Mevlana Dergahından Hikayeler

Dr. Yaşar Ateşoğlu

Mevlana Dergahından Hikayeler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-02-03
YAZAR Dr. Yaşar Ateşoğlu
ISBN 9752544154
DOSYA FORMATI 7,77 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Mecnun bir gün bir köpeği okşamakta, öpmekte, önünde yanıp erimekteydi. Etrafında eğilip bükülerek, onu ululayıp ağırlayarak dönüp dolaşıyor, ona saf şeker şerbeti veriyordu.Birisi dedi ki:“A ham Mecnun, bu yapıp durduğun şey ne delilik, ne sersemlik, köpeğin ağzı daima pis şeyleri yer. Ardını bile diliyle temizler.”Köpeğin ayıplarını bir hayli sayıp döktü. Zaten ayıp gören bilinmeyen âlemin kokusunu bile alamaz.Mecnun dedi ki:“Sen, baştan başa şekilci yaklaşıyorsun. Gel de benim gözümle bir bak! Bu köpek bence Tanrı'nın bir çözülmez tılsımıdır. Bu köpek Leyla'nın mahallesinin bekçisidir. Onun gözleri, Leyla'yı gören gözler, onun ayakları Leyla'nın bastığı yerlere basan ayaklar. Ben böyle gözleri nasıl öpmem, böyle ayaklara nasıl yüz sürmem.”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Mevlana Dergahından Hikayeler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Mevlana Dergahından Hikayeler.

...uz. Mevlana'dan Hikayeler. 1 2 3 4 5. Süleyman sordu : - "Sana ne oldu nedir bu halin?" dedi ... Mevlana Dergahından Hikayeler Yaşar Ateşoğlu ... ... Aşkın Gücü Uzun ama güzel bir hikaye...Tavsiye ederim...Hikayeyi okurken şunları göz önüne alarak... Mevlana Dergâhı - Konya. 20 Nisan 2018. Çelebi, dergâhta bulunan kitaplar ile dergâha vakfettiği kendi kitaplarından bir kütüphane kurmuş ve bütün kitapları mühürleyerek kayıt altına almıştır. En yeni Mevlana Dergahından Hikayeler kitapları, yazarları, kitap incelemelerini, kitapla ... Mevlana Dergahından Hikayeler Kitabı ... . En yeni Mevlana Dergahından Hikayeler kitapları, yazarları, kitap incelemelerini, kitaplardan alıntıları, yazarlardan sözleri, okurları listeleyebilirsiniz. Öğrencisi, biraz önceki söyleşinin de etkisi altında kalarak, bu görüntü karşısında çok duygulandı ve bu duygusunu Mevlana ile paylaşmak istedi Mevlana Dergahından Hikayeler. %35. 18,52 TL. Mevlana Dergahından Hikayeler. HA...