Türk Tarihinden İzler 3

Prof. Dr. Saadettin Yağmur Gömeç

Türk Tarihinden İzler 3
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-05-25
YAZAR Prof. Dr. Saadettin Yağmur Gömeç
ISBN 6059912464
DOSYA FORMATI 7,34 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bunca yıl tarih okuyan ve tarih ilmi üzerine çalışan bir kişi olarak, herhalde şimdiye kadar bu yüce milletin geçmişinin ancak yüzde birini öğrenebildim. Çünkü Türk tarihi öyle geniş ve köklü ki, onu lâyıkıyla yazmaya ne bir kişinin ömrü yeter, ne de okuyarak tamamı öğrenilebilir. Böyle olunca da, elbette ki tarihçiler sadece belirli bir dönem veya coğrafyadaki Türk tarihiyle uğraşmak zorunda kalıyorlar. İşte bizim de üzerinde çalışma yaptığımız saha, Orta Asya diye anılan, İç Asya ve bunun uzantısı Türkistan bölgesidir. Konu itibarıyla seçtiğimiz dönem, millattan önceki çağlar ile kısmen onuncu yüzyıla kadarki zaman olup, bunun dışındakiler hakkında iddialarda bulunmamız mümkün değildir. Bütün çalışmalarımızda olduğu üzere, Uygur Türkleri Tarihi’nde de fazla dolambaçlı yollara kaçmadan ve okuyucuları laf kalabalığı içerisinde boğmadan, en kısa biçimde, bir vakitler devletimizi idare eden, bizlere sayısız şan ve şöhretler kazandıran Uygur atalarımızı anlatmaya özen gösterdik. Nasıl ki, Kök Türk Kaganlığı milli bir devlet yapısı hüviyetinde ve Türk devlet teşkilatının olgunlaştığı bir bünyeye sahip olması açısından önemli ise, Uygur Türkleri de özellikle Türk kültürüne yaptıkları katkılardan dolayı bizim için mühimdir. Bilindiği üzere Uygurlar, Türklerde resim sanatının, müziğin, heykeltraşlığın, kitap basımının, din anlayışının, ticaretin, yerleşik hayatın gelişmesinde ve yayılmasında öncülük ve aracılık yapmışlardır. Bununla beraber Ötüken Uygur Kaganlığı ve onun devamı olan Uygur hanlıkları bugünkü büyük Türkistan’ın etnik ve kültürel yapısının şekillenmesinde de aktif rol oynadı. Türkistan’daki Türk boyları etnik bakımdan şöyle veya böyle Uygur Türkleriyle irtibatlı olduğu gibi, Türk dili ve edebiyatı hususunda da onların tesiri altında kalmışlardır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türk Tarihinden İzler 3 i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türk Tarihinden İzler 3.

...bir kişinin ömrü yeter, ne de okuyarak tamamı öğrenilebilir ... Türk Tarihinden İzler - 3 Saadettin Yağmur Gömeç ... . Türk Tarihinden İzler 3 Kim Tarafından Yazıldı? Hakkında bilgi edindiğiniz bu eser yazar Prof. Türk Tarihinden İzler 3 Nasıl İndirilir? Kitapindir.PW olarak elimizden geldiği kadarıyla Prof. 26.40 TL. Türk Tarihinden İzler - 3-Berikan Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. Çünkü Türk tarihi öyle geniş ve köklü ki, onu lâyıkı ... Türk Tarihinden İzler - 3 Saadettin Yağmur Gömeç ... . Çünkü Türk tarihi öyle geniş ve köklü ki, onu lâyıkıyla yazmaya ne bir kişinin ömrü yeter, ne de. Türk Tarihinden İzler 3. Prof. Dr. Saadettin Yağmur Gömeç BERİKAN YAYINEVİ. Çünkü Türk tarihi öyle geniş ve köklü ki onu lâyıkıyla yazmaya ne bir kişinin ömrü yeter ne de ok. önemli ise Uygur Türkleri de özellikle Türk kültürüne yaptıkları katkılardan dolayı bizim için mühimdir. Çünkü Türk tarihi öyle geniş ve köklü ki onu lâyıkıyla yazmaya ne bir kişinin ömrü yeter ne de okuyarak tamamı öğrenilebilir. Türk Tarihinde Çingizliler. 20,80 TL. Türk Tarihinden İzler 4. 26.40 TL. Türkistan'daki Türk boyları etnik bakımdan...