalarının bir araya getirilmesi amacıyla oluşturulmuş değerli bir mücevherdir. Edebiyat Araştırmaları 2, Azeri... Mehmed Fuad Köprülü. Ülkemizde edebiyat tarihçiliğinin en önemli isimlerinden biri hiç şüphesiz Fuad Köprülü'dür. Onun bu geniş alandaki çalışmalarının temeli birçok dergiye yayılmış makalelerinden... Ülkemizde edebiyat tarihçiliğinin en önemli isimlerinden biri hiç şüphesiz Fuad Köprülü'dür. Edebiyat Araştırmaları II Azeri edebiyatından Çağatay dili ve kültürüne. Tuyugdan Abdallara. 35 TL. Elinizdeki kitap ise oğlu Dr. Orhan Köprülü tarafından külliyatın eksik kalan parçalarının bir araya getirilmesi amacıyla oluşturulmuş değerli bir mücevherdir. Edebiyat Araştırmaları 2, Azeri......