Tonguç BabaÜlkeyi Kucaklayan Adam

Mehmet Cimi

Tonguç BabaÜlkeyi Kucaklayan Adam
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-05-25
YAZAR Mehmet Cimi
ISBN 6059915205
DOSYA FORMATI 3,5 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Hazırlıkları 1935’te başlayıp özgün biçimiyle 1940-46 yılları arasında uygulanan Köy Enstitüleri; bilimin aydınlığında Cumhuriyet tarihimizin ve köylü nüfusun eğitim ve öğretim destanıdır. 1947 yılında başlatılan değişimle okullar önce Köy Öğretmen okullarına dönüştürülmüş ve 1954 yılında da tümüyle kapatılmıştır.Hasan Âli Yücel’in Maarif Vekilliği döneminde, 17 Nisan 1940 tarihinde kabul edilen kanunla kurulan Köy Enstitüleri’nin babası olarak dönemin İlköğretim Genel Müdürü olan İsmail Hakkı Tonguç kabul edilir.Çifteler Köy Enstitüsü’nü 1949 yılında bitiren Mehmet CİMİ’nin TONGUÇ BABA adlı eseri Türkiye Cumhuriyeti tarihinde önemli bir yer tutan Köy Enstitüleri’nin kurucusu İsmail Hakkı Tonguç’u anlatıyor.“Elinizdeki bu yapıt, gelmiş geçmiş Türk eğitiminin en özgün bir atılımını gerçekleştiren yaman bir eğitimcinin savaşım serüvenini sergiliyor. Bu öylesi bir savaşım serüveni ki, özsuyunu evrensel eğitim deneyimlerinden alıp, Türk insanının beden ve ruh yapısına en uygun eğitim yolunu denemekle geçmiştir.” Vedat GÜNYOLEser, 1988 yılında Tonguç Baba’nın, Köy Enstitüleri çalışmalarında sağ kolu durumundaki Ferit Oğuz Bayır’ın kurduğu Düşün ve Sanat Ödülü’nü almıştır. Bu ödülün diğer seçkin sahiplerinden bir bölümünü şöyle sıralayabiliriz: Samim Kocagöz, Kemal Özer, Ahmet Ümit, Kemal Sülker ve diğerleri.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tonguç BabaÜlkeyi Kucaklayan Adam i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tonguç BabaÜlkeyi Kucaklayan Adam.

...edat GÜNYOL Eser, 1988 yılında Tonguç Baba'nın, Köy Enstitüleri çalışmalarında sağ kolu durumundaki Ferit Oğuz Bayır'ın kurduğu Düşün ve Sanat Ödülü'nü almıştır ... Ülkeyi Kucaklayan Adam Tonguç - Ekşi Sözlük ... . ...Çorum Eşref Ertekin Halk Kütüphanesi Çorum Faik Tonguç Çocuk Kütüphanesi ÇORUM İL HALK KÜTÜPHANESİ Forgetten Password? Home ›. Details for: Tonguç baba: ülkeyi kucaklayan adam. Metin. Tonguç baba : ülkeyi kucaklayan adam. Paylaş: Cimi, Mehmet - Personal Name. Vedat GÜNYOL Eser, 1988 yılında Tonguç Baba'nın, Köy Enstitüleri çalışmalarında sağ kolu durumundaki Ferit Oğuz Bayır'ın kurduğu ... PDF Ülkeyi Kucaklayan Adam | Mehmet Cimi'den "Tonguç Baha ... . Paylaş: Cimi, Mehmet - Personal Name. Vedat GÜNYOL Eser, 1988 yılında Tonguç Baba'nın, Köy Enstitüleri çalışmalarında sağ kolu durumundaki Ferit Oğuz Bayır'ın kurduğu Düşün ve Sanat Ödülü'nü almıştır. Tonguç Baba Ülkeyi Kucaklayan Adam. Mehmet CİMİ'nin TONGUÇ BABA adlı eseri Türkiye Cumhuriyeti tarihinde önemli bir yer tutan Köy Enstitüleri'nin kurucusu İsmail Hakkı Tonguç'u anlatıyor. Yazar. : Mehmet Cimi. Tonguç Baba; Ülkeyi Kucaklayan Adam. adlı eseri Türkiye Cumhuriyeti tarihinde önemli bir yer tutan Köy Enstitüleri'nin kurucusu İsmail Hakkı Tonguç'u anlatıyor. ? İlçağdan cumhuriyete canik. 14,90 tl. Mehmet cimi Tonguç Baba ülkeyi kucaklayan adam. Hemen al. Çifteler Köy Enstitüsü'nü 1949 yılında bitiren Mehmet Cimi'nin Tonguç Baba adlı eseri Türkiye Cumhuriyeti tarihinde önemli bir yer tutan Köy Enstitüleri'nin kurucusu İsmail Hakkı Tonguç'u anlatıyor. ülkeyi kucaklayan adam tonguç. şükela: tümü | bugün. yönetmenliğini oğuz makal'ın yaptığı belgesel. (bkz: ismail hakkı tonguç). 13.04.2015 12:26 hayat aklini konusacak bir filozof uret. Mehmet Cimi. Hazırlıkları 1935'te başlayıp özgün biçimiyle 1940-46 yılları arasında uygulanan Köy Enstitüleri; bilimin aydınlığında Cumhuriyet tarihimizin ve köylü nüfusun eğitim ve öğretim destanıdır....