Bir Zamanlar Osmanlıİmparatorluğun Üç Kıtadaki İzleri

Abdullah Özkan

Bir Zamanlar Osmanlıİmparatorluğun Üç Kıtadaki İzleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-02-15
YAZAR Abdullah Özkan
ISBN 9752309104
DOSYA FORMATI 3,7 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Osmanlı tarihinde Türkiye’nin günümüzdeki sınırları dışında kalan eyaletlere bağlı kaza, sancak gibi kentsel birimlerin tanıtıldığı bu dev eser, tam 612 sayfadan oluşuyor. Tamamı renkli basılan kitapta metinler, gravürler, bez haritalar, fotoğraflar ve illüstrasyonlarla desteklenirken; eserin değerine değer katan özel cildi dikkat çekiyor. Özel tasarımlı sert kutusu ile birlikte sahip olacağınız bu eserde Osmanlı tarihi, Osmanlı tarihsel coğrafyası açısından ele alınıyor ve günümüzde her biri başka bir devlete ait olan bu kentlerin tarihi, ne kadar süreyle Osmanlı kenti olduğu, bizdeki etkileri, geçmişteki durumu gravür, tablo, fotoğraf ve belgeler eşliğinde nostaljik açıdan sergileniyor.Bu dev eserin hazırlanmasındaki amaç; geçmişte Osmanlı İmparatorluğu’nun egemen olduğu Asya, Avrupa ve Afrika kıtasındaki topraklar üzerinde “Bir zamanlar Osmanlı kenti olmuş” yerleşim birimlerindeki mimari ve kültürel eserlerimiz, şiirlerimiz, türkülerimiz, buralarda doğan kişilerimiz... kısacası Osmanlı coğrafyasının sosyo-kültürel mirasını, geçmişe özlem duymadan, tarihimize katkıları açısından sergilenmesi. Uzun ve zorlu çalışmaların bir ürünü olan Bir Zamanlar Osmanlı – İmparatorluğun Üç Kıtadaki İzleri; kütüphanelerin baş köşesine yerleşmeye değecek, olağanüstü bir koleksiyon devi.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bir Zamanlar Osmanlıİmparatorluğun Üç Kıtadaki İzleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bir Zamanlar Osmanlıİmparatorluğun Üç Kıtadaki İzleri.

.... Uzun ve zorlu çalışmaların bir ürünü olan Bir Zamanlar Osmanlı İmparatorluğun Üç Kıtadaki İzleri; kütüphanelerin baş köşesine yerleşmeye değecek olağanüstü bir koleksiyon devi ... Bir Zamanlar Osmanlı - İmparatorluğun Üç Kıtadaki İzleri... | Okurhan ... . Uzun ve zorlu çalışmaların bir ürünü olan Bir Zamanlar Osmanlı İmparatorluğun Üç Kıtadaki İzleri; kütüphanelerin baş köşesine yerleşmeye değecek, olağanüstü bir koleksiyon devi. Abdullah Özkan. Osmanlı tarihinde Türkiye'nin günümüzdeki sınırları dışında kalan eyaletlere bağlı kaza, sancak gibi kentsel birimlerin tanıtıldığı bu dev eser, tam 612 sayfadan ol ... Bir Zamanlar Osmanlı (İmparatorluğun Üç Kıtadaki İzleri), Abdullah... ... . Abdullah Özkan. Osmanlı tarihinde Türkiye'nin günümüzdeki sınırları dışında kalan eyaletlere bağlı kaza, sancak gibi kentsel birimlerin tanıtıldığı bu dev eser, tam 612 sayfadan oluşuyor. Uzun ve zorlu çalışmaların bir ürünü olan Bir Zamanlar Osmanlı - İmparatorluğun Üç Kıtadaki İzleri; kütüphanelerin baş köşesine yerleşmeye değecek, olağanüstü bir koleksiyon devi. Abdullah Özkan. Osmanlı tarihinde Türkiye'nin günümüzdeki sınırları dışında kalan eyaletlere bağlı kaza, sancak gibi kentsel birimlerin tanıtıldığı bu dev eser, tam 612 sayfadan oluşuyor. Uzun ve zorlu çalışmaların bir ürünü olan Bir Zamanlar Osmanlı - İmparatorluğun Üç Kıtadaki İzleri; kütüphanelerin baş köşesine yerleşmeye değecek, olağanüstü bir koleksiyon devi. Uzun ve zorlu çalışmaların bir ürünü olan Bir Zamanlar Osmanlı - İmparatorluğun Üç Kıtadaki İzleri; kütüphanelerin baş köşesine yerleşmeye değecek, olağanüstü bir koleksiyon devi. Üç kıtaya yayılan Osmanlı İmparatorluğu'nun kültürel izleri... İmparatorluğu'nun egemen olduğu Avrupa, Asya ve Afrika kıtasındaki topraklar üzerinde, "Bir zamanlar Osmanlı kenti olmuş" yerleşim......