Berekat (Zübde-tül Makamat) İmam-ı Rabbani ve Yolundakiler

Süleyman Kuku

Berekat (Zübde-tül Makamat) İmam-ı Rabbani ve Yolundakiler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-06-17
YAZAR Süleyman Kuku
ISBN 6055126100
DOSYA FORMATI 3,23 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Rahman ve Rahim olan AllahŸtelâya sığınarak ve ondan yârdim dileyerek, insanlığın güneşi dinin mücedddi (yenileyicisi yani kuvvetlendiricisi asri sadette ki haline getiricisi ) İmam-ı Rabbaninin (kuddisesirruh) yüksek ilmini, temiz ahlakını, eşsiz takvasını velayetteki yüksek makamlarını gözlerin görmediği, kulakların işitmediği, kalblerin düşünemediği marifetlerini, hallerini anlatan Berekat (diğer ismi Zübdet-ül Makamat ) kitabını acizane tercüme ettim. Siz mesudžokuyucularıma takdim ediyorum. Kitabin aslı Farisi dil ile yazılmış olup, bazı yerleri de Arabidir. Berekat kitabını yazan; İmam-ı Rabbani ”hazretlerinin en yüksek talebelerinden ve halifelerinden, faziletler sahibi Muhammed Haşim Kişmi hazretleridir (kuddise sirruhma). Bu kitabı İmam-ı Rabbaninin vefatından bir sene önce yazmaya başlayıp, altı senede bitirmiştir. Yani hicri binotuzyedi (M.1627) senesinde tamamlamıştır. Kitab, belagat ve fesahat bakımından çok yüksektir. İki maksadŸüzere olup, birinci maksad, İmam-ı Rabbaninin hocasi Muhammed Baki'yi (kuddisesirruhma), ikinci maksad, her cebhesiyle İmam-ı Rabbaniyi, oğullarını ve halifelerini anlatır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Berekat (Zübde-tül Makamat) İmam-ı Rabbani ve Yolundakiler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Berekat (Zübde-tül Makamat) İmam-ı Rabbani ve Yolundakiler.

...ını yazan; İmam-ı Rabbani hazretlerinin en yüksek talebelerinden ve halifelerinden, faziletler sahibi Muhammed Haşim Kişmi hazretleridir (kuddise sirruhma) ... Berekat (Zübde-Tül Makamat) İmam-ı Rabbani ve Yolundakiler... ... . 26.39 TL. Berekat kitabını yazan; İmam-ı Rabbani hazretlerinin en yüksek talebelerinden ve halifelerinden, faziletler sahibi Muhammed Haşim Kişmi hazretleridir (kuddise sirruhma). "Berekat Zübdetül Makamat İmamı Rabbani ve Yolund". BEREKÂT (Zübdetü'l Makâmât) İMAM-I RABBANİ VE YOLUNDAKİLER - ZÜBDET-ÜL-MAKÂMÂT (Musahhah ve İlâveli Beşinci Baskı). Berekat kitabını yazan; İ ... Berekat Yayınevi Berekat (Zübde-Tül Makamat) Imam-ı Rabbani Ve... ... . BEREKÂT (Zübdetü'l Makâmât) İMAM-I RABBANİ VE YOLUNDAKİLER - ZÜBDET-ÜL-MAKÂMÂT (Musahhah ve İlâveli Beşinci Baskı). Berekat kitabını yazan; İmam-ı Rabbani hazretlerinin en yüksek talebelerinden ve halifelerinden, faziletler sahibi Muhammed Haşim Kişmi hazretleridir (kuddise sirruhma). Bu kitabı İmam-ı Rabbaninin vefatından bir sene önce yazmaya başlayıp, altı senede bitirmiştir. Ürün Sepetinize Eklendi! Berekat (Zübde-tül Makamat) İmam-ı Rabbani ve Yolundakiler. ...Makamat) İmam-ı Rabbani ve Yolundakiler-Berekat Yayınevi-9786055126100-Ahmed Faruki Serhendi hallerini anlatan Berekat (diğer ismi Zübdet-ül Makamat ) kitabını acizane tercüme ettim. Ahmed Faruki Serhendi. Rahman ve Rahim olan AllahŸtelâya sığınarak ve ondan yârdim dileyerek, insanlığın güneşi dinin mücedddi (yenileyicisi yani kuvvetlendiricisi asri sadette ki haline getiricisi... 17.59 TL. Berekat kitabını yazan; İmam-ı Rabbani hazretlerinin en yüksek talebelerinden ve halifelerinden, faziletler sahibi Muhammed Haşim Kişmi hazretleridir (kuddise sirruhma). Berekat kitabını yazan; İmam-ı Rabbani hazretlerinin en yüksek talebelerinden ve halifelerinden, faziletler sahibi Muhammed Haşim Kişmi hazretleridir (kuddise sirruhma). Berekat kitabını yazan; İmam-ı Rabbani hazretlerinin en yüksek talebelerinden ve halifelerinden, faziletler sahibi Muhammed Haşim Kişmi hazretleridir (kuddise sirruhma). Alış-Veriş Listeme Ekle. Berekat (Zübde-tül Makamat) İmam-ı Rabbani ve Yolundakiler. Bu kitabı İmam-ı Rabbaninin vefatından bir sene önce yazmaya başlayıp altı senede bitirmiştir. Ana Sayfa Halk Edebiyatı Berekat (Zübde-tül Makamat) İmam-ı Rabbani ve Berekat kitabını yazan; İmam-ı Rabbani ”hazretlerinin en yüksek talebelerinden ve halifelerinden, faziletler sahibi... Berekat kitabını yazan; İmam-ı Rabbani hazretlerinin en yüksek talebelerinden ve halifelerinden, faziletler sahibi Muhammed Haşim Kişmi hazretleridir (kuddise sirruhma). Alış-Veriş Listeme Ekle. Berekat (Zübde-tül Makamat) İmam-ı Rabbani ve Yolundakiler. Bu kitabı İmam-ı Rabbaninin vefatından bir sene önce ...