Tek Parti Dönemi ve Cumhuriyet Halk Partisi

Hakkı Uyar

Tek Parti Dönemi ve Cumhuriyet Halk Partisi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-02-16
YAZAR Hakkı Uyar
ISBN 9752309272
DOSYA FORMATI 10,55 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

1999 yılında yayınlanan ikinci baskısından, 2011 yılına kadar geçen süreçte literatürüne yeni yayınlar da eklenen eser, Boyut farkıyla üçüncü baskısı ile okurlarla buluşuyor.2000 yılı Afet İnan Tarih Araştırma Ödülü’nü alan Tek Parti Dönemi ve Cumhuriyet Halk Partisi, Doç. Dr. Hakkı Uyar’ın 1998 yılında tamamlanan doktora tezinin kitaplaştırılmış hali. Türkiye’deki tek parti döneminin iktidarını ve dönemin muhalefetini bütünsel açıdan ele alan eser yedi bölümden oluşuyor.Tek parti kavramının açıklamasıyla başlayan eserde, siyasi partilerin ve muhalefetlerin ortaya çıkışı, CHP’nin tarihçesi, ülke içi ve dışındaki muhaliflerin değerlendirilmesi, çok partili yaşama geçiş, parti içi demokrasi ve CHP içindeki mücadeleler anlatılıyor. Kolay anlaşılır dili ve içerdiği ilginç bilgilerle meraklıların kaçırmaması gereken bir araştırma.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tek Parti Dönemi ve Cumhuriyet Halk Partisi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tek Parti Dönemi ve Cumhuriyet Halk Partisi.

...ek Parti Dönemi ve Cumhuriyet Halk Partisi, Doç ... Tek Parti Dönemi ve Cumhuriyet Halk Partisi Hakkı Uyar ... . Dr. Hakkı Uyarın 1998 yılında tamamlanan doktora tezinin kitaplaştırılmış hali. ...buluşuyor.2000 yılı Afet İnan Tarih Araştırma Ödülü'nü alan Tek Parti Dönemi ve Cumhuriyet Halk Partisi Doç. çok partili yaşama geçiş parti içi demokrasi ve CHP içindeki mücadeleler anlatılıyor. ...şekillendirildiği günlerde ülkenin tek partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi kapılarını kadınlara açmıştır. da yapmışlardır.2 Bu bakımdan esas itibarı ... Cumhuriyet Halk Partisi'nin Kuruluşu ve Atatürk Dönemi | Parlak Jurnal ... . da yapmışlardır.2 Bu bakımdan esas itibarıyla Meclis'in birinci dönemi bir "karma kurul"... Kargo. Fiyat. Tek Parti Dönemindeki Cumhuriyet Halk Partisi Büyük Kurultayları. Tek parti dönemindeki Cumhuriyet Halk Partisi büyük kurultayları. TUNCAY DURSUN. Satıcı. 1924 yılında "Cumhuriyet Halk Fırkası", 1935 yılında ise "Cumhuriyet Halk Partisi" adını almıştır. Tek parti dönemi boyunca CHP'nin temel felsefesi yukarıda sözü edilen iki temele dayanmıştır. %18. Demokrat Parti İktidarında CHP 1950 1960. Hakkı Uyar. Doğan Kitap. Hakkı Uyar. 1999 yılında yayınlanan ikinci baskısından, 2011 yılına kadar geçen süreçte literatürüne yeni yayınlar da eklenen eser, Boyut farkıyla üçüncü baskısı ile okurlarla buluşuyor....