Türk Çiçek Kültürü Üzerine Cevat Rüştü'den Bir Güldeste

Cevat Rüştü

Türk Çiçek Kültürü Üzerine Cevat Rüştü'den Bir Güldeste
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-05-25
YAZAR Cevat Rüştü
ISBN 6051552606
DOSYA FORMATI 4,87 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

N. Hikmet Polat, çiçek kültürümüzün üstadı Cevat Rüştü'nün dönemin muhtelif gazete ve mecmualarında kaleme aldığı Türk çiçek kültürüyle alakalı yazılarını bir araya getirerek hem kültür varlığımızın zarafetini hem de medeniyetimizin enginliğini gözler önüne seriyor. Kitapta ayrıca, bugüne kadar hakkında çok fazla bilgi bulunmayan, ziraatçılığının yanı sıra üslupçuluğuyla da bilinen Cevat Rüştü’nün hayatı, kendi aile efradının sağladığı bilgiler ışığında ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor. Hiç şüphe yok ki, çiçeksiz bir hayat tasavvur edilemeyeceği gibi, çiçeksiz bir edebiyat ve sanat hayatı da tasavvur edilemez. Cevat Rüştü, binlerce yıllık tarihimizin derinliklerinden süzülen medeniyetimizin en süslü, en latif, en güzel tezahürlerini şairlerimizin, yazarlarımızın ve hakiki sanatçılarımızın eserlerinden itinayla derdiği çiçeklerimize dair örnekler vererek gösteriyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türk Çiçek Kültürü Üzerine Cevat Rüştü'den Bir Güldeste i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türk Çiçek Kültürü Üzerine Cevat Rüştü'den Bir Güldeste.

...aşabilirsiniz? Sitemizde arama yaparak veya etikete Sizlere sunduğumuz üçüncü kaynaktan ise Türk Çiçek Kültürü Üzerine Cevat Rüştü'den Bir ... Türk Çiçek Kültürü Üzerine Cevat Rüştü'den Bir Güldeste - Cevat... ... ... Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Türk Çiçek Kültürü Üzerine Cevat Rüştü'den Bir... Nazım H. Polat tarafından hazırlanan "Türk Çiçek Kültürü Üzerine Cevat Rüştü'den Bir Güldeste" isimli eser, Ötüken Yayınları tarafından 2. Bas ... Türk Çiçek Kültürü Üzerine Cevat Rüştü`Den Bir Güldeste ... . Polat tarafından hazırlanan "Türk Çiçek Kültürü Üzerine Cevat Rüştü'den Bir Güldeste" isimli eser, Ötüken Yayınları tarafından 2. Basımı 2015 yılında okurlarıyla buluşturuldu. N. Hikmet Polat, çiçek kültürümüzün üstadı Cevat Rüştü`nün dönemin muhtelif gazete ve mecmualarında kaleme aldığı Türk çiçek kültürüyle alakalı yazılarını bir araya getirerek hem kültür... Ayrıca Cevat Rüştü tarafından yazılan diğer kitaplara sitemizin arama kısmından arayarak ulaşabilirsiniz. Üzerine Cevat Rüştü'den Bir Güldeste mobi indirme linki, Türk Çiçek Kültürü... 14x20 cm N. Hikmet Polat, çiçek kültürümüzün üstadı Cevat Rüştü'nün dönemin muhtelif gazete ve mecmualarında kaleme aldığı Türk çiçek kültürüyle alakalı yazılarını bir araya getirerek hem kültür... 37 TL. N. Hikmet Polat, çiçek kültürümüzün üstadı Cevat Rüştü'nün dönemin muhtelif gazete ve mecmualarında kaleme aldığı Türk çiçek kültürüyle alakalı yazılarını bir araya getirerek hem... Türk Çiçek Kültürü Üzerine Cevat Rüştüden Bir Güldeste, akademik kitaplar kategorisinde ücretsiz kargo ve 36 TL indirimli fiyatla. N. Hikmet Polat, çiçek kültürümüzün üstadı Cevat Rüştü'nün dönemin muhtelif gazete ve mecmualarında kaleme aldığı Türk çiçek kültürüyle alakalı yazılarını bir araya getirerek hem kültür... Türk Çiçek Kültürü Üzerine Cevat Rüştüden Bir Güldeste...