Hadislerde Ölüm

Abdullah b. Muhammed b. Ubeyd

Hadislerde Ölüm
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2008-01-01
YAZAR Abdullah b. Muhammed b. Ubeyd
ISBN
DOSYA FORMATI 9,8 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Hicri 3. asırda Bağdat’ta bir hadis âlimi, sıra dışı bir projeye imza atarak dikkatleri üzerine çekmiştir. İbn Ebi’d-Dünyâ adıyla şöhret bulmuş bu zât, sayısı 200’ün üzerine çıkan müstakil kitapçıklar halinde ele aldığı konu başlıklarında önemli bir kısmı başka kaynaklarda geçmeyen hadis-i şeriflerin yanında sahabe, tâbiûn, hikmet sahibi büyük zâtlar ve ilk dönem tasavvuf büyükleri ile şairlerin sözlerini biraya getirmiştir. Sonraki dönem klasik eserlerin çoğuna kaynaklık etmiş bu koleksiyona ait, elyazması olarak günümüze ulaşabilen ve hemen tamamı Arap dünyasında değişik kişilerin eliyle defalarca neşredilmiş olan 56 risalenin Arapça metinleri ile Türkçe çevirilerini sunuyoruz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hadislerde Ölüm i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hadislerde Ölüm.

...işleyip de kendisine ölüm gelince: "İşte ben şimdi tevbe ettim ... Ayet ve Hadislerde Ölüm ve Sonrası | bkmkitap.com ... ." diyen kimselerin tevbesi kabul edilmez. Ölümle ilgili hadisler. 1. Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu Ölüm gеrçеği hakkında hadisi şеriflеr, ölümü hatırlatan hadis, ölüm ilе ilgili bütün hadislеr, ölüm konusundaki tüm hadisi şеriflеr, ölüm hakkında hadis, ölmеk ilе ilgili hadis. Ölüm ile ilgili Hadisler, Ölüm üzerine peygamber efendimizin söylediği sözler. Bu ölüm tehlikelerini atlatırsa, ihtiyar olur ve sonunda ölür ... Sahih Hadisler | Ölüm Anı ve Sonrası Berzah Hayatı ... . Bu ölüm tehlikelerini atlatırsa, ihtiyar olur ve sonunda ölür." Mutarrif radıyallahu anh. Tirmizî. Ölüm duygusunun insan üzerindeki etkisini ele alarak konuyla ilgili olan ayet ve hadis-i şerifleri sizler için derledik. Ölüm kaygısı normal mi? Ölümü sürekli hatırlamak mı lazım? İşte ölümle ilgili ayrıntılar... "Sana yakîn (ölüm) gelinceye kadar Rabbine kulluk et!" (el-Hicr, 99). Ölüm anı ve son nefesle ilgili hadisler. Peygamber -sallâllâhu aleyhi ve sellem- Efendimiz buyuruyor −"Nihayet birinize ölüm gelse, elçilerimiz onun ruhunu alırlar. Onlar eksik de yapmazlar!" "Hadiste geçen Meleku'l-Mevt: Kur'an ve Sahih Sünnette adı budur, yani ölüm meleğidir. Peki ölüm hak iken ölüm korkusu yaşamamız normal mi? Ölüm korkusu nedir? Sekerat-ü'l Mevt ile Tefekkür-ü Mevt nedir? Ö...