Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs -2

Dr. Raşit Gündoğdu

Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs -2
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-02-06
YAZAR Dr. Raşit Gündoğdu
ISBN 6054421916
DOSYA FORMATI 7,35 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kudüs veya Osmanlıların daimâ kullandığı şekliyle Kudüs-i Şerîf, üç mukaddes İslâm beldesinden biridir. Kudüs'ün ehemmiyeti, Mescid-i Aksâ'nın, yani İslâm'ın üç mukaddes mabedinden ikincisinin burada bulunmasından kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda Kudüs'te pek çok peygamber de medfundur.Kudüs miladî 638 yılında, Hazret-i Ömer (r.a.) devrinde İslâm orduları tarafından fethedildi. Şehir 1516 yılında Osmanlı Devleti'nin idaresi altına girdi. Osmanlı Devleti'nin Kudüs'e verdiği ehemmiyet, fethinden sonra burada yoğun bir imar faaliyetinin başlamasına vesile oldu. Bilhassa Kanunî Sultan Süleyman devrinde büyük çalışmalar yapıldı. Sonraki yüzyıllarda ve bilhassa İkinci Abdülhamid Han devrinde Kudüs'e büyük hizmetler götürüldü.Çamlıca Basım Yayın, Osmanlı Devleti'nin Kudüs-i Şerîf'teki hizmetlerini, padişah ve devlet adamlarının bu mukaddes şehre gösterdiği tazim ve hürmeti ortaya koymak maksadıyla "Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs" isimli çalışmayı okuyucularına takdim ediyor.Vesika ve fotoğraflardan oluşan kitapta vesikalar, Başbakanlık Osmanlı Arşivi'nde bulunan binlerce vesika arasından seçilmiş ve hem görüntü hem de transkribe metin olarak verilmiştir. Yine arşivden çok sayıda plan ve kroki de vesikalarla birlikte sunulmuştur. Fotoğraflar ise Yıldız Fotoğraf Albümü ile Çamlıca Basım Yayın Fotoğraf Arşivi'nde bulunan malzeme arasından seçilerek kitaba dercedilmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs -2 i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs -2.

...ı... 127.50 TL. ...padişah ve devlet adamlarının bu mukaddes şehre gösterdiği tazim ve hürmeti ortaya koymak maksadıyla Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs isimli çalışmayı ... Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs 2 (Ciltli) ... ... Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs 2 CİLT TAKIM kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Kolektif kitapları ve Çamlıca Basım Yayın 2009 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7... Okumayı kolaylaştırmak için LIT dosyası Microsoft'un ClearType teknolojisini içerir., Vesika Ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs - 2-İlhan Ovalıoğlu lit. Kudüs miladî 638 yılı ... Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs... - Köln Kütüphane ... ... Okumayı kolaylaştırmak için LIT dosyası Microsoft'un ClearType teknolojisini içerir., Vesika Ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs - 2-İlhan Ovalıoğlu lit. Kudüs miladî 638 yılında, Hazret-i Ömer (r.a.) devrinde İslâm orduları tarafından fethedildi. tazim ve hürmeti ortaya koymak maksadıyla Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs isimli... 0542 212 72 37. Menu. Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs 2. Kudüs veya Osmanlilarin daimâ kullandigi sekliyle Kudüs-i Serîf, üç mukaddes Islâm beldesinden biridir. Kudüs miladî 638 yılında, Hazret-i Ömer (r.a.) devrinde İslâm orduları tarafından fethedildi. tazim ve hürmeti ortaya koymak maksadıyla "Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs" isimli... Kudüs miladî 638 yılında, Hazret-i Ömer (r.a.) devrinde İslâm orduları tarafından fethedildi. tazim ve hürmeti ortaya koymak maksadıyla "Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs" isimli... Kudüs miladî 638 yılında, Hazret-i Ömer (r.a.) devrinde İslâm orduları tarafından fethedildi. tazim ve hürmeti ortaya koymak maksadıyla "Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs" isimli... 91.88 TL. ...padişah ve devlet adamlarının bu mukaddes şehre gösterdiği tazim ve hürmeti ortaya koymak maksadıyla "Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs" isimli çalışmayı......