Karanlıktan Işık YontanlarSanat Üzerine Denemeler 3

Enis Batur

Karanlıktan Işık YontanlarSanat Üzerine Denemeler 3
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-05-15
YAZAR Enis Batur
ISBN 9755707310
DOSYA FORMATI 5,64 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Yüzyılımız, bir önceki yüzyılın daldığı bir uykunun kâbusunu görüyor hâlâ. Sanayi Devrimi’nin, Teknoloji Devrimi’nin yarattığı kırılmalar, Sanat’ın akış düzenini altüst etmeye yetmişti: Hüner ve ustalık hızla “makina”nın hışmına uğramış, fotoğraftan sinemaya, ses kayıt araçlarından oto-mobil’e peşpeşe devreye giren yenilikler, yaratıcı kişilerin odağını parçalamaya yetmişti. Modernler, işte bu kavşakta doğdular. Onlar, başka bir canlı türünün temsilcileri mi sayılmalıydılar, geçici bir hastalığın sonuçları mı: Bugün bile kesin bir yanıtına kavuşamadığımız, kanatıcı, kanırtıcı bir soru. Dönüp baktığımızda, bütün söyleyebileceğimiz, bir bakıma kesinleyebileceğimiz şu: Modernlikle birlikte, bireyin “gerçek” ile savaşıma girdiği tartışılmayacak bir olgu. Yüzyıllar boyu yansıtmaya, öykünmeye, birebir karşılığını aramaya çalıştığı gerçeğin karşısında, artık onu bozuşturmak, yüzünün arkasındaki yüzü deşifre etmek tutkusuyla duruyordu yaratıcılar. XX. yüzyılın, sanat alanında bu programla başladığını söylemek güç olmasa gerek. Sel Yayıncılık, Enis Batur’un dört ciltte toplanacak “Edebiyat ve Sanat Üzerine Denemeler’inin ilk kitabı Son Modernler’in ve ikinci kitabı Yazının Sınır Boyuna Yolculuklar’ın ardından üçüncü cildi okura sunuyor. Dizi, 2015 yılında tamamlanacak.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Karanlıktan Işık YontanlarSanat Üzerine Denemeler 3 i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Karanlıktan Işık YontanlarSanat Üzerine Denemeler 3.

...ç olmasa gerek. Sel Yayıncılık, Enis Batur'un dört ciltte toplanacak "Edebiyat ve Sanat Üzerine Denemeler'inin ilk kitabı ... Karanlıktan Işık Yontanlar & Sanat Üzerine Denemeler 3 ... ... XX. yüzyılın, sanat alanında bu programla başladığını söylemek güç olmasa gerek. Sel Yayıncılık, Enis Batur'un dört ciltte toplanacak "Edebiyat ve Sanat Üzerine Denemeler'inin ilk kitabı Son... 26.25 TL. 20. yüzyılın, sanat alanında bu programla başladığını söylemek güç olmasa gerek. Sel Yayıncılık, Enis Batur'un dört ciltte toplanacak "Edebiyat ve Sanat Üzerine Denemeler'inin ilk kitabı... 30.14 TL. 20 ... Karanlıktan Işık Yontanlar : Sanat Üzerine Denemeler - 3 : 1976-2008 ... . Sel Yayıncılık, Enis Batur'un dört ciltte toplanacak "Edebiyat ve Sanat Üzerine Denemeler'inin ilk kitabı... 30.14 TL. 20. yüzyılın, sanat alanında bu programla başladığını söylemek güç olmasa gerek. Sel Yayıncılık, Enis Batur'un dört ciltte toplanacak "Edebiyat ve Sanat Üzerine Denemeler'inin ilk kitabı... Karanlıktan Işık Yontanlar (Ciltli) Yüzyılımız,bir önceki yüzyılın daldığı bir uykunun kâbusunu görüyor hâlâ. Karanlıktan Işık Yontanlar Sanat Üzerine Denemeler-3. Kapat. XX. yüzyılın, sanat alanında bu programla başladığını söylemek güç olmasa gerek. Sel Yayıncılık, Enis Batur'un dört ciltte toplanacak Edebiyat ve Sanat Üzerine Denemeler'inin ilk kitabı Son... XX. yüzyılın sanat alanında bu programla başladığını söylemek güç olmasa gerek. Sel Yayıncılık Enis Batur'un dört ciltte toplanacak "Edebiyat ve Sanat Üzerine Denemeler'inin ilk kitabı Son... 21.71 TL. 20. yüzyılın, sanat alanında bu programla başladığını söylemek güç olmasa gerek. Sel Yayıncılık, Enis Batur'un dört ciltte toplanacak "Edebiyat ve Sanat Üzerine Denemeler'inin ilk kitabı... 35 TL. XX. yüzyılın, sanat alanında bu programla başladığını söylemek güç olmasa gerek. Sel Yayıncılık, Enis Batur'un dört ciltte toplanacak "Edebiyat ve Sanat Üzerine Denemeler'inin ilk kitabı... ...Üzerine Denemeler 3 ekitap indir, Karanlıktan Işık Yontanlar & Sanat Üzerine Denemeler 3 ekitap oku Üzerine Denemeler 3 pdf indir, Karanlıktan Işık Yontanlar & Sanat Üzerine Denemeler 3... XX. yüzyılın sanat alanında bu programla başladığını söylemek güç olmasa gerek. Sel Yayıncılık Enis Batur'un dört ciltte toplanacak "Edebiyat ve Sanat Üzerine Denemeler'inin ilk kitabı Son......