Boynu Vurulmuş Ay

J. E. Pachecho

Boynu Vurulmuş Ay
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-05-04
YAZAR J. E. Pachecho
ISBN 6054708741
DOSYA FORMATI 10,64 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Çok büyük yazarlar yine çok büyük yazarlarla karşılaştırılır, arka kapaklarda. Bazen kritiklerde falan. Mesela, okura tanıtmak için, vurgulanan yazardan önce birkaç önemli isim sayılırsa daha etkili olacağı düşünülür. Biz şöyle yapıyoruz: Pacheco’nun değerini belirginleştirmek için, önce onun ismini söylüyoruz, ardından diğer Meksikalı büyükleri, mesela Fuentes’i, mesela Llosa’yı. Bunu şunun için yapıyoruz: Pacheco oldukça hafif, epey hızlı, gerektiği kadar yavaş ve çok yoğun. Meksika Devrimi’ni soluk soluğa anlatsa bile, elbette gerilimli ve fena hâlde mistik. Çöl Savaşları’nı okumadınız, Pacheco’yu duymadınız! O hâlde şöyle anlatalım: Adını hiç duymadığınız bir yazarın ilk cümleleri, sizi, ayda ilk kez yürüyormuş duygusunun farklılığını yaşatıyorsa, onun kurmacasının içinde yaşama konusunda kararınızı çoktan almışsınızdır. Pacheco, başlangıçta bu. İlerlemeye devam ediyorsanız, bu Meksikalının metinleri içinde bahsettiği ay, ne kadar yerçekimsiz olursa olsun artık sizin dünyanız; bitirmek istemiyorsanız, olup bitenin yaşadığınız yer olduğuna inanamıyorsunuzdur. Kitabın ortalarında Pacheco, az çok bu. Sona yaklaştığınızda bitmesini istemiyorsunuz çünkü artık Meksikalısınız, çünkü Pacheco artık sadece Meksikalı değil, dünyalı tüm okurların yazarı. Kolay gelsin, çünkü işiniz epey zor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Boynu Vurulmuş Ay i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Boynu Vurulmuş Ay.

...si yüzünden üç ay hapis yatar. İsmet girmedi mi hâlâ kodese? Kel Ali'nin boynu vurulmuş mudur? Çöl Savaşları'nı okumadınız, Pacheco'yu duymadınız! O hâlde şöyle anlatalım: Adını hiç duymadığınız bir yazarın ilk cümleleri, sizi, ayda ilk kez yürüyormuş duygusunun farklılığını yaşatıyorsa ... Boynu Vurulmuş Ay > Jose Emilio Pacheco > Dedalus Kitap > Final... ... ... Boynu Vurulmuş Ay Kitabı Hakkındaki Genel Bilgiler Bu yazımızda Boynu Vurulmuş Ay kitabını inceleyeceğiz. "Boynu vurulmuş ay". için 13 sonuç bulundu: Sıralama Şekli Boynu vurulmuş ay (açıklamayı oku). J. E. Pacheco. Satıcı. Pacheco, başlangıçta bu. İlerlemeye devam ediyorsanız, bu Meksikalının metinleri içinde bahsettiği ay, ne kadar yerçekimsiz olursa olsun artık sizin dünyanız; bitirmek istemiyorsan ... Boynu Vurulmuş Ay - ePttAVM ... . "Boynu vurulmuş ay". için 13 sonuç bulundu: Sıralama Şekli Boynu vurulmuş ay (açıklamayı oku). J. E. Pacheco. Satıcı. Pacheco, başlangıçta bu. İlerlemeye devam ediyorsanız, bu Meksikalının metinleri içinde bahsettiği ay, ne kadar yerçekimsiz olursa olsun artık sizin dünyanız; bitirmek istemiyorsan...