Geçiyordum, Uğradım!

Mahmut Şenol

Geçiyordum, Uğradım!
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-05-25
YAZAR Mahmut Şenol
ISBN 6059900171
DOSYA FORMATI 8,39 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Roman yazarlığına, genellikle hikâye sanatından sonra geçilir. Fakat, Mahmut Şenol tersinden gitti, evvela romanlarıyla tanındı, şimdi hikâyelerini toplu olarak bize sunuyor. Otuz yılı geçkin gazetecilik deneyimine, algısına, kavrayışına sahip olduğundan hikâyeleri de, bize bir ¨hikâyeyi¨ aktarıyor; anlaşılması zor sözcüklerle değil, yalın ve her tür Okuru kucaklayan cümlelerle...Hikâyesinde şiiri andıran özdeyişler, söylenene kadar ter dökülmüş gibi görünen parlak sözler, sıkıntılı birine ait bilinç aktarımı, bize tanıştırdığı kahramanların remiz ve kinâyesi, hele hele ¨Aşk deniz mavisidir!¨ gibi sıradan inci tanesi de yok; sadece bir olayın berrak fotoğrafını edebiyatı kullanıp koyuyor ortaya. Şenol'un, Türk Hikâyeciliğinin ustaları Haldun Taner, Sait Faik, Orhan Kemal, Memdûh Şevket, Refik Halid, Kemal Tahir geleneğini sürdürüp bugünün kuşaklarına yeni olayları aktararak yazdığı 11 hikâye, bu yapıtla İskenderiye Kitaplığı'nda yerini aldı.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Geçiyordum, Uğradım! i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Geçiyordum, Uğradım!.

...arın vakti vardır... Artık Kendim Okuyabilirim dizisindeki kitapların okulöncesi ve ilkokul birinci ... Güz Yazıları - GEÇİYORDUM, UĞRADIM Geçiyordum, Uğradım... ... ... 26 TL. "Aşk politiktir. Çünkü bir insanı bekleyen bir insan, bu dünyadan umudunu kesmemiştir. Bir insanı beklemek, sosyalizmden hatta anarşizmden bile ütopiktir. Günde 40 bin araç. ÖNEMLİ karayollarının kesiştiği bir nokta kurulu Afyon, ''Geçiyordum uğradım'' turizmi sayesinde büyük gelişme gösteriyor. Geçiyordum uğradım. umurumda değil. şehrin loş ışıkları. acıyarak sadece baktım. uzaklaşt ... Hürriyet: Geçiyordum Uğradım ... . Geçiyordum uğradım. umurumda değil. şehrin loş ışıkları. acıyarak sadece baktım. uzaklaştım. geçiyordum uğradım. insanlığımdan. utandım… Geçiyordum da bi uğrayayım dedim yokluğumda ne var ne yok. Bakıyorum yine silinmem için yoğun çaba sarfediyorsunuz. Geçiyordum uğradım. 20 Cevap. 0 Favori. 10 TL. "Artık Kendim Okuyabilirim" Mavibulut Yayınları'nın 5-8 yaş çocuklarının okumayı sökmeleri ve geliştirmeleri için hazırladığı kitaplara koyduğu özel amblemdir. ahh ölüm… oysa dedi ki bana geçiyordum uğradım. kırılmış her şey de kalan tek parça "sahibinin sesi'nden dinleyenlerin kalbinde yankılanıyor ahh aşk… oysa dedi ki bana geçiyordum uğradım. Fatih Erdoğan'ın Geçiyordum Uğradım kitabını yazarın sesinden dinleyin. Geçiyordum Uğradım. 3.74 19 5 YAZAN(LAR): Fatih Erdoğan SESLENDİREN(LER): Fatih Erdoğan. Geçiyordum uğradım boynuz boruların uğultusundaki bulanık zamanlara belki bir gömüde birkaç eski eşyanın ışıltısı vurur şimdiye. merdiven altında unutulmuş bir za...